Προς το περιεχόμενο

Firefox 3.6 - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι το πρόγραμμα MozBackUp αυτό που ζητάς...Γράψε το στο google και κατέβασέ το, κάντο εγκατάσταση, άνοιξέ το, και επέλεξε backup a profile ,μην βάζεις password εκει που στο ζητάει,μετά next και αποθηκέυεται ένα αρχείο σε ένα φάκελο. Πάρε αυτό το αρχείο. Μετά το φορμάτ, εγκαθιστάς τον firefox και το mozbackup,με το mozbackup θα επιλέξεις restore a profile θα βρεις το αρχείο και θα σου κάνει τον firefox όπως τον είχες ακριβώς πριν το φορμάτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σιγουρα κανει backup τα παντα; Πιο πολυ με ενδιαφερουν τα bookmarks και οι σελιδες που εχω στο fast dial, γιατι ειναι πολλες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, δεν πρόκειται για κάποιο standard HTML element δηλαδή, αλλά θέλεις σε συγκεκριμένο σημείο/συντεταγμένες κάπου μεσα στο Flash object φαντάζομαι. Δεν είμαι σίγουρος τότε ότι γίνεται με JS. Νομίζω πως όχι.

 

Θα μπορούσες να δοκιμάσεις με κάποιο automation software όπως π.χ. το AutoIt που μπορεί να εξομοιώσει οτιδήποτε user-generated events θέλεις. Δεν είναι τυχαίο ότι κυκλοφορούν πολλά bots υλοποιημένα με AutoIt scripts για πολλά δημοφιλή Flash games. Δες π.χ. ένα παράδειγμα εδώ.

 

Κατεβασα το add on απο εδω

http://reloadevery.mozdev.org/ . Το ετρεξα, του εβαλα ανα μισο λεπτο refresh και ειναι οκ.

Στη συνεχεια, κατεβασα το Advanced mouse auto clicker απο εδω

https://www.advanced-mouse-auto-clicker.com/

Το εβαλα και αυτο στα 33 δευτερολεπτα και ολα οκ.

Το γραφω απλα μηπως και εξυπηρετηθει κανεις αλλος που θελει να κανει κατι .. παρομοιο

 

 

αν ειναι παιχνιδι τυπου ποιος θα κανει τα περισσοτερα clicks μεσα σε 10 δευτερα πολυ απλα φορτωνεις το cheat engine και κλεβεις με την ησυχια σου :P

 

για να μην παιδευεσαι στο λεω

 

Ναι, αλλα δεν πιανει στο facebook. Χαθηκε η επικοινωνια με τον σερβερ, ξανα-μανα refresh και τα χανεις ολα οσα εχεις κανει .. Ενω ετσι;:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια με Ctrl και + μεγαλωνει η γραμματοσειρα .Πως μπορουμε αυτη την αυξηση να την κρατησουμε σαν προεπειλεγμενο μεγεθος γραμματοσειρας ?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια με Ctrl και + μεγαλωνει η γραμματοσειρα .Πως μπορουμε αυτη την αυξηση να την κρατησουμε σαν προεπειλεγμενο μεγεθος γραμματοσειρας ?

 

Ευχαριστω.

 

Εργαλεια, καρτελα Περιεχομενο->Γραμματοσειρες->για προχωρημενους και απο εκει διαλεγεις μεγεθος καθως και ποιο ειδος γραμματοσειρας θελεις..Και στις 2 επιλογες ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εργαλεια, καρτελα Περιεχομενο->Γραμματοσειρες->για προχωρημενους και απο εκει διαλεγεις μεγεθος καθως και ποιο ειδος γραμματοσειρας θελεις..Και στις 2 επιλογες ομως

 

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλα δεν πιανει στο facebook. Χαθηκε η επικοινωνια με τον σερβερ, ξανα-μανα refresh και τα χανεις ολα οσα εχεις κανει .. Ενω ετσι;:P

 

 

πως δε πιανει. εγω το εχω χρησιμοποιησει απειρες φορες στα Mindjolt games και στα mouse clicks ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για προτεινετε καποια ελληνικη ευαναγνωστη γραμματοσειρα και μεγαθος για τον περιηγητη μας....

 

Επισης ρυθμισεις αν χρειαζοντε για να ειναι πιο ευαναγνωστος.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να μου πει γιατι το print preview ston firefox δεν δουλευει σωστα ?! δοκιμαστε 2-3 σελιδες να τις δειτε και θα δειτε οτι εξαφανιζει περιεχομενο ειδικα απο 2-3 σελιδα και περα,οχι στην πρωτη τοσο.

 

Επισης μια αλλη ερωτηση.

 

μπειτε http://www.radio1.gr (οχι δεν κανω διαφημιση φυσικα)

 

στα charts εχει π.χ 20 songs μπορεις πατωντας

 

"listen" να ακουσεις συντομο αποσπασμα απο τα

τραγουδια μορφης .wma

ως εδω καλα...το προβλημα ειναι οτι τα ανοιγει με windows media player! εγω του δηλωσα μονιμα μετα απο τις επιλογες του firefox να τα ανοιγει με winamp kai symbainei to eksis

 

ενω μερικα παιζουν μονιμα και σωστα με winamp αλλα ενω ειναι ιδιας καταληξης δηλαδη ,wma

τα ανοιγει με WMP !!!!!!!!!

επισης ενω λεω στο winamp να μη γινεται ερωτηση και να τα παιζει απευθειας καποια τα παιζει και καποια παλι με ρωταει πως να τα παιξει!

 

ξερει κανεις? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον καιρο, αν σε καποια "μπαρα" βαλεις ενα οποιοδηποτε γραμμα, σου βγαζει αυτα που ειτε ειχες κανει αναζητηση ειτε τα mails που κατα καιρους ειχες χρησιμοποιησει για να κανεις εισοδο καπου ( το ιδιο ισχυει και για τα username ).

Πως μπορω να σβησω καποια απο αυτα και οχι ολα ( με σβησικο cookies, history κλπ; )

Αν π.χ αυτη τη στιγμη πατησω στο facebook το γραμμα m, βγαζει το δικο μου μειλ, της κοπελας μου και 2-3 φιλων που καποτε καποια στιγμη το χρησιμοποιησαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον καιρο, αν σε καποια "μπαρα" βαλεις ενα οποιοδηποτε γραμμα, σου βγαζει αυτα που ειτε ειχες κανει αναζητηση ειτε τα mails που κατα καιρους ειχες χρησιμοποιησει για να κανεις εισοδο καπου ( το ιδιο ισχυει και για τα username ).

Πως μπορω να σβησω καποια απο αυτα και οχι ολα ( με σβησικο cookies, history κλπ; )

Αν π.χ αυτη τη στιγμη πατησω στο facebook το γραμμα m, βγαζει το δικο μου μειλ, της κοπελας μου και 2-3 φιλων που καποτε καποια στιγμη το χρησιμοποιησαν..

Επίλεξέ τα στο drop down menu που εμφανίζονται και πάτα το delete.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΑΠΟΘΗΚΕΎΝΤΕ ΤΑ PASSWORD ΚΑΙ ΤΑ USERNAME ΤΩΝ ΣΕΛΙΔΩΝ!

Καλησπέρα ρε μαστόρια,

Σχετικά με αυτό που αναφέρω ποιό πανω, να συμπληρώσω ότι έχω επιλέξη να αποθηκεύνται κανονικά και ότι είναι στην ελληνική έκδοση!!!

 

Υ.Γ Το κουλό είναι ότι στην αρχή γινόταν κονονικά η αποθήκευση και πλέον δέν μου βγαζει το pop-up μενού με τις τρεις επιλογές για τι θέλω να κάνω!

Ευχαριστώ έκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτό το plugin-container.exe πολύ προβληματικό..

Με το παραμικρό αρχίζει και τρώει την μισή ram και τον επεξεργαστή και σέρνονται τα πάντα όλα..!! Φρεσκοφορμαρισμένο pc με 2gb ram και σερνότανε με ανοιχτό τον firefox..

τελικά απενεργοποίησα κάτι ρυθμίσεις και φαίνεται να έχει στρώσει.. ελπιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...