Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο πρέπει να υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας για τη συγκεκριμένη έκδοση.

 

Ή η Νιντέντο δεν πιστεύει στην απήχηση του συγκεκριμένου τίτλου ή υπολόγισε λάθος τις πιθανές πωλήσεις ή επίτηδες κράτησε την παραγωγή χαμηλά.

 

Κανένα από αυτά δεν είναι θετικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο πρέπει να υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας για τη συγκεκριμένη έκδοση.

 

Ή η Νιντέντο δεν πιστεύει στην απήχηση του συγκεκριμένου τίτλου ή υπολόγισε λάθος τις πιθανές πωλήσεις ή επίτηδες κράτησε την παραγωγή χαμηλά.

 

Κανένα από αυτά δεν είναι θετικό.

 

Πραγματικά, είσαι μέσα στο μυαλό μου.

 

Το Awakening είχε πουλήσει στην Ευρώπη 400k κομμάτια. Ας υποθέσουμε ότι οι μισοί τουλάχιστον ήξεραν τι αγόραζαν και τους άρεσε αυτό που αγόρασαν. Επειδή το εν λόγω πακέτο είναι τρελό VFM εγώ εντελώς σαν μπακάλης θα υπολόγιζα 50k πωλήσεις χαλαρά στην Ευρώπη. Δεν κατανοώ γιατί τόση δυσκολία στην αγορά του πακέτου.

 

Ευτυχώς, έχω προλάβει και έχω βάλει παραγγελία στο γερμανικό amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω καν για ποιό λόγο πρέπει αυτή η έκδοση να είναι limited.

 

Εφόσον καί οι 3 ιστορίες χωράνε σε ένα cartridge μπορούσαν κάλλιστα να τις προσφέρουν σε αυτή τη μορφή για όλους όσους τη θέλουν.

 

Και ας έβγαζαν έναν κολλέκτορα περιορισμένης διαθεσιμότητας με όσα μπιχλιμπίδια θέλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ξέρω καν για ποιό λόγο πρέπει αυτή η έκδοση να είναι limited.

 

Εφόσον καί οι 3 ιστορίες χωράνε σε ένα cartridge μπορούσαν κάλλιστα να τις προσφέρουν σε αυτή τη μορφή για όλους όσους τη θέλουν.

 

Και ας έβγαζαν έναν κολλέκτορα περιορισμένης διαθεσιμότητας με όσα μπιχλιμπίδια θέλανε.

Αυτό το cartridge είναι το πιο συλλεκτικό απ' όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το Fates θα έχει ίδιο σύστημα ανάπτυξης χαρακτήρα με το Awakening, με γάμους, απογόνους κλπ;

 

Μακάρι να έχει κάτι παρεμφερές, για μένα ήταν το καλύτερο feature του Awakening αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

Το Fates θα έχει ίδιο σύστημα ανάπτυξης χαρακτήρα με το Awakening, με γάμους, απογόνους κλπ;

 

Μακάρι να έχει κάτι παρεμφερές, για μένα ήταν το καλύτερο feature του Awakening αυτό.

Ναι και πιο αναβαθμισμενό και με επιλογή να παντρευτείς χαρακτήρα του ίδιου φύλου (δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις παιδιά σε αυτή τη περίπτωση).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και πιο αναβαθμισμενό και με επιλογή να παντρευτείς χαρακτήρα του ίδιου φύλου (δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις παιδιά σε αυτή τη περίπτωση).

 

Σιγά το δύσκολο, θα ζητήσουν από μια από τις ηρωίδες να "νοικιάσουν" τη μήτρα της και να φιλοξενήσει το παιδί του ενός. Το πιανού το παιδί θα φιλοξενήσει ας το λύσουν οι ίδιοι μεταξύ τους. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σιγά το δύσκολο, θα ζητήσουν από μια από τις ηρωίδες να "νοικιάσουν" τη μήτρα της και να φιλοξενήσει το παιδί του ενός. Το πιανού το παιδί θα φιλοξενήσει ας το λύσουν οι ίδιοι μεταξύ τους.

 

https://www.youtube.com/watch?v=oaT9QEdI-Ds

Απλώς να το διευκρινήσω ότι ισχύει και για τους γυναικείους χαρακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δηλαδή αν βάζω συνέχεια σε group 2 αντρες ξαφνικά θα αρχίσουν να χαμουρεύονται ή θα σε αφήνει να επιλέξεις;

Βασικά όχι. Είναι μόνο 1 ο χαρακτήρας τον οποίο μπορείς να επιλέξεις για τον άνδρα και αντίστοιχα για τη γυναίκα. Επίσης, αυτός ο 1 χαρακτήρας για τους άνδρες βρίσκεται στο conquest και στο revelation και στις γυναίκες στο birthright και στο revelation. Οπότε αν έχεις γυναικείο χαρακτήρα και θες να κάνεις σχέση με άλλη γυναίκα θα πρέπει να αγοράσεις το Birthright και αντίστοιχα αν έχεις ανδρικό χαρακτήρα θα πρέπει να αγοράσεις το Conquest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά όχι. Είναι μόνο 1 ο χαρακτήρας τον οποίο μπορείς να επιλέξεις για τον άνδρα και αντίστοιχα για τη γυναίκα. Επίσης, αυτός ο 1 χαρακτήρας για τους άνδρες βρίσκεται στο conquest και στο revelation και στις γυναίκες στο birthright και στο revelation. Οπότε αν έχεις γυναικείο χαρακτήρα και θες να κάνεις σχέση με άλλη γυναίκα θα πρέπει να αγοράσεις το Birthright και αντίστοιχα αν έχεις ανδρικό χαρακτήρα θα πρέπει να αγοράσεις το Conquest.

 

Εννοώ για τους άλλους χαρακτήρες, όχι τον δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το cartridge είναι το πιο συλλεκτικό απ' όλα.

 

Η special edition του παιχνιδιού, δεν διαφέρει σε τίποτα από τις GOTY editions που βλέπουμε για παράδειγμα στο PC, όπου περιλαμβάνονται όλα όσα έχουν κυκλοφορήσει για το εν λόγω παιχνίδι, περιλαμβανομένων DLCs, expansions κλπ κλπ.

 

Δεν χρησιμοποιεί limited πόρους για να το δημιουργήσει. Δεν έφτιαξε κάποιο εξεζητημένο μπιχλιμπίδι (αγαλματάκι, κάρτες ή κάτι άλλο). Μιλάμε για ένα απλό cartridge που έχει μέσα μία ROM.

 

Όπως είπα, μπορούσαν κάλλιστα να έχουν την ενοποιημένη έκδοση σε μία ελαφρώς φθηνότερη τιμή από ότι αν τα αγόραζες όλα ξεχωριστά, και ακολούθως έναν κολλέκτορα, που να δικαιολογεί το Limited στο κουτί του.

 

Τουλάχιστον αυτό που είδα στην Αμερική, ήταν δυσαρέσκεια από τους fans για το όλο θέμα με τη διαθεσιμότητα της special έκδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...