Προς το περιεχόμενο

Διμηνη Μετατροπη Σωματος


buzzad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το γεύμα ήταν μεταπροπονητικο...Οι ανάγκες για υδατάνθρακα είναι αυξημένες, από το να καταφυγής σε εύκολες λύσεις (δεξτροζη) είναι μακράν καλύτερο να προτιμήσεις σύνθετο υδατάνθρακα όπως (πατάτα, σκούρο ρυζι)....Βραδεας αποδέσμευσης.

 

Η πρωτεΐνη είναι και πολύ λίγη ούτε καν όσο θα έπρεπε να παίρνω διότι δεν χρησιμοποιώ κάποιο σκεύασμα πρωτεϊνούχο αυτή την περίοδο...ΑΥΤΑ...

 

Εε σαν μεταπροπονητικό θέλεις απλό υδατάνθρακα για αφομοιωθεί γρήγορα(πχ δεξτρόζη,ρύζι).

Εντάξει πέρα από τα σκευάσματα δεν έχει νόημα να πάρεις πάνω από 30 γραμμάρια πρωτεΐνη αφού δεν θα αφομοιωθεί. Βλάπτει και τα νεφρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μπαχ αντί για τον Buzzad θα ήθελα η Zuzana να άνοιγε account και το συγκεκριμένο θέμα στο insomnia :o

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=qo2hF5S0a8o&feature=channel[/ame]

 

Δείτε όλα τα videos του bodyrock να πάθετε πλάκα :-)

 

Το μόνο κακό αυτήν την περίοδο είναι η ζέστη :fear:. Δεν γυμνάζομαι, μόνο τρέχω στο διάδρομο 45λεπτά -1ώρα/day (περισσότερο για χαλάρωση παρά για άθληση) αλλά πλέον η θερμοκρασία αρχίζει και με προβληματίζει. Κάθε φορά που τελειώνω είναι σαν να έχω βγει από το μπάνιο :P.......και είμαστε ακόμα στο Μάη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γράμμωση; Νόμιζα ήθελε πολλές επαναλήψεις και μικρά διαλλείματα :/

 

Δεν πας να κάνεις και 200 επαναλήψεις αν μετά φας το πιτόγυρο το λίπος δεν θα πάει πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαμώ την μεσ-ομορφιά μου :P αυτός ο μέτριος μεταβολισμός μου τη δίνει.

 

Εγώ τώρα είμαι σε φάση γράμμωσης, παίρνω κρεατίνη και πρωτείνη και θερμίδες έξτρα ως χίλιες, ένα γιαουρτι άπαχο, κάτι σε κρεας και σαλάτα το μεσημέρι με λίγο λάδι, ένα αυγό και ένα τοστ στη δουλειά (ολικής ψωμί, τυρί και γαλοπούλα).. Αν θες λες άποψη! στο γυμναστήριο buzz, είναι κακή ιδέα να γυμνάζεις μια μυϊκή ομάδα τη φορά με 6 ασκήσεις, απο τρια σετ, 15 επαναλήψεις περίπου; Και αεροβική απο κοντά πολύ μέτριας έντασης..

 

1,80 είμαι.. 80 κιλά και πηγαίνω γυμναστήριο 5 φορές την εβδομάδα :D Και είμαι καλά. group therapy hug

 

Ποσα κιλα εχεις βαλει στοχο...?

Αν μπορεις πες μου πρωινο..? Μεσημεριανο..? Βραδυνο...?

Η κρεατινη να εχεις στο μυαλο σου οτι περαν της δυναμης που προσφερει κανει και κατακρατησει υγρων...

Πρωτεινη φανταζομαι καθαρη ετσι...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ποιο πιτόγυρο, αφού έγραψα τι διατροφή κάνω :P

 

edit: μισό buzz, τα γράφω αναλυτικά. Διάβασα για τη κρεατίνη ότι διατηρεί τους μυς όταν προσπαθείς να χάσεις βάρος για αυτό και ξεκίνησα αλλιώς ούτε μου πέρναγε από το μυαλό.

 

πρωτείνη gold standard whey (24 gr πρωτείνη, 2 υδατάνθρακες, 110 θερμίδες / scoop)

 

Κατά τις εφτά γιαούρτι με πρωτείνη, κατα τις δέκα το τοστάκι κ άλλη μια πρωτείνη, στις 2 περίπου το κρεατικό με τη σαλάτα, στις 5 πρωτείνη και στις 8 ένα αυγό. Γυμναστική κάνω συνήθως στις 4, και παίρνω την κρεατίνη μετά. Πολύ νερό το χουμε, ύπνο το παλεύουμε. :/

 

Στόχος τα 75 κιλά, νομίζω για το ύψος μου είναι οκ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα είμαι σε φάση γράμμωσης, παίρνω κρεατίνη και πρωτείνη και θερμίδες έξτρα ως χίλιες, ένα γιαουρτι άπαχο, κάτι σε κρεας και σαλάτα το μεσημέρι με λίγο λάδι, ένα αυγό και ένα τοστ στη δουλειά (ολικής ψωμί, τυρί και γαλοπούλα)..

 

Λίγα είναι ακόμα και για γράμμωση. Χάνεις μυς. Από δύναμη πως πάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή στο video λέει για ασκήσεις στήθους ....

 

Ε για παράδειγμα το έβαλα :P

 

Έχει videos για το κάθε τι, μπες στο channel της να δεις (και να θαυμάσεις :o)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εε σαν μεταπροπονητικό θέλεις απλό υδατάνθρακα για αφομοιωθεί γρήγορα(πχ δεξτρόζη,ρύζι).

Εντάξει πέρα από τα σκευάσματα δεν έχει νόημα να πάρεις πάνω από 30 γραμμάρια πρωτεΐνη αφού δεν θα αφομοιωθεί. Βλάπτει και τα νεφρά.

 

30 Γραμμαρια πρωτεινης καθημερινα ΜΟΝΟ...Φιλε μου εισαι μακραν νυχτωμενος...Για ενα υγιες μυικο συστημα χωρις απαιτησεις η αναλογια ειναι...:

 

1,5 γρ για καθε κιλο σωματικου βαρους...παραδειγμα ενας ανθρωπος 80 κιλων θελει..

 

1,5 χ 80 = 120 γραμαρια πρωτεινης καθημερινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 Γραμμαρια πρωτεινης καθημερινα ΜΟΝΟ...Φιλε μου εισαι μακραν νυχτωμενος...Για ενα υγιες μυικο συστημα χωρις απαιτησεις η αναλογια ειναι...:

 

1,5 γρ για καθε κιλο σωματικου βαρους...παραδειγμα ενας ανθρωπος 80 κιλων θελει..

 

1,5 χ 80 = 120 γραμαρια πρωτεινης καθημερινα.

 

Όχι και 30 γραμμάρια μόνο όλη την ημέρα. Για το συγκεκριμένο γεύμα μιλάω. Για τις 3 ώρες δηλαδή μέχρι το επόμενο γεύμα. Άντε και επειδή είναι μεταπροπονητικό 35 γραμ είναι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε για παράδειγμα το έβαλα :P

 

Έχει videos για το κάθε τι, μπες στο channel της να δεις (και να θαυμάσεις :o)

 

Πλάκα κάνω εξάλλου είναι ψεύτικο και ότι είναι ψεύτικο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαχ αντί για τον Buzzad θα ήθελα η Zuzana να άνοιγε account και το συγκεκριμένο θέμα στο insomnia :o

 

http://www.youtube.com/watch?v=qo2hF5S0a8o&feature=channel

 

Δείτε όλα τα videos του bodyrock να πάθετε πλάκα :-)

 

Το μόνο κακό αυτήν την περίοδο είναι η ζέστη :fear:. Δεν γυμνάζομαι, μόνο τρέχω στο διάδρομο 45λεπτά -1ώρα/day (περισσότερο για χαλάρωση παρά για άθληση) αλλά πλέον η θερμοκρασία αρχίζει και με προβληματίζει. Κάθε φορά που τελειώνω είναι σαν να έχω βγει από το μπάνιο :P.......και είμαστε ακόμα στο Μάη.

 

Σωματικο status...?

Στοχοι...?

Διατροφη...?

 

---------- Προσθήκη στις 00:17 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:15 ----------

 

Αν πάω σε διατροφολόγο για βάρος λέτε να με βοηθήσει ? Δηλαδή θα μου κάνει συνδυασμούς τροφών? Αξίζει γενικά ? Πάντα σε συνδυασμό με γυμναστήριο εννοείται.

 

TIP. Προετοιμασία μικρών γεύματων. Ένας έυκολος τρόπος είναι βράσιμο ενα ολόκληρο κοτόπουλο με ρύζι το βράδυ σπάσιμο σε μεριδούλες για τα ενδιάμεσα γεύματα της επόμενης μέρας. Ειδικά για αυτούς που είναι όλη μέρα έξω λόγω δουλειάς.

 

Aztec χαρα μου να σε βοηθησω εγω στον τομεα διατροφης αν δεν παιζει καποιο ιατρικο προβλημα παντα..

Θυρεοειδης

Φυσημα (καρδια)

Πιεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα το ειχα μεγαλη απορια. Η δουλεια στο σπιτι( stepper, βαρη, κτλπ) κανουν δουλεια, εχουν αποτελεμα η πρεπει να πας σε γυμναστηριο για να δεις αποτελεσματα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή το τρίπτυχο της επιτυχίας είναι

 

Σωστό Φαγητό

Σωστή εκγύμναση

Ξεκούραση (Ιδίως ο βραδινός ύπνος) πάω σιγά σιγά...

 

Αύριο το πρωι έχει διάδρομο 30 με 40 λεπτά (με άδειο στομάχι). Καλή συνέχεια τα λέμε αύριο. Για πρωινό προτιμήστε κάποιο από τα παρακάτω...:

 

1 τοστ τυρί ζαμπόν, ντομάτα, 1/2 π. χυμό (φυσικός).

1 αβγό βραστό, 1 φέτα ψωμί, 1 μερίδα τυρί.

1 ποτ. γάλα, 2 φρούτα.

 

---------- Προσθήκη στις 01:35 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:32 ----------

 

Παντα το ειχα μεγαλη απορια. Η δουλεια στο σπιτι( stepper, βαρη, κτλπ) κανουν δουλεια, εχουν αποτελεμα η πρεπει να πας σε γυμναστηριο για να δεις αποτελεσματα??

 

Κάνουν δουλειά ναι...!! Έχει ΠΑΝΤΑ να κάνει με το τι έχεις βάλει στόχο, το που θες να φτάσεις πως θες να δεις το κορμί σου...Παράλληλα πάντα με ΔΙΑΤΡΟΦΗ...Η διατροφή είναι το 60% της όλης προσπάθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εννουσες:

 

2 τοστ τυρι, τυρι, γαλοπουλα, μαγιονεζα, 1 μπουκαλακι coca colla.

2 αβγα τηγανητα, 5 φετες μπεικον, 2 φετες ψωμι (χοντρες), πολυ τυρι.

1 ποτηρι γαλα, 1 μεγαλο τσουρεκι.

 

 

 

Αυτο που ξερω ειναι οτι πριν απο 3-4 χρονια που εκανα κοιλιακους ειχα μια αξιοπρεπεστατη κοιλιτσα. Βεβαια, το μαξιλαρι του ερωτα που εχω τωρα δεν το αλλαζω για τιποτα στον κοσμο. Ετσι και αλλιως, στην Αγγλια θα πεσουν πολλες πεινες αρα οσο μπορω τρωω ακομα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...