Προς το περιεχόμενο

Θρίλερ με συλλήψεις για το gamato.info


prigipa_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 775
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το γεγονός ότι το κατέβασαν τόσοι δεν σημαίνει ότι ήταν διατεθειμένοι και να το αγοράσουν, αν δεν υπήρχε το torrent απλά δεν θα το βλέπαμε.

Δεν νομιζω να ειναι ετσι. Απο την στιγμη που το κατεβασες, ΠΑΡΑΝΟΜΕΙΣ. .-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το γαλανό-λευκοgt απαντάει πάντως σήμερα...

 

Είναι εκνευριστικό πάντως οι νόμοι του κράτους να εφαρμόζονται επιλεκτικά.

Με το επιλεκτικά εννοώ και ανάλογα ποιος διαπράτει την παρανομία, αλλά και το είδος της παρανομίας.

Χτές πήγα να στο σισμανόγλειο νοσοκομείο που έχω την γιαγιά μου με πνευμονία, και φτάνοντας στον τρίτο όροφο, πηγαίνοντας για το δωμάτιο, μου ήρθε ένα ντουμάνι τσιγαρίλας απο ένα δωμάτιο (που ήταν καθιστικό για τις νοσοκόμες), μπουκάρω μέσα και τους την λέω με κάτι του στυλ "είναι απαράδεκτο να καπνίζετε α. σε χώρους του νοσοκομείου και β. πολύ περισσότερο σε χώρους της ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΚΗΣ κλινικής"

Η απάντηση που έλαβα ήταν "ποιον ασθενή έχετε στο νοσοκομείο" και μια άλλη "θα κλείσουμε την πόρτα".

Όταν κάλεσα την αστυνομία των βριλλησίων και ζήτησα να έρθει αστυνομικός να κάνει βεβαίωση της παράβασης και να υποβάλω μύνηση στην συγκεκριμένη νοσοκόμα, μου είπαν οκ, και δεν ήρθαν ποτέ.

 

Σάπια ελλαδίτσα μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "θρίλερ" που είναι; Ένα πειρατικό site είναι, έπεσαν μηνύσεις, μπουζουριάσανε τους διαχειριστές, τέλος. Ο επόμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "θρίλερ" που είναι; Ένα πειρατικό site είναι, έπεσαν μηνύσεις, μπουζουριάσανε τους διαχειριστές, τέλος. Ο επόμενος.

 

+1000000000000000000000000000000000000000 αντε να παρουν και αλλοι σειρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας εκ των διαχειριστών του gamato.info που συνελήφθη είναι ζαχαροπλάστης, ενώ οι υπόλοιποι είναι ΕΠΟΠ, μουσικός, ιδιωτικός υπάλληλος κ.α. Οι διαχειριστές συνολικά είναι 12, οι δέκα στην Ελλάδα και δύο στο εξωτερικό

 

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Η χώρα μας είναι η Τρίτη

χώρα στην Ευρώπη στον τομέα της πειρατείας, ενώ η δίωξη θεωρεί ότι το 80% προέρχεται από το gamato.info. Τα διαφυγόντα κέρδη από δικαιώματα υπολογίζονται σε 1 δις ευρώ το χρόνο.

 

http://troktiko.blogspot.com/2010/03/80-gamato.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειναι ηλίθιοι αν υπολογίζουν οτι τα διαφυγόντα κέρδη

ειναι 1 δις euro,δεν λαμβάνουν υπόψην τους οτι αν δεν ηταν δωρεάν το κατέβασμα δεν θα ηταν ουτε 20 εκατομμύρια,

εκτος αυτου,στους trackers βρίσκεις υλικό που δεν πρόκειται να βρεις πουθενά αλλου,πρέπει να τα λαμβάνουν υπόψην τους ολα πριν αρχίζουν να φοβίζουν και να αποπροσανατολίζουν τον κόσμο απο αλλα θέματα, συλλαμβάνοντας διαχείριστες trackers,αν κάτι αξίζει πραγμάτικα ο κόσμος θα το αγοράσει,οτι και να κάνουν αμα δεν πάνε με τα "νερά" τις τεχνολογίας και την πολεμάνε δεν πρόκειται να κατάφερουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις αυτο που λεγατε με το rapidshare ισχυει???Γτ νομιζω οτι απο την σιτμγη που το πληρωνεις για τις υπηρεσιες που σου παρεχει νομικα εσυ σαν φυσικο προσωπο εισαι καλυμενος το προβλημα εχει αυτος που κανει το μοιρασμα των αρχειων.

 

Αν καποιος ξερει συγκεκριμενα ας απαντησει γτ σκεφτομαι να κανω ενα λογαριασμο στο rs.

 

Το rapidshare δεν σου παρέχει κάποια προστασία και ας πληρώνεις ...Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είναι εκνευριστικό πάντως οι νόμοι του κράτους να εφαρμόζονται επιλεκτικά.

Με το επιλεκτικά εννοώ και ανάλογα ποιος διαπράτει την παρανομία, αλλά και το είδος της παρανομίας.

Χτές πήγα να στο σισμανόγλειο νοσοκομείο που έχω την γιαγιά μου με πνευμονία, και φτάνοντας στον τρίτο όροφο, πηγαίνοντας για το δωμάτιο, μου ήρθε ένα ντουμάνι τσιγαρίλας απο ένα δωμάτιο (που ήταν καθιστικό για τις νοσοκόμες), μπουκάρω μέσα και τους την λέω με κάτι του στυλ "είναι απαράδεκτο να καπνίζετε α. σε χώρους του νοσοκομείου και β. πολύ περισσότερο σε χώρους της ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΚΗΣ κλινικής"

Η απάντηση που έλαβα ήταν "ποιον ασθενή έχετε στο νοσοκομείο" και μια άλλη "θα κλείσουμε την πόρτα".

Όταν κάλεσα την αστυνομία των βριλλησίων και ζήτησα να έρθει αστυνομικός να κάνει βεβαίωση της παράβασης και να υποβάλω μύνηση στην συγκεκριμένη νοσοκόμα, μου είπαν οκ, και δεν ήρθαν ποτέ.

 

Σάπια ελλαδίτσα μας...

 

Αν ήμουν στη θέση σου και έκανα εκείνη την ώρα ζημιά στο νοσοκομείο, θα νοιαζόνταν να έρθουν ή όχι; Γιατί σκέφτομαι να αρχίσω να το εφαρμόζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε να δείτε με ένα κέλευσμα του κεφαλαίου, πόσο γρήγορα τους μπαγλαρώνουν.

 

Αν σου κλέψουν εσένα κι εμένα το σπίτι, ούτε μετά από 10 χρόνια δεν θα τους πιάσουν.

 

γΕΛΑΣ το μεγαλείο σου...

 

Να κάνω εγώ μια αφελή ερώτηση? Βάση τι στοιχείων κάνανε τέτοια επιχείρηση έρευνας και σύλληψης??

 

Και μην μου πείτε "μέσω του παρόχου βρίσκουν την ip σου και τα στοιχεία σου μπλα μπλα μπλα", γιατί όλα αυτά θες δικαστική απόφαση για να αποκαλυφθούν. Και η δικαστική απόφαση άρσης απορρήτου για μη κακουργηματικές πράξεις δεν δίνεται. ;)

 

Οπότε προκύπτει το ερώτημα: τι παραμύθι πουλήσανε αυτή τη φορά (η προηγούμενη φορά ήταν οι συλλήψεις της Nova) περί οικονομικής ζημιάς, ώστε να χαρακτηρίσουν την πράξη "κακούργημα"?? :rolleyes:

 

Τρομερή η αποστολή της ΕΛΑΣ και του της Δίωξης Ηλεκτρωνικού Εγκλήματος, για την σύλληψη των τρομερών αυτών εγκληματιών (Η δεύτερη μεγαλύτερη μετά τη 17Ν):whistle:, που θα γραφτεί στα χρονικά τους. :rolleyes: Για αληθινούς εγκληματίες όμως καμία κινητοποίηση, μόνο πλήρης αδράνεια.:eek:

 

+1

 

Εν μέσω κρίσης αντί να κυνηγούν τους υπευθύνους π.χ. για τις ληστείες στα σπίτια που τα έχουν ρημάξει το τελευταίο διάστημα, ασχολούνται με τα torrents.

 

XeFtiLa...

 

+1 +1 +1

Έλεος δηλαδή!! ΛΥΣΑΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΧΡΕΙΟΥΣ file sharers ΠΟΥ ΤΡΑΙΝΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΗΣ ΔΕΚΑΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ ΠΙΣΙΝΑΣ ΣΤΟ ΟΓΔΟΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΓΩΓΟΥ ΞΕΦΤΙΛΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ!!! Τραγικότατο

 

Μου θυμίζει κατι μπατσάκια πράσινα εδώ στο Λονδίνο που κόβουν κλίσεις στους πεζούς και τους ποδηλάτες αν παραβιάζουν το κόκκινο, ενώ γύρω τους η εγκληματικότητα οργιάζει!! Κι αυτοι τα εχουν λύσει όλα τους τα προβλήματα.

 

Δεν ασχολούμαι άλλο, συγχύστηκα..

 

Όπως σωστά αναφέρεις, οι λόγοι για τους οποίους μπορεί να αρθεί το απόρρητο των επικοινωνιών είναι πολύ συγκεκριμένοι, και καθορίζονται στον Ν. 2225/1994: Για την προστασία της ελευθερίας της ανταπόκρισης και επικοινωνίας και άλλες διατάξεις. Το μόνο που θα μπορούσε να έχει εφαρμογή στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι η επίκληση του Άρθρου 374 τού Π.Κ. (Διακεκριμένες περιπτώσεις κλοπής):

 

Η κλοπή τιμωρείται, με κάθειρξη μέχρι 10 ετών: [...] δ) αν η κλοπή τελέστηκε από δύο ή περισσότερους που είχαν ενωθεί για να διαπράττουν κλοπές ή ληστείες. ε) αν η πράξη τελέστηκε από πρόσωπο που διαπράττει κλοπές ή ληστείες κατ’ επάγγελμα ή κατά συνήθεια.

 

Το ύψος τής ζημίας που υπέστη ο αιτών από τον αρμόδιο Εισαγγελέα Εφετών την άρση τού απορρήτου μπορεί πολύ εύκολα να δηλωθεί ανερχόμενο σε ύψος τέτοιο που η συγκεκριμένη κλοπή να αντιμετωπίζεται ως κακούργημα.

 

Δεν νομιζω να ειναι ετσι. Απο την στιγμη που το κατεβασες, ΠΑΡΑΝΟΜΕΙΣ. .-

 

-1, -1

 

Καλό απόγευμα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το rapidshare δεν σου παρέχει κάποια προστασία και ας πληρώνεις ...Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος .

 

Φυσικά και ΔΕΝ σου παρέχει προστασία. Αν αναγκαστεί να ανοίξει τα χαρτιά του, θα δώσει απ'όλα (ip, στοιχεία χρήστη, δραστηριότητα χρήστη). Δεν εξαιρείται από τους νόμους το rapidshare :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήμουν στη θέση σου και έκανα εκείνη την ώρα ζημιά στο νοσοκομείο, θα νοιαζόνταν να έρθουν ή όχι; Γιατί σκέφτομαι να αρχίσω να το εφαρμόζω.

 

Mα δεν θα κέρδιζα κάτι, αν κατέστρεφα δημόσια περιουσία που ΕΜΕΙΣ πληρώνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...