Προς το περιεχόμενο

Δυσκολος καιρος για...δουλεια???


margaritageo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάζεις λίγα για ενοίκιο. Βάλε 350 να είσαι μέσα

10 ευρώ το μήνα για τηλέφωνα ? Αν την βγάζεις με μια κάρτα όλο το μήνα πάω πάσο. Εννοείται ξεχνάς ιντερνετ γιατί αλλιώς θέλεις σταθερό πάγια σουξουμουξου κτλ

Επομένως δεν τα υπολόγισες όλα στην μέγιστη σπατάλη όπως λές αλλα στην καλύτερη

 

Οπα ρε συ χαλαρωσε. Τι 350? Για στουντιακι? Ειπαμε ειναι ακριβοτερα στην Αθηνα αλλα οχι και ετσι. Περιοχη με περιοχη εχει διαφορα οπως και να το κανουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαργαρίτα τα 350 δεν παίζουν με τίποτα, μην αγχώνεσαι. Ακόμα και δυάρι βρίσκεις με 280, οπότε δεν αποτελεί πρόβλημα αυτό.

 

Όσο για τα λεφτά επίσης βγαίνουν έτσι όπως τα σκέφτεσαι. Ειδικά μπουφέ/σέρβις/υποδοχή-promotion (αν θέλεις αν και δεν στο συνιστώ) έχει οκ μεροκάματο/μηνιάτικο και ζητάνε συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγαζεις και απο tip

αμα τα φυλάς θα βγαινει το κινητο και το ρεύμα

αλλα στην αρχη πρεπει να σκεφτεσαι και το 50 λεπτο

και να κανεις σχεδια τι θα χαλασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ευρεση σπιτιου δε μ αγχωνει τοσο γιατι ψαξε ψαξε θα βρω. Το μονο που με αγχωνει ειναι οι δουλειες γιατι δε ξερω τι παιζει. Εχω εργαστει σε καποιες δουλειες αλλα λογω μικρης ηλικιας το εκανα για χαρτζηλικι και δεν επαιρνα βασικο μισθο.

Ευχαριστω πολυ για ολες σας τις απαντησεις :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως ειμαι στην ακριβως αντιθετη φαση απο εσενα (θελω να φυγω απο την πολη να παω επαρχια) τα πραγματα στις μεγαλες πολεις δεν ειναι κ τοσο ευκολα πλεον και πιστεψε με το να ζεις για να δουλευεις δεν μπορεις να το κανεις για πολυ καιρο..

και ιδιως στην περιπτωση που δεν σε ενδιαφερει η "διασκεδαση" στην πολη δλδ το να βγαινεις πολυ κτλ

τοτε θα σου ελεγα να το ξανασκεφτεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως δεν είναι ανάγκη να πας στην Αθήνα. Πιθανόν σε κάποια κοντινότερη όχι τόσο μεγάλη και απρόσωπη πόλη να τα πας καλύτερα. Και πιο φθηνά θα είναι τα ενοίκια και δουλειά ίσως να βρεις πιο εύκολα. Άσε που θα υπάρχει κάποια σχολή ιδιωτική ή δημόσια για να μάθει κάποια τέχνη.

Γνωρίζεις και πιο εύκολα άτομα και συγκατοικείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως δεν είναι ανάγκη να πας στην Αθήνα. Πιθανόν σε κάποια κοντινότερη όχι τόσο μεγάλη και απρόσωπη πόλη να τα πας καλύτερα. Και πιο φθηνά θα είναι τα ενοίκια και δουλειά ίσως να βρεις πιο εύκολα. Άσε που θα υπάρχει κάποια σχολή ιδιωτική ή δημόσια για να μάθει κάποια τέχνη.

Γνωρίζεις και πιο εύκολα άτομα και συγκατοικείς.

 

Δυστυχως το εχω ψαξει γενικοτερα. Βεβαια δεν εχω ψαξει σε ολες τις επαρχιακες πολεις της ελλαδος αλλα γενικοτερα δε θελω να παω και σε μια τελειως ασχετη πολη.(και για το λογο σχολης που ειπα) . Ευχαριστω και παλι για ολες σας τις απαντησεις. Εαν τελικα κανω το βημα θα σας ενημερωσω για το ποσο καλα ή ασχημα εκανα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαγητο 150-200 € και πολλα λεω

 

αυτο ποτε δε το καταλαβα!

τι τρως με τοσα ευρω?

καθε μερα μακαρονια και αυγα?

Επεξ/σία από aledjo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ποτε δε το καταλαβα!

με τρως με τοσα ευρω?

καθε μερα μακαρονια και αυγα?

 

Mε μακαρονια και αυγα ουτε 100 ευρω δε χαλαω :-)

Ε δε θα τρωω αστακο και ψαρονεφρι...

Σκοπος να σκεφτεσαι οικονομικα σωστα. Οταν πας μια φορα τη βδομαδα σουπερμαρκετ και ψωνιζεις για ολη την βδομαδα σπαταλας λιγοτερα απο οταν πας καθε μερα.4 βδομαδες εχει ο μηνας. ειναι δυνατον να δινω 50€ τη βδομαδα μονο για φαι για ενα ατομο;Αν το παμε Ετσι πιο πολυ συμφερει να τρωω καθε μερα απεξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε μακαρονια και αυγα ουτε 100 ευρω δε χαλαω :-)

Ε δε θα τρωω αστακο και ψαρονεφρι...

Σκοπος να σκεφτεσαι οικονομικα σωστα. Οταν πας μια φορα τη βδομαδα σουπερμαρκετ και ψωνιζεις για ολη την βδομαδα σπαταλας λιγοτερα απο οταν πας καθε μερα.4 βδομαδες εχει ο μηνας. ειναι δυνατον να δινω 50€ τη βδομαδα μονο για φαι για ενα ατομο;Αν το παμε Ετσι πιο πολυ συμφερει να τρωω καθε μερα απεξω...

 

Μην ξεχνάς όμως ότι στο σούπερμάρκετ θα αγοράζεις και πράγματα που θεωρούσες δεδομένα: Χαρτοπετσέτες, ρολό κουζίνας, χαρτί τουαλέτας, χλωρίνη, σαπουνάκι λεκάνης, απορυπαντικό πληντηρίου, σαπούνι για τα πιάτα, σαπούνι για τα χέρια, οινόπνευμα και άλλα "μικροπράγματα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται αλλα οσο υστερικη και να ειμαι απο αποψη καθριοτητας δεν υπαρχει περιπτωση να αγορασω πανω απο 2 φορες το μηνα αυτα τα πραγματα. Μη πω και 2 πολλες ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάς όμως ότι στο σούπερμάρκετ θα αγοράζεις και πράγματα που θεωρούσες δεδομένα: Χαρτοπετσέτες, ρολό κουζίνας, χαρτί τουαλέτας, χλωρίνη, σαπουνάκι λεκάνης, απορυπαντικό πληντηρίου, σαπούνι για τα πιάτα, σαπούνι για τα χέρια, οινόπνευμα και άλλα "μικροπράγματα".

Τα οποία δεν κοστίζουν ούτε 10 ευρώ το μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποσο χρονων εισαι?

να υποθεσω πως θα παιζει και ενισχυση απο οικογενεια?

κοιτα αν θες να ζεις ανετα (με τις εξοδους σε κλαμπ και κανα καφε κτλ) στην αθηνα θελεις αρκετα..

δουλειες που δεινουν μεροκαματο ειναι στην νυχτα και σερβιτορηλικι λογο tips.

αν το χεις εμφανησιακα μαλλον θα παρεις τον ευκολο δρομο(δεν εννοω συνοδος) οταν δεν την παλεψεις με τα 600ε και αυτα που θα βλεπεις γυρω σου.

ευκολος δρομος =νυχτα ( bar,σερβιτορα,γλαστρα κτλ)

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο χρονων εισαι?

 

21 ειμαι.

 

να υποθεσω πως θα παιζει και ενισχυση απο οικογενεια?

 

Θελω να προσπαθησω να μη γινει αυτο,αυτος ειναι ο σκοπος να μη με συντηρουν οι δικοι μου πια.

 

 

κοιτα αν θες να ζεις ανετα (με τις εξοδους σε κλαμπ κτλ) στην αθηνα θελεις αρκετα..δουλειες που δεινουν μεροκαματο ειναι στην νυχτα και σερβιτορηλικι λογο tips.

αν το χεις εμφανησιακα μαλλον θα παρεις τον ευκολο δρομο(οχι συνοδος..) οταν δεν την παλεψεις με τα 600ε και αυτα που θα βλεπεις γυρω σου.

ευκολος δρομος =νυχτα ( bar,σερβιτορα,γλαστρα κτλ)

 

 

Θελω να ζω ανετα με την αποψη να πληρωνω τα νοικια/λογαριασμους στην ωρα τους χωρις να εχω το αγχος και να βαζω στην ακρη εστω και 1€ αρκει να μου μενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μη τι άλλο από αυτά που γράφεις φαίνεσαι συγκροτημένη, οπότε πιστεύω πως θα τα καταφέρεις.

 

Το μόνο που θα σου πω είναι πως από την στιγμή που θα έχεις και τα έξοδα του σπιτιού, με ένα μισθό απλά θα περνάς τον μήνα.

 

Καλό κουράγιο και καλή τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...