Προς το περιεχόμενο

Android OS Πληροφορίες


ravend

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α νόμιζα ότι έλεγες για κάποιο official update για τα ήδη υπάρχοντα κινητά με παλαιότερες rom. Για το πιο μετά άβυσσος ... εδώ μας τα έχει πρήξει εδώ και μήνες με την 2.1. Μόνο με custom επαιζες μπάλα. Όσον αφορά την 2.2 δεν ξέρω τι θα γίνει αλλά θεωρώ και το hardware που βάζουν υπερβολή. Εντάξει κομμένο linux είναι απο κάτω. Πάντως πιστευώ ότι η Google θα πάει καλά με το android. Αυτό που πρέπει να κάνει είναι να ανοίξει το market για όλες τις χώρες ώστε να ανέβει ο αριθμός των apps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Plz θα μου πει κάποιος πως να βάλω ελληνικό μενού στο htc desire μου?δεν είχε ελληνική έκδοση αλλά την πρώτη φορά κάπως μέσω της sum έβαλε Ελληνικά μόνο του . Μετά όμως το γύρισα στα αγγλικά και τώρα δεν γυρνάει Ελληνικά πάλι ... Έκανα hard reset και έβγαλα και την κάρτα μνήμης για μην κάνει backup αλλά τπτ και τώρα θέλω πάλι να ξαναβαλω Ελληνικά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ;;;

 

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε

settings->Locale&text -> select locale ->Ελληνικά

 

έτσι είναι στην 1.5 rom. αν έχει κάποιος την 2.1 ίσως σε βοηθήσει περισσότερο

 

Υπάρχει και η εφαρμογή morelocale 2 στο market αν δεν βρεις άκρη αλλα δεν την έχω χρησιμοποιήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται όταν βάλεις ελληνική sim , σου ζητάει να εφαρμόσει τις τοπικες ρυθμίσεις, αλλά εάν πας πάλι από το μενού έχει μόνο Αγγλικα και κάτι αλλά. Νομίζω βγάλε-βάλε την Sim πάλι , κανε κανά reset τις ρυθμίσεις , δοκίμασε και κάποια άλλη Sim εάν δεν βγάλεις άκρη

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησα το morelocale 2 και έχει !! Και είναι ακριβώς οπως όταν το εκανε η sim απλά σπαστηκα που δεν το ξαναεκανα όπως πριν και χρησιμοποίησα εφαρμογή για να γίνει θα έπρεπε να υπάρχει επίλογη από μόνο του ! Ευχαριστωωωωω!!

 

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά υπάρχει καμιά αναβαθμίση για το ταπεινό μου htc magic γιατί έχω ξεμείνει με την εργοστασιακή rom από τότε που πρωτοβγήκε το magic ,δηλαδή αρχαιολογία.Αν δεν υπάρχει επίσημη δωστέ κανά λινκ να κατεβασώ καμιά custom...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσημη δοκίμασε Αναβάθμιση ROM (με HTC Sense) για το HTC Magic. Βάζεις το s/n και αν σε αφήνει να το κατεβάσεις είσαι οκ, αλλιως πάς σε custom. Εμένα λόγω vodafone δεν μπορώ να κάνω επίσημες αναβαθμίσεις. Πήγα σε αυτή που στην ουσία είναι η παραπάνω αναβάθμιση με κάποια extra

vmasense32a

 

Η διαφορά με το sense ui είναι η νύχτα με την μέρα, και έχει και αναβαθμισμένο kernel σε σχέση με την επίσημη. (υπόψιν είναι μόνο για 32A συσκευές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλείσε το κινητό και κράτα ταυτόχρονα πατημένα το back (βελάκι) και το κουμπί on/off (κόκκινο) μέχρι να μπείς σε fastboot. Θα στο λέει στην κορυφή. Γράψε αν θές και τα υπόλοιπα που σου γράφει να δούμε αν μπορείς να βάλεις custom, οχι πως είμαι ειδικός αλλά έριξα τρελό διαβάσμα τις τελευταίες ημέρες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...