Προς το περιεχόμενο

Τα Windows Mobile 7 ΔΕΝ θα έχουν copy/paste


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

http://www.engadget.com/2010/03/16/windows-phone-7-series-wont-have-copy-and-paste/

 

Άραγε θα γίνει πάλι χαμός από αντιδράσεις όπως κάποτε με το iphone ή θα περάσει έτσι για ...διάφορους λόγους???

:devil:B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ελεος, ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο καποιος θα εβγαζε αυτην την δυνατοτητα. Ουτε γιατι δεν θα την εβαζε απο την αρχη (βλ. iphone).

 

Δηλαδη σκεφτονται "Χμμμ... τι να βγαλουμε απο το λειτουργικο μας που να μην προσφερει τιποτα? Α το βρηκα, το copy/paste, αλλωστε το χρησιμοποιει μονο το 100% των χρηστων, αρα αχρηστο ειναι"?

 

Κοιτα ειδικα για τα 7 ηδη υπαρχουν πολλες αρνητικες αντιδρασεις οποτε δεν νομιζω να περασει ασχολιαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε 7 με 8 μηνες νομιζω. Μηπως να καθυστερουσες την αγορα συσκευης που αναφερεις σε αλλο θεμα για να εχεις περισσοτερες επιλογες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπα, δεν έχει νόημα να περιμένω τα 7. Θα βγουν Χριστούγεννα, δηλαδή οι πρώτες νορμαλ, χωρίς bugs και σε καλύτερες τιμές συσκευές θα πάρουν 1 με 1,5 χρόνο. Αν δεν πάρω ως τότε θα είναι απλά επειδή δεν μπόρεσα να βρω κάτι που να μου κάνει "κλικ" (loool) και να μη χρειάζεται και να πουλήσω το αμάξι μου γα να το πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.engadget.com/2010/03/16/windows-phone-7-series-wont-have-copy-and-paste/

 

Άραγε θα γίνει πάλι χαμός από αντιδράσεις όπως κάποτε με το iphone ή θα περάσει έτσι για ...διάφορους λόγους???

:devil:B)

 

φυσικά και θα γίνει ο ίδιος χαμός... μια αυτό, μια το tablet με το λειτουργικο των mobile 7... με το ζόρι να πάω σε android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Τουλάχιστον δεν θα πούμε ότι δεν χρειάζεται :devil:

Ελπίζω να μην ισχύει επίσημα ή να αναθεωρήσει η MS

 

Δεν είμαι ακόμη σίγουρος για το κατά πόσο χρειάζεται! Ζήτημα να το έχω κάνει copy/paste 4-5 φορές μέσα σε ένα χρόνο!

 

Anyway

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι ακόμη σίγουρος για το κατά πόσο χρειάζεται! Ζήτημα να το έχω κάνει copy/paste 4-5 φορές μέσα σε ένα χρόνο!

 

Anyway

B)

 

αν έχεις μνήμη χρυσόψαρο σαν και μένα... είναι απαραίτητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

http://www.engadget.com/2010/03/17/microsoft-on-copy-and-paste-in-windows-phone-7-series-people-d/

 

Microsoft on copy and paste in Windows Phone 7 Series: 'people don't do that'

:devil::lol:B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.engadget.com/2010/03/17/microsoft-on-copy-and-paste-in-windows-phone-7-series-people-d/

 

Microsoft on copy and paste in Windows Phone 7 Series: 'people don't do that'

:devil::lol:B)

 

Jesus Christ... όχι ότι θα έπαιρνα WM7 αλλά... δεν πάνε καλά εκεί στην MS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Jesus Christ... όχι ότι θα έπαιρνα WM7 αλλά... δεν πάνε καλά εκεί στην MS

 

Εγώ πάντως επιμένω πως δεν έχουν και τόσο άδικο!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Εγώ πάντως επιμένω πως δεν έχουν και τόσο άδικο!

B)

 

Προσωπικα διαφωνω για τον απλουστατο λογο οτι αν υπηρχε το feature εσυ που δεν το θελεις δεν θα το χρησιμοποιουσες ενω εγω αντιθετα θα το εκμεταλευομουν. Αρα 2 χρηστες ευχαριστημενοι.

 

Τωρα ομως ο ενας χρηστης ειτε θα προσπαθησει να το συνηθισει, ειτε απλα θα κοιταξει αλλο λειτουργικο. Αυτο μου διαφευγει εμενα, δηλαδη για ποιον λογο ενω θα ειχαν δυο ευχαριστημενους πιθανους αγοραστες τωρα εχουν εναν μονο σιγουρο και εναν που ισως θα το σκεφτει παραπανω. Η λογικη του εμποριου μου λεει πως κανεις δεν θελει εναν πιθανο πελατη να σκεφτει εναλλακτικα προιοντα αρα ενδεχομενο χασιμο του.

Εκτος αν θεωρουν το νεο λειτουργικο τοσο δυνατο που αυτες οι λεπτομερειες δεν θα εχουν σημασια. Αυτο θα φανει.

 

Επισης ειμαι ασχετος απο προγραμματισμο κλπ, αλλα δεν φανταζομαι να ειχαν καποιο ιδιαιτερο χασιμο αν προσθεταν τα παραπανω χαρακτηριστικα. Αν κανω λαθος διορθωστε με για να εχω και μια λογικη εξηγηση :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Εγώ πάντως επιμένω πως δεν έχουν και τόσο άδικο!

B)

Θα διαφωνησω και γω.Απο τις πρωτες μερες προσαρμογης μου απο το sony P900 στο iphone το 2008,εβριζα θεους και δαιμονες καθε φορα που επρεπε να ξαναγραψω ολοκληρες προτασεις επειδη δεν υπηρχε αυτο το απλο feature.

Και τωρα η κατασταση 2 χρονια μετα,διαιωνιζεται?Εκτος και αν το παμε με τον κλασσικο τροπο"μαντεψτε τι καλουδια θα εχει η χ αναβαθμιση των windows mobile!copy-paste!hail to microsoft"και την καθε microsoft,apple κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα δεν είχε η Apple και την κράξα-ν/με. Αναγκάστηκε και έβαλε. Και τώρα η MS "μαθαίνοντας" το βγάζει (!) και αυτή.

 

Μπράβο!

 

@billdanos - σίγουρα δεν είναι το feature που χρησιμοποιείς κάθε μέρα. Προσωπικά 5-6 φορές το μήνα αν το χρησιμοποιήσω ζήτημα είναι. Όταν όμως το χρειαστείς, δεν υπάρχει εναλλακτική.

 

Και δεν είναι λύση το να προσπαθείς να «θυμηθείς» π.χ. μια διεύθυνση ιστοσελίδας μακρυνάρι για να την γράψεις στο Notes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...