Προς το περιεχόμενο

ανοιγμα τραπεζικου λογαριασμου στο εξωτερικο


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θες να κοινωνησεις μαζι μας γιατι δεν συμφωνεις ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ? Γιατι αλλιως θα θεωρησω οτι εισαι ή στημενος ή χαζος. Ελπιζω οχι και τα 2.

 

Εχεις δικιο. Δυστυχως, εγω οταν μου ρθει πρεπει να τραβηχτω σε μπαρ για να βρω κανενα και αν. Εσυ εισαι τυχερη που εχεις δικο σου.

 

Περι πυρκαγιατικων: και αυτο αποδεικνυει τι? Α ασε με να μαντεψω. Οτι πρεπει να παρουμε οικοπεδα και γκαρσονιερες, οπως ευαγγελιζεσαι.

 

Εσυ ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγω δεν καταλαβαινω προς τι οι αντιδικιες.

Οσοι θελουν να αφησουν τα χρηματα τους εντος Ελλαδας, με γεια τους και με χαρα τους.

Γιατι σωνει και καλα πρεπει και οι υπολοιποι να αποδεχτουν τη γνωμη τους?

Αυτο, το να μισεις την πιστη του αλλου, δεν το λενε μισαλλοδοξια?

 

Ας τα αφησουν οσοι θελουν εντος Ελλαδος, και οσοι δεν θελουν ας τα βγαλουν εκτος.

Αφου ο καθενας το βλεπει διαφορετικα.

Σωνει και καλα να πειστουμε ολοι και να κανουμε ολοι το ιδιο???

Δεν γινεται, ειδικα με εμας του ελληνες...

 

Ας αφησουμε λοιπον το τοπικ ελευθερο σε οσους θελουν κατι να συνεισφερουν για το ανοιγμα λογαριασμου στο εξωτερικο, και μην προσπαθουν οι αλλοι να μετατρεψουν το θεμα σε κατι εντελως αντιθετο. Διοτι το θεμα δεν ειναι 'να ανοιξω ή οχι λογαριασμο στο εξωτερικο' ως ερωτημα, αλλα ειναι δεδομενο οτι θελουμε να ανοιξουμε και αναζητουμε τον καλυτερο τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κασσανδρες και εξυπνακηδες παντου, βρήκε τη λύση ο τυπάς που δε ξέρει τη τύφλα του και μπαίνει στο ινσόμνια ακόμα και για να του πούν πως να ανοίξει εναν λογαριασμό. Ναι φίλε, εσυ σώθηκες με βάση αυτην την πανέξυπνη κίνηση...είσαι θεός που το σκέφτηκες. Σε ζηλεύουμε όλοι.

 

Δε πάμε καλά ρε, δε πάμε καθόλου καλά.

 

Υ.Γ Εύχομαι να σας χρεώσουν ενα 10% όταν πάτε να κάνετε την εξαγωγή να γελάει και το παρδαλό κατσίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ Εύχομαι να σας χρεώσουν ενα 10% όταν πάτε να κάνετε την εξαγωγή να γελάει και το παρδαλό κατσίκι.

Τραγούδα Κασσάνδρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι βγάζετε τα λεφτά σας έξω τώρα που ήρθε το IMF το οποίο εγγυάται τη καλή λειτουργία των τραπεζών, είστε απλά προδότες. Θα ήθελα να δω τι θα λέγατε σε αυτούς που δώσανε τα νιάτα τους και τη ζωή τους για αυτό το κράτος: ότι το κάναμε επειδή έχουμε λαμόγια? Αυτοί πάντα είχαν τα λεφτά τους έξω έτσι και αλλιώς.

 

 

Όποιος δημιουργεί πανικό είναι χειρότερος προδότης.....γιατί απλά η χώρα έχει τα λεφτά να συνεχίσει, όλα αυτά τα αίσχη που γίνονταν να εξοικονομίσει και να τα ρίξει σε έργα, είμαστε οκ......

 

Πρώτα από όλα όμως κάποιοι πρέπει να πάνε φυλακή....αλλιώς.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δημιουργεί πανικό είναι χειρότερος προδότης

Δεν πειράζει ρε συ, έχουμε εσένα για πατριώτη και δεν φοβάμαι.

.....γιατί απλά η χώρα έχει τα λεφτά να συνεχίσει, όλα αυτά τα αίσχη που γίνονταν να εξοικονομίσει και να τα ρίξει σε έργα, είμαστε οκ......

:lol::lol::lol: Δυστυχώς από ότι φαίνεται θα το δούμε το έργο (θρίλερ). Άλλου τύπου έργα δύσκολο να δούμε.

Πρώτα από όλα όμως κάποιοι πρέπει να πάνε φυλακή....αλλιώς.....

Σωστός.

Όσοι βγάζετε τα λεφτά σας έξω τώρα που ήρθε το IMF το οποίο εγγυάται τη καλή λειτουργία των τραπεζών

Αυτοί το μόνο που εγγυούνται είναι ότι θα πάρουν τα λεφτά τους πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτοί το μόνο που εγγυούνται είναι ότι θα πάρουν τα λεφτά τους πίσω.

 

Εδώ βλέπεις κάποιους κακομοίριδες με 30 και 50 χιλιάδες να βγάζουν τε λεφτά. Που πα ρε χάνο???? ...με τα δισ :-D

Να έχεις 1-2 μύρια να πω πως ντάξει.......

 

Η έννοια της εγγύηση όπως ξέρεις είναι ρευστή και καθαρά ψυχολογική. Έτσι όμως δουλεύουν οι αγορές. Πριν δεν υπήρχε εγγύηση, τώρα υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ βλέπεις κάποιους κακομοίριδες με 30 και 50 χιλιάδες να βγάζουν τε λεφτά. Που πα ρε χάνο???? ...με τα δισ :-D

Να έχεις 1-2 μύρια να πω πως ντάξει.......

 

Η έννοια της εγγύηση όπως ξέρεις είναι ρευστή και καθαρά ψυχολογική. Έτσι όμως δουλεύουν οι αγορές. Πριν δεν υπήρχε εγγύηση, τώρα υπάρχει.

Εγγύηση? Η εγγύηση πέθανε αδερφέ. Έτσι δουλεύουν οι αγορές.

Ο πρόεδρος του παναθηναικού έδωσε 1μύριο δώρο γιατί έτσι του γούσταρε και αν κερδίσει κάποιος μύριο στο joker βγαίνει στη tv. Για εσένα 1000 μπορεί να είναι λίγα και κάποιον άλλο να είναι οικονομίες ενός χρόνου δουλειάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εσένα 1000 μπορεί να είναι λίγα και κάποιον άλλο να είναι οικονομίες ενός χρόνου δουλειάς.

Τις οποίες αν τις βγάλεις έξω σώθηκες σε περιπτωση γενικής κατάρευσης?

Δεν έχετε καταλάβει ότι είναι πιο πιθανό να διαλυθεί το ευρώ , παρά να βγει η Ελλάδα από αυτό? Το ίδιο πράγμα είναι!!

Γιατί δώσανε τα λεφτά νομίζετε? Για τη ψυχή της μάνας τους?

Η ΕΕ για να διατηρήσει τα καλύτερα οικονομικά στοιχεία σε σχέση με την Αμερική, θα πηδήξει 10 Ελλάδες. Αλλά δε θα σπάσει το νόμισμα ούτε θα διώξει χώρα αφού έτσι έμμεσα αποδέχεται την αδυναμία του ευρώ....

Δε σας κάνει εντύπωση που δεν έχουν κόψει ούτε ένα ευρώ, ενώ στην Αμερική τα μηχανήματα έχουν πάρει φωτιά?

Η Αμερική πέφτει και θέλει να πάρει όλους μαζί της ώστε να ξαναβασιλέψει στα τάρταρα, με την Αγγλία τσάτσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκε τη λύση ο τυπάς που δε ξέρει τη τύφλα του και μπαίνει στο ινσόμνια ακόμα και για να του πούν πως να ανοίξει εναν λογαριασμό.

 

Κάπου εδώ είναι η όλη ουσία.

 

Δεν ξέρουμε πώς να ανοίξουμε έναν λογαριασμό, αλλά ξέρουμε τα πάντα περί οικονομικής θεωρίας, νόμων, Συντάγματος, αλλά και τα μελλούμενα! Κανένα νουμεράκι του τζόκερ έχεις να μας πεις εμάς που θα μείνουμε εδώ και εσύ θα μας κοιτάζεις από ψηλά να σαν το Χουλκ;

 

Α και είμαστε τόσο έξυπνοι που θα πληρώνουμε 9 ευρώ για κάθε έμβασμα...

 

ΥΓ: Τα ηλεκτρονικά εμβάσματα είναι δωρεάν. Για να δούμε, θα το βρεις πώς μπορείς να το κάνεις αυτό;

 

ΥΓ2: Τα ακίνητα ΔΕΝ είναι λύση σε περίπτωση γενικής κατάρευσης. Οι τιμές τους θα ακολουθήσουν τη κατιούσα με τη σειρά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε ξύπνιος το παίζω όπως εσύ, ούτε γνώστης. Ελπίζω να μου δίνεις το δικαίωμα να λέω τη γνώμη μου.

Εγώ λέω πως τα χρήματα μου είναι έστω και για 0,0000001% ποιο ασφαλή στη Κύπρο. Εσύ πες πως είναι ποιο ασφαλή στην Ελλάδα. Δικαίωμα σου. (εξακολουθείς να μην απαντάς).

Από εμβάσματα ξέρω καλά γιατί κάνω συχνά σε επιχειρήσεις του εξωτερικού. Το γιατί είναι μοναδική λύση για μένα να κάνω τις συναλλαγές μου με εμβάσματα και όχι μέσο νετ δεν είναι του παρόντος. Προφανώς και δεν ξέρεις και μιλάς. Ποτέ δεν είπα ότι είχα λογαριασμό στο εξωτερικό και γνωρίζω την διαδικασία. Το 9 ευρώ μου το έκαναν γιατί είμαι καλός πελάτης τους και έκανα παζάρια. Δεν το έπαιξα ξύπνιος και δεν έκανα χαρακτηρισμούς σε αντίθεση με εσένα.

Την καταστροφολογία που σπέρνεις για το δικαίωμα του καθενός να κάνει ότι γουστάρει τα χρήματα του δεν την καταλαβαίνω. Τα χρήματα ανήκουν σε αυτόν που τα έχει και δεν θα δώσει λογαριασμό σε κανένα οικονομολόγο. Δεν μιλάμε για επενδύσεις χρημάτων. Μιλάμε για μια απλή κατάθεση στο εξωτερικό και δεν νομίζω ότι για αυτό χρειάζομαι την οποιαδήποτε συμβουλή οικονομολόγου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, αν οσοι ενδιαφερομαστε για τραπεζικο λογαριασμο εξωτερικου, ειχαμε πολλα χρηματα, δεν θα ρωτουσαμε εδω...θα ειχαμε παρε-δωσε με οικονομικους συμβουλους και τελειωνε το θεμα.

Εδω μεσα, ως επι το πλειστον, μικροκαταθετες ειμαστε, που ομως τα λιγα χρηματα που βαλαμε στην ακρη με πολυ κοπο, δεν θελουμε να τα χασουμε.

Κι επειδη δεν ειμαστε μες το χρηματοοικονομικο κυκλωμα, ψαχνουμε να αλληλοβοηθηθουμε, ανταλλασοντας τις εμπειριες μας.

Εξαλλου, αυτος ειναι και ο σκοπος υπαρξης ενος φορουμ σε μεγαλο βαθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καποιους εδω μεσα οι μικροκαταθετες ειναι "κακομοιριδες" και για να μην γινουν και προδοτες πρεπει να χαρισουν τους κοπους τους για να σωθουν τα αδερφια τους τα "βυσματα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ο λόγος που μου την έδωσε και άρχισα να τους απαντάω είναι γιατί όπως έλεγε και η γιαγιά μου "εμ δεν ξέρουν, εμ μιλάνε".

Το ότι δεν ξέρουν οι οικονομολόγοι τι θα συμβεί αύριο το έχει γράψει η ιστορία και δεν το λέω εγώ.

Κάτι τρέχει με το συγκεκριμένο επάγγελμα. Μάλλον η επιστήμη αυτή κάπου κάνει λάθος. Λογικό θα έλεγα εγώ. Δεν είναι απλή επιστήμη. Έχεις να κάνεις και με ανθρώπους στην τελική (με ότι συνεπάγεται) και όχι με μόνο με χρήμα. Δυστυχώς μερικοί το ξεχνάνε αυτό. Η οικονομία στηρίζεται σε απλούς ανθρώπους συνεπώς όπως δεν μπορείς να προβλέψεις ανθρώπινες συμπεριφορές δεν μπορείς να προβλέψεις το μέλλον μιας οικονομίας. Δεν χρειάζεται να είσαι οικονομολόγος για να το καταλάβεις. Π.Χ.Ο Ούγγρος εκπαιδευτικός μπορεί και να βάζει λεφτά από την τσέπη του για να μάθει στα παιδιά 5 γράμματα ( έτσι λέει τουλάχιστον, εκπομπή έρευνα mega). Ο Έλληνας μπορεί να αντιδράσει αλλιώς και να αφήσει τα παιδιά αγράμματα (δεν εξετάζω το αν θα είχε άδικο ή άδικο).

Ας αφήσουν λοιπόν οι οικονομολόγοι την υπεροψία (έλεος) και τους χαρακτηρισμούς (ακόμη πιο έλεος). Ας παραδεχτούν ότι ΔΕΝ ξέρουν τι μας ξημερώνει αύριο.

Σαν άνθρωπος της αγοράς βλέπω ότι έρχονται πάρα πολύ δύσκολες μέρες, το μέλλον είναι αβέβαιο του κερατά και παίρνω τα λεφτάκια μου από αυτή τη χώρα. Δεν βρίσκω λόγο να ρισκάρω λοιπόν τις οικονομίες 20 χρόνων δουλειάς. Τη λογική μου, παρόλο που είναι τόσο απλή κανείς δεν μπορεί να μου την αντικρούσει κανείς. Αν ζοριστώ λοιπόν πολύ ίσως να φύγω κιόλας και αν καλυτερεύσουν να ξαναγυρίσω. Άλλωστε οι μεγαλύτεροι "σωτήρες" αυτής της χώρας τα ίδια έκαναν. Που ξέρεις ίσως με κάνουν και άγαλμα.

Είμαι λάτρης του "άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη". Και όταν έχεις να κάνεις με πολιτικούς που δεν έχουν δουλέψει ΠΟΤΕ στη ζωή τους χ3στα.

Θα παρακαλούσαμε όλοι εμείς οι φτωχοί, καημένοι, τσιγκούνηδες, φραγκοφονιάδες, κασσάνδρες, προδότες, ύπουλοι, ανήθικοι κτλ που ενδιαφερόμαστε να ανοίξουμε ένα λογαριασμό σε μια τράπεζα του εξωτερικού όποιος γνωρίζει λεπτομέρειες και έχει άποψη να την μας την πει και εμάς.

Ποιο πολύ από όλα μου άρεσε το κασσάνδρες πάντως (μου θύμισε κυβερνητικό εκπρόσωπο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα επομενα 3 χρονια που θα κρατησει η βοηθεια δεν υπαρχει προβλημα, μετα απο εκει δεν ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...