Προς το περιεχόμενο

Firefox 3.6 - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
[...] Μάλλον έτυχε τα περισσότερα παράπονα να αφορούν αυτό (είναι όντως τόσο δημοφιλές; τόσος πολύς κόσμος παίζει Farmville στο Φατσομπούκ; )

Απ ό,τι ξέρω μάλλον ναι. Παίζει να ναι και το πιο δημοφιλές παιχνίδι κει πέρα. Επίσης παίζει να ναι και το πιο βαρύ (στο flashάκι μπορεί να εμφανίζονται χιλιάδες αντικείμενα, υποθέτω ότι παίζει κι αυτό τον ρόλο του).

 

 

Και παρεμπιπτόντως, καμιά ιδέα γιατί ο σταθερός μου αρνείται να λειτουργήσει με FF νεότερο απ τον 3.6.3; Εγκαθιστώντας κάποιον απ τους 3.6.4/3.6.6 το process firefox.exe μένει για πάντα στο background με cpu usage 0%. Δοκίμασα να τους ξεκινήσω και σε safe mode αλλά πάλι τα ίδια. Απεγκατάσταση/επανεγκατάσταση δε βοήθησε (κράτησα όμως το profile μου κατά το uninstall).

 

edit: Τώρα που διάβασα τα παραπάνω θα μου πρότεινα να δοκιμάσω και με νέο profile :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit: Τώρα που διάβασα τα παραπάνω θα μου πρότεινα να δοκιμάσω και με νέο profile :P

 

Σου προτείνω να τον ακούς τον εαυτό σου. Ξέρει τί λέει... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα τον 3.6.6, γράφω στο run "firefox -P" και δεν εμφανίζεται τίποτα.

Βάζω τον 3.6.3, δημιουργώ κανονικά νέο profile, επιλέγω να με ρωτάει στην έναρξη για το πιο θέλω να χρησιμοποιήσω, ξαναβάζω τον 3.6.6 αλλά και πάλι δεν ξεκινά.

Λέω μπας και τον πειράζει κάτι άλλο που τρέχει, ξεκινάω τα Windows (7 Pro 64) σε safe mode αλλά και πάλι τίποτα.

 

Κάπου εδώ τέλειωσαν οι ιδέες μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν το πρώτο που δοκίμασα.

Κάτι πρέπει να χουν μαζί μου (ή με το pc μου) οι 2 νεότερες εκδόσεις. Μόλις δοκίμασα τον Firefox 3.6.4 portable και ούτε αυτός ξεκινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε και μία ματιά σε αυτό:

 

http://kb.mozillazine.org/Standard_diagnostic_-_Firefox

 

μήπως αναφέρει κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει ή δεν έχεις σκεφτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το τσεκάρω αν και λογικά, αφού δεν παίζει ούτε το portable (παλιότερη έκδοσή του παίζει) που δεν έχει τίποτα πειραγμένο, κάπου αλλού δεν πρέπει να βρίσκεται το πρόβλημα;

 

Το περίεργο είναι πως το googling δεν έδειξε παρόμοια προβλήματα εκτός ίσως απ αυτό (δε δοκίμασα να περιμένω 15' να δω τι θα γίνει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναβαθμιστε επισημα στην 3.6.6.

Eγώ είχα τον firefox 3.6.4. Πήγα στο επίσημο site του firefox που έχουν βάλει για κατάβασμα τον 3.6.6. Τον έκανα εγκατάσταση και μου τον αναβάθμισε κανονικότατα.

Από εδώ: http://www.mozilla-europe.org/el/firefox/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παρεμπιπτόντως, καμιά ιδέα γιατί ο σταθερός μου αρνείται να λειτουργήσει με FF νεότερο απ τον 3.6.3; Εγκαθιστώντας κάποιον απ τους 3.6.4/3.6.6 το process firefox.exe μένει για πάντα στο background με cpu usage 0%. Δοκίμασα να τους ξεκινήσω και σε safe mode αλλά πάλι τα ίδια. Απεγκατάσταση/επανεγκατάσταση δε βοήθησε (κράτησα όμως το profile μου κατά το uninstall).

 

Μια απ'τα ιδια και σ'εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν μπορω να παιξω κανενα online video απο youtube και τα σχετικα

τα παιζει με μεγαλες διακοπες και με σπασιματα ενω τα ιδια video τα βλεπω μια χαρα

και χωρις προβλημα στον internet explorer..τι γινεται?

 

firefox 3.6.6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω αν και νομιζω οτι το εκανα

θα το δοκιμασω παλι και ενημερωνω

 

μηπως πρεπει να προσθεσω και καποιο προσθετο/plugin που δεν εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...