Προς το περιεχόμενο

Διμηνη Μετατροπη Σωματος


buzzad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον συμβαινει το εξης με την αεροβια, επειδη εχω λαμα στο δεξι μου ποδι το τρεξιμο μετα απο 5 λεπτα μου προκαλει τρομερους πονους αλλα οτιδηποτε αλλο ειμαι ενταξει γι αυτο κανω και μιση ωρα ποδηλατο χωρις προβλημα. Τωρα τι αλλο μπορω να κανω δεν γνωριζω αλλα ναι σιγουρα ειναι επιθυμητο να χασω μερικα κιλα.

 

Quaker που λες που θα το βρω? Εχουν τα super market? Πες και κανενα ενναλακτικο πρωινο ομως ε? Ταπερακι στην δουλεια δεν παιζει να παρω για πολλους λογους οποτε πετα καμια ιδεα του τι μπορω να φαω το μεσημερι απο εξω. Σημερα που ρεπαρω ας πουμε θα φτιαξω τα μακαρονια μου με τονο και θα γουσταρω εδω σπιτι μου. Βραδυ για πες καμια ιδεα (εκτος απο τις μερες που παιζει παρεα) να φαμε τιποτες. Να πω οτι λογο οικονομικης δυσχερειας απο Νοεμβριο ως και Φεβρουαριο η διατροφη μου σχεδον σε καθημερινη βαση ηταν ολο και ολο 3-4 κρουασαν Recor και ενα κακαο για να κρατησουν (i shit you not).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Και μόνο που διάβασα 2-3 ποστς κουράστηκα.

 

Why the fuck bother that much κι έτσι. Αλήθεια δε το αντιλαμβάνομαι πέρα από μια Α γυμναστική ή κανένα Σπορ γιατί κάποιος να μπει στο τριπάκι να σφίγγεται και να χτυπιεται και να τρωει ωμα αυγα με τονο για πρωινο χτυπημενα στο μπλεντερ.

 

Μα αυτα που προτεινει ο buzz ειναι για μια A γυμναστικη και τι διατροφη πρεπει να την ακολουθει. Κανενας απο αυτους που ρωτανε τον buzz δεν νομιζω να θελει να γινει σφιχτης. Την κοιλιτσα τους θελουν να χασουνε, το γιατι βεβαια μονο αυτοι το ξερουν. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον συμβαινει το εξης με την αεροβια, επειδη εχω λαμα στο δεξι μου ποδι το τρεξιμο μετα απο 5 λεπτα μου προκαλει τρομερους πονους αλλα οτιδηποτε αλλο ειμαι ενταξει γι αυτο κανω και μιση ωρα ποδηλατο χωρις προβλημα. Τωρα τι αλλο μπορω να κανω δεν γνωριζω αλλα ναι σιγουρα ειναι επιθυμητο να χασω μερικα κιλα.

 

Quaker που λες που θα το βρω? Εχουν τα super market? Πες και κανενα ενναλακτικο πρωινο ομως ε? Ταπερακι στην δουλεια δεν παιζει να παρω για πολλους λογους οποτε πετα καμια ιδεα του τι μπορω να φαω το μεσημερι απο εξω. Σημερα που ρεπαρω ας πουμε θα φτιαξω τα μακαρονια μου με τονο και θα γουσταρω εδω σπιτι μου. Βραδυ για πες καμια ιδεα (εκτος απο τις μερες που παιζει παρεα) να φαμε τιποτες. Να πω οτι λογο οικονομικης δυσχερειας απο Νοεμβριο ως και Φεβρουαριο η διατροφη μου σχεδον σε καθημερινη βαση ηταν ολο και ολο 3-4 κρουασαν Recor και ενα κακαο για να κρατησουν (i shit you not).

 

Ποδηλατο ειναι επισης μια χαρα μπραβο...

 

Σε ολα τα σουπερ μαρκετ παντου...μην σε ανησυχει αυτο αλλα η εμετικη για καποιους γευση...Εγω προσθετω σταφιδες,γαλα και δεν εχω προβλημα...

 

Εναλλακτηκα πρωινα...:

 

1 τοστ γαλοπουλα,κασερι,ντοματα/ 1 ποτήρι χυμός ή γάλα 1.5%

1 γιαούρτι 2% + 1 φρούτο/ 1 ποτήρι χυμός ή γάλα 1.5%

δημητριακά (κουακερ) /1 ποτήρι χυμός ή γάλα 1.5%

1 αβγό βραστό, 1 φέτα ψωμί, 1 μερίδα τυρί

 

Εναλλακτηκα Βραδινα...:

 

1 ομελέτα (2 αβγά), σαλάτα εποχής (αν μπορειτε σε τεφαλ χωρις πολλα λαδια) και 1 κροκο 1 ασπραδι

Tονοσαλάτα ( με λαχανικα εποχης τονος σε νερο η σε λαδι καλα στραγγισμενος)

Φρουτοσαλάτα (Oσα & όποια φρούτα θέλετε)

2 σουβλάκια καλαμάκι (κοτοπουλο) Σαλάτα εποχής

 

---------- Προσθήκη στις 15:00 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:57 ----------

 

Θα την ψάξω στο xtreme της γειτονιάς :-) Ελπίζω να πίνεται με νερό, γτ η gold standard καλή, χρυσή (pun intended) αλλά στο νερό είναι μια αηδία :-/

 

Πινεται σε νερο ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ και γευση μουρλια...Να την προτιμας ΠΑΝΤΑ σε νερο το αποτεμεσμα ειναι πιο μασιφ εμφανιση...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τοστ κατι λεει, μαλλον θα ειναι και το κυριο "πιατο" μαζι με φυσικο χυμο πορτοκαλι. Το quaker θα το δοκιμασω πριν σχηματισω αποψη. Για βραδυ η τονοσαλατα και τα κοτοσουβλακια ειναι σαφως αυτα που προτιμαω. Μαυρο ψωμακι μπαγκετουλα παιζει να φαω μαζι τους η ψωμι γιοκ καθολου και να τα φαω σκετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τοστ κατι λεει, μαλλον θα ειναι και το κυριο "πιατο" μαζι με φυσικο χυμο πορτοκαλι. Το quaker θα το δοκιμασω πριν σχηματισω αποψη. Για βραδυ η τονοσαλατα και τα κοτοσουβλακια ειναι σαφως αυτα που προτιμαω. Μαυρο ψωμακι μπαγκετουλα παιζει να φαω μαζι τους η ψωμι γιοκ καθολου και να τα φαω σκετα?

 

Εχει να κανει με το τι θελεις να φτιαξεις και ποσο γρηγορα να φτασεις στο επιθυμιτο αποτελεσμα...Μεχρι 2 φετες ψωμι ισως και 3 επιτρεπονται καθημερινα, απο εκει και περα αν μου πεις ρε συ Βαγγο εγω θελω στο τελος του διμηνου πχ να ειμαι ετσι αν αυτο το ετσι ειναι λιγο δυσκολο θα πρεπει να το αφαιρεσουμε το ψωμι...Σορρυ αν σας πρηζω με την συγκεκριμενη λεξη ΔΙΑΤΡΟΦΗ αλλα ειναι το κλειδι για ολα. Κατανοω οτι ο καθενας εχει διαφορετικα προγραμματα στυλ και τροπο ζωης...Δεν γινεται αλλιως ομως δεν υπαρχουν μαγικα χαπακια πρεπει να κανουμε καποιες και οσες βεβαια θυσιες μπορει ο καθενας. Πιστευω οτι οποιος πραγματικα θελει να αλλαξει κατι πανω του μαζι εδω στο τελος της διμηνης προσπαθειας κατι θα εχουμε καταφερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τα λες buzz! ζωντανό παράδειγμα εδώ, στην atkins τη διατροφή, μια χαρά έχασα τα κέρατα μου από κιλά αλλά και απο μυς δεν πρέπει να άφησα τίποτα όρθιο :P έχω ένα εξάμηνο που προσπαθώ να βρω την ισορροπία μου και βλέπω τι τρελό ρόλο παίζει η διατροφή σε όλα, όρεξη για γυμναστική, τραυματισμούς, διάθεση κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τα λες buzz! ζωντανό παράδειγμα εδώ, στην atkins τη διατροφή, μια χαρά έχασα τα κέρατα μου από κιλά αλλά και απο μυς δεν πρέπει να άφησα τίποτα όρθιο :P έχω ένα εξάμηνο που προσπαθώ να βρω την ισορροπία μου και βλέπω τι τρελό ρόλο παίζει η διατροφή σε όλα, όρεξη για γυμναστική, τραυματισμούς, διάθεση κ.τ.λ.

 

Ετσι ειναι δωστε μου 2 μηνες απο τον χρονο σας και αν στο τελος δεν ειστε ευχαριστημενοι εγω τα σκιζω τα διπλωματα...Και επειδη αν θελουμε μπορουμε παντου και παντα να γυμναζομαστε ενα videaκι...Το σαρδαμ στο τελος ειναι ολα τα λεφτα...!!

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nk4TCULiFPc]http://www.youtube.com/watch?v=nk4TCULiFPc[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

klainmaingr...:Το ειπα και χθες το λεω και σημερα και ιδιως για τους κοιλιακους που ενδιαφερεσαι εσυ...ΔΙΑΤΡΟΦΗ...Ξεχνας λοιπον...:

 

Zαχαρη. - Check. Καταναλωνώ μηδενικές ποσότητες ζάχαρης

Αναψυκτικα. - Check. Μόνο light και σόδες. Και αυτά πλέον σπάνια.

Γλυκά. - Check. Μ'αρέσουν αλλα τα αποφεύγω επι τούτου.

Μειωνουμε το αλατι (δραστικα). - Check

Τρωμε οσο πιο στεγνα μπορουμε. - Check για καθημερινά. Το σκίζω αν βγώ έξω

Μειωνουμε κατα πολυ την ημερισια προσληψη υδατανδρακα. - Όχι check. Το σκίζω βλακωδώς. Θα μειωθεί.

 

Προτεινόμενες τροφές για σνακοειδή;

Θεωρώ οτι γενικά τρέφομαι καλά (όταν θυμάμαι να φάω),αλλα το γαμώ αρκετά με τις μπύρες και όταν βγαίνω έξω για φαγητό. Προτάσεις για τζάνκ χωρίς λίπια και γενικά για φαγητό έξω που δεν προκαλεί σαπιοκοίλι; Μόνο εκεί ξεφεύγω πολύ.

 

Απο γυμναστική (όχι βάρη, αλλα άπειρες ώρες τένις + ποδήλατο πλέον) είμαι φούλ.

 

Φυσικοί χυμοί και τέτοια χωρίς ζάχαρη μας κάνουν; Γιαούρτια 2% και κριτσίνοτέτοια;

Δεν θέλω να χάσω κιλά. Κοιλιά θέλω να χάσω. Και όχι πολλή. Είναι τρομερά στοχευμένος στόχος. :P Περισσότερο τα ψιψιψόνια με νοιάζουν γιατί περισσότερο τέτοια τρώω. Παίζει δηλαδή να μην φάω κάν καμια μέρα και να την βγάλω με καμια σαλάτα χωρίς λάδια και τέτοια ή κάνα κριτσινι/bake roll όταν ξεχνιέμαι. Μετριότατος μεταβολισμός.

 

Ευχαριστώ.

 

υγ: Για να τουμπανιάζετε και στην παραλία. Dear god πεθαίνω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κοιλια τι κανουμε?

 

Κοιλιακοι η τρεξιμο κανουν πιο πολυ δουλεια? (Μαλλον και τα 2 :P)

 

Κιλα ειμαι σχεδον εκει που θελω να ειμαι (-5 ακομα ειναι ο στοχος ) αλλα το θεμα ειναι πως να πεσει το σωσιβιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει και πολλά νερά από όσο ξέρω.

Γενικά η κοιλιά είναι ζόρικο πράγμα αλλά σίγουρα πέφτει.

Χρειάζονται περισσότερες επαναλήψεις και λιγότερο βάρος στα σημεία που θες να κάψεις λίπος.

Εάν λέω κάτι λάθος παρακαλώ να με διορθώσει ο ειδικός. :-)

Εγώ γενικά έχω πολύ γρήγορο μεταβολισμό και είμαι 80 κιλά 1.86 ύψος.

Δυστυχώς δεν ακολουθώ διατροφή αλλά δεν πίνω (μόνο περιστασιακά) δεν καπνίζω έχω κόψει τα αναψυκτικά και γενικά δεν κάνω υπερβολές και σπάνια ως καθόλου τρώω το βράδυ.

Πηγαίνω γυμναστήριο 2 με 3 φορές την βδομάδα.

Ένα διάστημα πήγαινα 4 φορές την βδομάδα και έκανα 20 λεπτά διάδρομο τρέξιμο και μετά ασκήσεις και βρέθηκα να χάσω 3 κιλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει...επαναλαμβανω δεν υπαρχει τοπικο αδυνατισμα (πλην της λιποαναροφησεις) οταν χανουμε χανουμε απο παντου...

 

Σνακ ( δεν τα χωριζω σε ενδιαμεσα στου πρωινου η απογευματινου) γενικοτερα...:

 

2 γκοφρέτες ρυζιού

2 μικρά φρουτα και γυρω στα 10 αμύγδαλα

4 - 6 μικρά αποξηραμένα δαμάσκηνα

1 μπάρα δημητριακών

25 - 100 g σοκολάτα (προτιμήστε πικρή, με περισσότερο κακάο)

1 φέτα ψωμί σίκαλης με 2 κουταλάκια ταχίνι

 

Και επιμενω σε σημειο νευροσπαστου...ΔΙΑΤΡΟΦΗ...ας περασει σε ολους οτι ολα ξεκινανε και τελειωνουν με αυτη...ΔΙΑΤΡΟΦΗ...

 

Και ενω υπαρχουν διαφορα σκευασματα εγκεκριμενα και μη νομιμα και παρανομα...Δεν κανουν τπτ αν δεν τρωμε σωστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 18, 1.80 υψος και 67 κιλα! Τον τελευταιο χρονο παω για περπατημα σχεδον καθημερινα ενω καποιες αλλες βολτα με ποδηλατο....

δεν θελω να χασω κανενα κιλο μιας και ειμαι μια χαρα απλα να φτιαξω λιγο το σωμα μου! Κανω κοιλιακους καθε μερα οπου εχω ενα μικρο προβλημα δεν ξερω αν κανω σωστα (η πλατη πρεπει να ακουμπαει τελειως κατω και μετα πρεπει να σηκωνεσαι μεχρι μπροστα στα γονατα?)

 

Δεν θελω να ειμαι καθολου μυωδεις και να φαινομαι "φουσκωτος" απλα να εχω καπως υποτυπωδεις κοιλιακους και να φαινομαι γυμνασμενος ελαφρα.... για τα χερια τι ασκηση προτεινετε?? Δεν θελω να φτιαξω μπρατσα απλα να ειναι γυμνασμενα,το ιδιο για το στηθος δεν θελω να ειναι φουσκωτο απλα καπως ανοιχτο και γυμνασμενο.... δεν ξερω τι ασκησεις χρειαζονται για ολα αυτα και αν θα πρεπει να εχω καποια συγκεκριμενη διατροφη,παντως σπανια τρωω φαστ φουντ,αλλα στο σπιτι πεφτει πολυ τηγανητο :-) ...οποτε θα ηθελα καποια συμβουλη! thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...