Προς το περιεχόμενο

Firefox 3.6 - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια εβαλα τον Firefox 4 beta 1 και παλι εχω το ιδιο προβλημα που ειχα με τους 3.6.4 και 3.6.6, το προγραμμα τρεχει στο background και δε μου ανοιγει το παραθυρο.

 

Τι μπορει να φταιει ρε γμτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μήπως σε κόβει κανένα firewall ή καμιά υπερβολικά "σφιχτή" προστασία από το antivirus ή το Internet security που χρησιμοποιείς; Κοίτα μέσα σ' αυτά πού υπάρχει περιγραφή για τον Firefox, και βάλ' τον στις εξαιρέσεις.

Μπορείς να δοκιμάσεις επίσης τα πρόσθετα που έχεις εγκαταστήσει. Αφαίρεσέ τα ένα-ένα, και κάθε φορά που βγάζεις κάποιο, άνοιξε τον ff. Αν κάποια στιγμή δουλέψει, θα φταίει το τελευταίο add-on που μόλις αφαίρεσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μια απο τα ιδια με WINDOWS 7 Starter N (netbook). Κατεβάζω την τελευταία έκδοση κάνω κανονικά εγκατάσταση αλλά δεν ανοίγει με τίποτα παράθυρο .Στα processes τρέχει κανονικά απο πίσω αλλά τίποτα μαλιστα καταλαμβανει λιγη μνήμη καπου στα 8-9 mb.Στον άλλους υπολογιστές με XP SP2 ,XP SP3 όλα μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μια απο τα ιδια με WINDOWS 7 Starter N (netbook). Κατεβάζω την τελευταία έκδοση κάνω κανονικά εγκατάσταση αλλά δεν ανοίγει με τίποτα παράθυρο .Στα processes τρέχει κανονικά απο πίσω αλλά τίποτα μαλιστα καταλαμβανει λιγη μνήμη καπου στα 8-9 mb.Στον άλλους υπολογιστές με XP SP2 ,XP SP3 όλα μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας με βοηθησει καποιος σας παρακαλω :shifty::shifty::shifty:

 

εχω το ακολουθο προβλημα και δεν εχω βρει ακομα λυση.

 

Within the past few weeks whenever I enter a term into google (whether from firefox or internet explorer) I get the usual lists of search results, but when I click on one, it often (but not always) goes to another website eg 123bounce.com or youtube or Kdirectory.com

 

εχω τρεξει το avira free edition updated με ολα στο high full scan και τιποτα. επισης εχω τρεξει το super antispyware updated και παλι τιποτα

 

ριξτε καμια ιδεα γιατι θα με τρελλανει. το ιδιο προβλημα εχω και στο desktop και στο laptop :shifty::shifty:

 

αλλαξα search engine μπας και υπηρχε θεμα αλλα δεν επαιξε ρολο. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασε εδώ , Post #7, απο οτι βλέπω η περίπτωση σου λέγεται browser hijack και συμβαίνει απο DNS hijacker.

 

Πρότεινόμενες λύσεις

1.Malwarebytes anti-malware

2. spybot search and destroy (Με απενεργοποιήμενα τα Teatimer box και SDHelper)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασε εδώ , Post #7, απο οτι βλέπω η περίπτωση σου λέγεται browser hijack και συμβαίνει απο DNS hijacker.

 

Πρότεινόμενες λύσεις

1.Malwarebytes anti-malware

2. spybot search and destroy (Με απενεργοποιήμενα τα Teatimer box και SDHelper)

 

 

δοκιμασα το 1 και εντοπισε 2 κακα πραγματα στη registry. ελπιζω αυτο να ηταν. θα φανει τις επομενες μερες. ευχαριστω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα μετα απο σπασιμο 2-3 μερων το ελυσα. κανενα προγραμμα δε δουλεψε

 

1)MBAM

2)SUPER ANTISPYWARE

3)A SQUARED

4)SOPHOS ANTI ROOTKIT SCANNER

5)http://housecall.trendmicro.com/uk/

6)AVIRA FREE

 

 

παρα μονο το combofix :mad:

 

c:\windows\SEC

c:\windows\SEC\DelMt.cmd

c:\windows\SEC\JRE150.exe

c:\windows\SEC\Marker.exe

c:\windows\SEC\MEMIO.sys

c:\windows\SEC\MEMIO.vxd

c:\windows\SEC\MP10ENG.exe

c:\windows\SEC\Region.vbs

c:\windows\SEC\SECINSTALL.EXE

c:\windows\SEC\SECINSTALL.INI

c:\windows\SEC\StartMem.exe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες για να μην ανοίγω αλλού θέμα, μήπως ξέρετε κάποια λειτουργία στο firefox για να μην εμφανίζονται οι διαφημίσεις στα sites...;

 

 

Έχω ακούσει οτι υπάρχει αλλα δεν ξέρω τί...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...