Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν λες το original, εννοεις το παλιο το ds ή το παλιο το 3ds;

 

Δεν υπαρχει τροπος να βαλεις τα παιχνιδια σε Sd Card, οπως γινοταν παλια;;

 

Προφανω και δεν εχω την οικονομικη "διαθεση" να ξοδεψω ουτε 1 ευρω για παιχνιδια, καθως θα ασχολουμαι περιστασιακα με το DS. Δεν ειναι fan gamer, και το παλιο ds που ειχα, το ειχα φορτωσει 100+ παιχνιδια και δεν ειχα παιξει ουτε τα 10.

 

Παντως, εδω αλλα πραγματα λεει : http://www.r43ds.com/

 

<<

How to play 3DS games ?

Currently you may have only two main choice. the Gateway 3DS flashcart or the SKY3DS card. You can learn which 3ds game flashcart should to buy ?>>

 

Οποιος μπορει ας με διαφωτισει!

 

Κυριως το ηθελα για τα yugioh παιχνιδια για το DS και το GBA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Original εννοώ να το έχεις και να αγοράζεις αυθεντικά τα πάντα. Οχι δεν γίνεται πλέον ή πρέπει να μπεις σε τρελή διαδικασία ψαξίματος για να το καταφέρεις. Παλιότερα γινόταν, πλέον είναι σχεδόν αδύνατο. Επίσης μόνο οι new εκδόσεις των 3DS αξίζουν πλέον εκτός και αν συγκεκριμένα ψάχνεις να παίξεις 2-3 παιχνίδια (Pokemon παράδειγμα). Από εκεί και πέρα για τα Yu-Gi-Oh που θες δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Ψάξου λίγο και με ένα ικανό smartphone με τα emulators GBA που έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις οτι αυξηθηκε η προστασια με τα πιο προσφατα firmware; Παντως απ'οτι καταλαβαινω υπαρχει τροπος, αλλα οι καρτες κοστιζουν αρκετα ( 90 ευρω στην Ελλαδα ) και δε γινεται να παιξεις Online.. Οποτε χανεται η μαγεια απο το μισο παιχνιδι..

 

Τωρα καταλαβαινω γιατι δεν υπαρχει μεγαλη κινηση στο θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εννοεις οτι αυξηθηκε η προστασια με τα πιο προσφατα firmware; Παντως απ'οτι καταλαβαινω υπαρχει τροπος, αλλα οι καρτες κοστιζουν αρκετα ( 90 ευρω στην Ελλαδα ) και δε γινεται να παιξεις Online.. Οποτε χανεται η μαγεια απο το μισο παιχνιδι..

 

Τωρα καταλαβαινω γιατι δεν υπαρχει μεγαλη κινηση στο θεμα..

 

Luxx, ρε συ, θες να σου χαρίσω το 3DS μου να σου βγει φθηνότερα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θες να παίζεις τζάμπα, να πληρώσεις λίγα και να έχεις και online.

Σωστά?

Ναι, οπως ακριβως εκανα και με το original DS, πριν 8 χρονια. ;)

 

Αμα δε γινεται αυτο, τοτε χαρηκα για την γνωριμια, γεια σας! :D

 

Δεν εχουμε ολοι λεφτα για πεταμα. Εξαλλου ποτε δεν ημουν Nintendo FAN.

 

Παω να ξεθαψω το παλιο DS, να δω εαν ανοιγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θεωρεις την δουλεια καποιου πεταμα, τοτε σου ευχομαι αν εχεις δουλεια και εισαι υπαλληλος (και σιγουρα αν εχεις να κανεις με πελατες) , το αφεντικο σου και οι λοιποι Π.χ πελατες να μην σε θεωρουν οτι εισαι για πεταμα φιλε μου...Κριμα η νοοτροπια που εχεις.Κανει κακο πρωτα σε σενα και μετα στους υπολοιπους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουμε ολοι λεφτα για πεταμα.

 

Περίεργο να το λες αυτό με Α class πρώτης γενιάς.

Τα πιο πεταμένα λεφτά για αυτοκίνητο.

 

Ξέθαψε λοιπόν το παλιό DS.

Μια χαρά είναι για σένα. Δεν κάνουν όλα τα χομπι για όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουμε ολοι λεφτα για πεταμα. Εξαλλου ποτε δεν ημουν Nintendo FAN.

 

 

 

Γιατί ρε συ Luxx το καταστρέφεις τώρα το πράγμα; Λεφτά για πέταμα; Με το PC της υπογραφής σου; Αλλά πέρα από αυτό τα λεφτά για πέταμα ισχύουν για μέτρια και κακά παιχνίδια, όχι για τις πάμπολες εξαιρετικές περιπτώσεις που θα βρεις στο 3DS. Οπως σου είπαν ήδη όμως ελπίζω να μην θεωρεί κάποιος άλλος τους δικούς σου κόπους "πεταμένα λεφτά". Δεν νομίζω να έχει "πετάξει" κανείς λεφτά σε κάτι που δεν ήθελε. Μου φαίνεται πολύ οξύμωρο να προσπαθεί κάποιος να παίξει με κάθε τρόπο παιχνίδια που όπως λέει δεν τον ενδιαφέρει και πολύ έτσι και αλλιώς. Δεν ξέρω τι μπορεί να λέει αυτό για την νοοτροπία κάποιου. Εγώ ξέρω ότι αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι τότε...απλά δεν ασχολείσαι. Οχι να ψάχνεσαι με κάθε τρόπο πως να αποκτήσεις πρόσβαση σε αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα υπηρχε τροπος οπως και παλια με το DS που ειχα, με 200 ευρω να παιζω τα παντα + Online, τοτε ναι θα ηταν μια καλη αγορα για τα δεδομενα μου. Ομως το να δινω 40 ευρω για παιχνιδια τα οποια δε θα ασχοληθω πανω απο 10 λεπτα, τοτε δεν ειναι λεφτα για πεταμα;

 

Με τον υπολογιστη ασχολουμαι καθημερινα 4+ ωρες, απο τα πιο χρησιμα λεφτα που εχω δωσει. Γιατι μπερδευεστε; Λεφτα για πεταμα ειναι για ΕΜΕΝΑ, οχι για τους υπολοιπους.

 

Απλα ηθελα τη συσκευη κυριως για παλιους τιτλους και να παιζω χαλαρα και οποτε μου εμενε διαθεσιμος χρονος.

 

Τωρα μολις εβλεπα 2 SD καρτες παλιες που ειχα για το DS απο 4gb η καθεμια και ειχα φορτωμενα απο 10-15 παιχνιδια στην καθεμια. Ζητημα να ειχα παιξει τα μισα και για πανω απο 1,2 ωρες.. Μονο το final fantasy θυμαμαι οτι επαιζα αρκετα.. Μιλαμε για 30 παιχνιδια περιπου συνολο, δλδ μπορει και για 1000 ευρω εκεινες τις ημερες. Δεν θα ηταν πεταμενα λεφτα;

 

Μη μου πειτε οτι ολοι εδω μεσα εχετε σε ολες τις συσκευες σας αυθεντικα παιχνιδια και προγραμματα; Μη μου πειτε οτι ακομα και τις ταινιες και τις σειρες που βλεπετε, ολες τις εχετε αγορασμενες;

 

Και οπως ειπα και παραπανω, ο κυριος λογος που το ηθελα ηταν για να παιξω καποια παιχνιδια yugioh. Αλλα βλεπω οτι αυτο γινεται και απο το κινητο με emulators.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύγχρονη ελληνική παιδεία, αυτή η μάστιγα. Η αντιγραφή παιχνιδιών είναι κλοπή. Κλοπή! Δέχομαι βέβαια πως εάν θέλεις να δοκιμάσεις ένα παιχνίδι θα πρέπει να είναι νόμιμο και ηθικό να το παίξεις από αντίγραφο και εφόσον σου αρέσει να το αγοράσεις. Επίσης θα πρέπει να έχεις την δυνατότητα να παίξεις από αντίγραφο ένα παιχνίδι εφόσον το έχεις ήδη αγοράσει. Μέχρι εκεί όμως.

 

Προσωπικά είχα R4 για το DS επειδή δεν ήθελα να κουβαλάω μαζί μου 10 catridge. Όλα όμως τα παιχνίδια που έπαιξα τα είχα αγορασμένα. Όλα. Έχω τσιπάκι στο Wii αλλά έχω αγορασμένα 30+ παιχνίδια του. Όλα όσα ήθελα να παίξω δηλαδή. Μέσω emulator έπαιξα το πρώτο μου Pokemon (Blue) και έτσι αγόρασα πάνω από 8 τίτλους της συγκεκριμένης σειράς.

 

Έχω τεράστια συλλογή από emulators αλλά μπορώ να διαβεβαιώσω τον καθένα πως το πραγματικό είναι άλλο πράγμα. Ακόμη και αν ο emulator σου δίνει βελτιωμένα γραφικά.

 

Είναι απολύτως φυσιολογικό να παίζεις ένα παιχνίδι μόνο 1-2 ώρες εφόσον δεν σου αρέσει έτσι κι αλλιώς. Παιχνίδι που σου αρέσει πραγματικά αποκλείεται να μείνει σε μία κονσόλα 1-2 ώρες. Κάπως έτσι φτάσαμε στους gamers της νέας γενιάς. Κάποτε παίζαμε το ίδιο παιχνίδι +6 μήνες γιατί απλά δεν είχαμε λεφτά για άλλο παιχνίδι ή γιατί ήταν τόσο δύσκολο που δεν τερματιζόταν με τίποτα (TMNT NES). Περασμένα μεγαλεία, διηγώντας τα να κλαις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα υπηρχε τροπος οπως και παλια με το DS που ειχα, με 200 ευρω να παιζω τα παντα + Online, τοτε ναι θα ηταν μια καλη αγορα για τα δεδομενα μου. Ομως το να δινω 40 ευρω για παιχνιδια τα οποια δε θα ασχοληθω πανω απο 10 λεπτα, τοτε δεν ειναι λεφτα για πεταμα;

 

Με τον υπολογιστη ασχολουμαι καθημερινα 4+ ωρες, απο τα πιο χρησιμα λεφτα που εχω δωσει. Γιατι μπερδευεστε; Λεφτα για πεταμα ειναι για ΕΜΕΝΑ, οχι για τους υπολοιπους.

 

Απλα ηθελα τη συσκευη κυριως για παλιους τιτλους και να παιζω χαλαρα και οποτε μου εμενε διαθεσιμος χρονος.

 

Τωρα μολις εβλεπα 2 SD καρτες παλιες που ειχα για το DS απο 4gb η καθεμια και ειχα φορτωμενα απο 10-15 παιχνιδια στην καθεμια. Ζητημα να ειχα παιξει τα μισα και για πανω απο 1,2 ωρες.. Μονο το final fantasy θυμαμαι οτι επαιζα αρκετα.. Μιλαμε για 30 παιχνιδια περιπου συνολο, δλδ μπορει και για 1000 ευρω εκεινες τις ημερες. Δεν θα ηταν πεταμενα λεφτα;

 

Μη μου πειτε οτι ολοι εδω μεσα εχετε σε ολες τις συσκευες σας αυθεντικα παιχνιδια και προγραμματα; Μη μου πειτε οτι ακομα και τις ταινιες και τις σειρες που βλεπετε, ολες τις εχετε αγορασμενες;

 

Και οπως ειπα και παραπανω, ο κυριος λογος που το ηθελα ηταν για να παιξω καποια παιχνιδια yugioh. Αλλα βλεπω οτι αυτο γινεται και απο το κινητο με emulators.

 

Σόρρυ αλλά με βρίσκεις εντελώς αντίθετο. Θα συμφωνούσα σε όλα αν ήταν κάτι για το οποίο πραγματικά ενδιαφέρεσαι. Κατά τα λεγόμενα σου λες ότι δεν σε ενδιαφέρει και πολύ. Αρα γιατί τόσος ντόρος να κάνεις κάτι που δεν σε ενδιαφέρει; Το smartphone με τα παιχνίδια του 10λεπτου δεν σε καλύπτουν που κατά τα λεγόμενα σου και πάλι είναι φτιαγμένα ακριβώς για την δική σου περίσταση; 

 

Κανείς δεν το παίζει άγιος εδώ μέσα αλλά τουλάχιστον ότι και να κάνουμε το κάνουμε από πραγματικό ενδιαφέρον. Πραγματικά δηλαδή θέλουμε να ασχοληθούμε με το Χ, Ψ παιχνίδι και συνεπώς ψάχνουμε τρόπους να το παίξουμε όσο γίνεται ευκολότερα και οικονομοικότερα. Το να κάθομαι και να ψάχνω δωρεάν τρόπους για να ασχοληθώ με παιχνίδια που (κατά τα λεγόμενα σου) δεν με ενδιαφέρουν είναι αντίφαση. Στο κάτω κάτω της γραφής κανένα από τα top παιχνίδια του 3ds δεν θα σε αφήσει να ασχοληθείς μόνο 10 λεπτά μαζί του. 

 

Το λες και μόνος σου έτσι και αλλιώς. Πήρες το PC γιατί ξοδεύεις 4+ ώρες την ημέρα αλλά ουσιαστικά τι κάνεις που δεν θα έκανες με ένα πολύ μικρότερο μηχάνημα; Εφτιαξες gaming PC για να μπορείς να παίζεις αβέρτα και καλά έκανες. Εσκασες 1000+ ευρώ για πάρτυ του και καλά έκανες. Ετσι όπως έσκασες αυτά τα λεφτά για να κάνεις αυτό που γουστάρεις έτσι και εδώ θα σκάσεις κάποια φράγκα για να κάνεις πάλι αυτό που γουστάρεις. Δικαιολογίες του στυλ "δεν με ενδιαφέρει και πολύ αλλά θέλω να παίξω τζάμπα" νομίζω ότι καταλαβαίνεις και εσύ ότι είναι το λιγότερο παιδιάστηκες.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειαζεται να το αναλυσουμε περαιτερω. Οταν φτιαξουν καρτα με την οποια να μπορεις να παιζεις ολα τα παιχνιδια 3DS και να εχεις και online support ταυτοχρονα, τοτε θα αγορασω την συσκευη. See ya! B)

 

PS. Οταν ειχα φτιαξει το συστημα ειχα σκασει 1700 ευρω. Τωρα βεβαια δε κοστιζει τιποτα..

 

PS2. Απο τοτε μεχρι και σημερα το μοναδικο παιχνιδι που εβαλα στον υπολογιστη ηταν το LoL. Πλεον το εσβησα και αυτο. Απλα δεν ασχολουμαι.

 

PS3. Τελικα βρηκα το DS. Ενα DSLite μαυρο. Εντυπωση μου εκανε που ανοιξε και ειχε φουλ μπαταρια, ενω το ειχα στο παταρι για αρκετα χρονια. Νομιζω πανω απο 4,5!! Βρηκα και δυο καρτες R4, R4Gold, αλλα εαν θυμαμαι καλα δεν λειτουργουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καιρος να λιωσω στο yugioh!!

http://romhustler.net/roms/nds

Τοσο απλα..


Με γλωσσοφαγατε! Τελικα το DS ειναι νεκρο. Λογικα η μπαταρια του. Δε ανοιγει με τιποτα, ουτε φορτιζει! Οποτε θα τα βαλω σε emulator απο το ipad..

 

 

***

 

Ακριβως αυτο που ελεγα. Εβαλα και τα 7 yugioh roms για το DS στο IPAD και ασχοληθηκα 2,3 ωριτσες. Το αποτελεσμα; Ξενερωσα! Διαφορετικες εποχες τοτε.. Αθλια γραφικα και πολυ αργο gameplay.. Το Duel Generation για τα κινητα ειναι κλασεις ανωτερο!

 

Το αλλο; Διαβασα οτι η Nintendo σταματησε την online υποστηριξη σε ολους τους DS/DSi τιτλους.. Και παιχνιδια yugioh για το 3DS, υπαρχει μονο ενα..

 

Οποτε ακυρη η αγορα μου για το 3DS..

Επεξ/σία από Luxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...