Προς το περιεχόμενο

Moto GP


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^ Όπου ο Θεός πάλι του έκανε πλάκα

Πρέπει να ήταν δυνατό το πρωτάθλημα φέτος, ξενέρωσα που δεν παρακολούθησα στενά

Ήταν πολύ καλό.μπορείς να το κατεβάσεις και να το δεις από την αρχή. Αλλά Για μένα να βρεις αγγλική πηγή επειδή ο δικός μας μόνο για γκόμενες μιλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

... Απο την άλλη, άνθρωπος είναι όχι ρομποτ, και του ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι ...

 

Αλίμονο. Απλά ο ίδιος έχει να χάσει το 10ο τίτλο, σε σπάνια ευκαιρία καθώς τα χρόνια περνάνε, ο Μαρκεζ τίποτα.

Το ξαναλέω, μου έκανε εντύπωση ότι "ψάρωσε", έστω και λόγω εκνευρισμού. Δεν την έχει πατήσει σε δυσκολότερες καταστάσεις.

 

 

Η βαλίτσα κρατάει απο Άσσεν ...

 

Από την πρώτη στιγμή που ανέβηκε κατηγορία, έχει κάνει πολλά ανάλογα. Όλα ή τίποτα.

Δεν βρίσκω βίντεο από ένα gp όπου σχεδόν είχε βγάλει off τον Λορένθο, και ο Χόρχε αρνήθηκε να του δώσει το χέρι στην απονομή.

Δεν νομίζω ότι του λέει κάτι ο αντίπαλος.

 

Από την άλλη είναι ο πιο ταλαντούχος που έχω δει στην ηλικία του στα motogp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη είναι ο πιο ταλαντούχος που έχω δει στην ηλικία του στα motogp.

(Ξαναδιάβασα το μήνυμα σου και η απάντησή μου είναι στην περίπτωση που αναφέρεσαι στο Ρόσι παρά την ηλικία του. Αν πάλι στον Μαρκέ, διαφωνώ κάθετα. Είναι επικίνδυνος όπως ήταν και ο Σιμοντσέλι)

 

Προσωπικά είναι το αντίστοιχο του Λεμπ στο wrc, του Σουμάχερ στη φόρμουλα. Είναι το ίδιο το άθλημα. Σπανίζουν τέτοιοι αθλητές όπως αυτοί 3. Και χαίρομαι που πρόλαβα και τους 3.

Ο Ρόσι είναι πολύ καλός παρά την ηλικία του. Έμαθε στα "γεράματα" και άλλαξε οδηγικό στυλ. Παλιότερα οδηγούσαν τις μηχανές και τις πλάγιαζαν με γόνατο. Άλλαξε το στήσιμο τους και εδώ και κάποια χρόνια στρίβουν ακουμπώντας σχεδόν αγκώνα, και που ήταν εκτός σχολής Ρόσι.

 

Τεσπα, ανυπομονώ για Βαλένθια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Ξαναδιάβασα το μήνυμα σου και η απάντησή μου είναι στην περίπτωση που αναφέρεσαι στο Ρόσι παρά την ηλικία του. Αν πάλι στον Μαρκέ, διαφωνώ κάθετα. Είναι επικίνδυνος όπως ήταν και ο Σιμοντσέλι)...

 

Σε αυτον αναφέρομαι. Από τα 125 μέχρι σήμερα.

Τους έχω παρακολουθήσει σχεδόν όλους τους "μεγάλους" απο ημέρες Μικ Ντούχαν.

 

Στα μάτια μου ο πιο ταλαντούχος που έχω παρακολουθήσει.

Χωρίς αυτό να τον καθιστά τον σπουδαιότερο. Αυτό ο χρόνος το κρίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Iταλός έκανε προσφυγή στο CAS οπότε υπάρχει ακόμη πιθανότητα να αποφύγει την ποινή

Έχουμε καμιά δοκιμασμένη πηγή για online με καλή ποιότητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την τελευταία θέση θα ξεκινήσει ο Rossi, μετά και την απόφαση του CAS.

 

Τα σενάρια τίτλου:

- Aν ο Ιταλός νικήσει ή τερματίσει 2ος, κατακτά τον τίτλο χωρίς να τον ενδιαφέρει η θέση του Lorenzo.- Σε περίπτωση που ο Ισπανός τερματίσει 2ος, τότε ο Rossi θα πρέπει να πάρει την 3η θέση.
- Αν ο Lorenzo έρθει 3ος, στον Rossi αρκεί η 6η θέση.
- Με τον Lorenzo στην 4η θέση, ο Ιταλός θα πρέπει να τερματίσει στην 9η.
- Αν ο Lorenzo τερματίσει 5ος, στον Rossi αρκεί η 11η θέση.
- Σε περίπτωση που ο Ισπανός κλείσει τον αγώνα στην 6η θέση, ο Rossi μπορεί να στεφθεί Πρωταθλητής αν τερματίσει 12ος.
- Αν ο Lorenzo έρθει 7ος, στον Rossi αρκεί η 13η θέση.
- Με τον Lorenzo 8ο, ο Rossi παίρνει το 10ο αν τερματίσει 14ος.
- Σε περίπτωση που ο Lorenzo τερματίσει 9ος, στον Rossi αρκεί η 15η θέση.
- Αν ο Lorenzo τερματίσει 10ος ή εκτός 10άδας, ο Rossi είναι Πρωταθλητής.
 
- Σε περίπτωση ισοβαθμίας, το πλεονέκτημα το έχει ο Lorenzo, λόγω περισσότερων νικών (6 έχει ο Ισπανός, 4 ο Ιταλός).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ο Χόρχε θα τερματίσει 2ος ή 3ος

Ο Vale την 6η θέση την έχει ακόμη και από το τέλος, την 3η δύσκολα imo

 

Το πιο σημαντικό όμως είναι άλλο :P

 

Έχουμε καμιά δοκιμασμένη πηγή για online με καλή ποιότητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα σενάρια μου θυμίζουν τη μάχη Lauda-Hunt στη f1 το '76. "Πλάκα" θα 'χει να βγει off ο Rossi, να πάθει καμια βλάβη ο Lorenzo και στον τελευταίο γύρω να πάει 9ος και να πάρει το πρωτάθλημα :P

 

Για καλή ποιότητα σε moto gp δεν ξέρω κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτική pole από Lorenzo

 

"Έσπασε" τα χρονόμετρα ο Jorge Lorenzo στις κατατακτήριες της Valencia, διαλύοντας το ρεκόρ του Marc Marquez. Πτώση στα τελευταία δευτερόλεπτα του Q2 για τον Valentino Rossi!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απορίας άξιο πως μερικοί παίρνουν το μέρος του Marquez σε αυτό το επεισόδιο.

Είναι ξεκάθαρο πως ο Marquez ήταν γρηγορότερος και μπορούσε να φύγει μπροστά να παλέψει όχι για την δεύτερη αλλά και για την πρώτη θέση.

Προτίμησε να παίξει βρώμικα όμως. Προσπερνούσε τον Rossi 16 γύρους πριν το τέλος λες και βρισκόταν στην τελευταία στροφή του αγώνα. Επικίνδυνες προσπεράσεις δίχως ουσία θέτοντας σε ρίσκο την ακεραιότητα και των δυο. Το παιδί έχει αναμφισβήτητα ψυχολογικά. Μάλλον ξέχασε πως καβαλάει μια ολόκληρη ομάδα και όχι απλά μια μηχανή και δεν εκθέτει μόνο τον εαυτό του.

Αυτό που έκανε δε θα το ξεχάσουμε ποτέ όσα πρωταθλήματα και να κερδίσει στο μέλλον, ήταν το μεγάλο λάθος που θα στιγματίσει αρνητικά την καριέρα του για πάντα. 

Αυτή η κεφαλιά του Ζιντάν που λένε μερικοί συγκρίνοντας το περιστατικό δόθηκε από τον ίδιο τον Marquez τόσο πρόωρα στον ίδιο του τον εαυτό.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεφτιλα μαρκεζ σου ευχομαι να μην ξαναπαρεις πρωταθλημα ποτε σου μουλε

 

αν ειναι δυνατον μια φορα δεν προσπαθησε να περασει τον λορενθο και με το που εφτασε πισω ο πεντροσα και θα γινοταν χαμος στους 2 τελευταιους γυρους τον εκλεισε

απιστευτο

 

το πιο κλεμενο πρωταθλημα ολων των εποχων

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει, ο μεγαλύτερος αναβάτης όλων των εποχών είναι και θα παραμείνει ο Vale

Π.Α.Ο.Κ. δεν γίναμε για τους τίτλους...ουπς άκυρο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτσινο πρωτάθλημα για τον Ισπανό... :mad:


ξεφτιλα μαρκεζ σου ευχομαι να μην ξαναπαρεις πρωταθλημα ποτε σου μουλε

 

αν ειναι δυνατον μια φορα δεν προσπαθησε να περασει τον λορενθο και με το που εφτασε πισω ο πεντροσα και θα γινοταν χαμος στους 2 τελευταιους γυρους τον εκλεισε

απιστευτο

 

το πιο κλεμενο πρωταθλημα ολων των εποχων

 

Αναμένω με αγωνία τα γλωσσόφιλα κατά την απονομή μεταξύ των δύο ισπανών γκομενακίων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...