Προς το περιεχόμενο

Μονάδες Αδυνατίσματος(GILLI και TASTE DIET)


puma1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πείνα είναι το καλύτερο φαί. Κάνει τη σαλάτα μάπα χωρίς λάδι να μοιάζει κοντοσούβλι.

 

τα κορν φλεικς να δεις με τι μοιαζουν :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ου. Ξυπνάω μισή ώρα νωρίτερα από την ανυπομονησία να φάω το μισό μπολάκι σπέσιαλ κέι.

 

σε λιγο θα αρχισουμε να κακαριζουμε με τοσα δημητριακα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φιλη μου ειχε ενα μηνα που ετρωγε μονο μια σαλατα το μεσημερι και κανα δυο φρουτα το απογευμα και 3-4 φορες την εβδομαδα πηγαινε για καμια ωρα γυμναστηριο!!!

Αλλα δεν ειχε χασει ουτε ενα κιλο...το πολυ πολυ 1 κιλο!!!!

...και μετά ξύπνησε. Λέγεται και στυλάκι "Χάρος" (βλέπε εικόνα αριστερά). Ένα κιλό θα είχε χάσει μόνο από τις θερμίδες που θα σπαταλούσε ο πεπτικός σωλήνας σπρώχνοντας τη σαλάτα προς την "έξοδο". :P

 

 

 

την λυμοκτωνια!!!

Είναι "τη" πριν το "λ" και όχι "την" (εκτός αν εσύ όταν μιλάς μπορείς να προφέρεις το ν συνάμα με το λ) και είναι "λιμοκτονία" και όχι "λυμοκτωνια". Όπως βλέπεις αριστερά, ήδη μου έχουν πέσει τα μαλλιά και τα μάτια μου έχουν πεταχτεί, μη με πιέζεις άλλο. :P

 

picture.php?pictureid=574&albumid=169&dl=1263747795&thumb=1

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και μετά ξύπνησε. Λέγεται και στυλάκι "Χάρος" (βλέπε εικόνα αριστερά). Ένα κιλό θα είχε χάσει μόνο από τις θερμίδες που θα σπαταλούσε ο πεπτικός σωλήνας σπρώχνοντας τη σαλάτα προς την "έξοδο". :P

 

 

 

 

Είναι "τη" πριν το "λ" και όχι "την" (εκτός αν εσύ όταν μιλάς μπορείς να προφέρεις το ν συνάμα με το λ) και είναι "λιμοκτονία" και όχι "λυμοκτωνια". Όπως βλέπεις αριστερά, ήδη μου έχουν πέσει τα μαλλιά και τα μάτια μου έχουν πεταχτεί, μη με πιέζεις άλλο. :P

 

picture.php?pictureid=574&albumid=169&dl=1263747795&thumb=1

 

Ευχαριστω για την διορθωση!!!Δεν εχω το χρονο να κατσω και να τσεκαρω και δευτερη φορα το τι εχω γραψει και πως το εχω γραψει!!!!!

Πατνως θα ηθελα να κανουμε μια κουβεντα πανω στις διαφορες μοναδες αδυνατισματος και οχι στα δικα μου συντακτικα και ορθογραφικα λαθη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 σαλάτα και 2 φρούτα είναι καθαρό ψέμα. Μη πιστεύεις οτι σου λένε οι φίλες σου. Λένε ψέματα. Και ναι έχουν λόγο να το κάνουν. Για να δείχνουν οτι έχουν δυνατό χαρακτήρα. Ειδικά αν το nick σου είναι η ημερομηνία γέννησής σου έχεις πολλά να μάθεις ακόμα. Όσο αφορά τα ψέματα.

Όταν θα σου λένε παπαρίτσες του στυλ "Δε τρώω παρα μια βρεγμένη φρυγανιά και όμως παχαίνω" κ

"Μη κοιτάς που τα πηγαίνω γαμάτα στα μαθήματα ,δε διαβάζω καθόλου", ρίξτους καμια μούτζα, καλό θα τους κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 σαλάτα και 2 φρούτα είναι καθαρό ψέμα. Μη πιστεύεις οτι σου λένε οι φίλες σου. Λένε ψέματα. Και ναι έχουν λόγο να το κάνουν. Για να δείχνουν οτι έχουν δυνατό χαρακτήρα. Ειδικά αν το nick σου είναι η ημερομηνία γέννησής σου έχεις πολλά να μάθεις ακόμα. Όσο αφορά τα ψέματα.

Όταν θα σου λένε παπαρίτσες του στυλ "Δε τρώω παρα μια βρεγμένη φρυγανιά και όμως παχαίνω" κ

"Μη κοιτάς που τα πηγαίνω γαμάτα στα μαθήματα ,δε διαβάζω καθόλου", ρίξτους καμια μούτζα, καλό θα τους κάνει.

 

Καταλαβαινω τι εννοεις!!!Ειδικα για το δευτερο!!!

Το θεμα ειναι οτι ποτε της και για κανενα λογο δεν προσπαθησε να το κανει αυτο σε εμενα!!!!Και αυτο γιατι ειμαστε πολυ καλοι φιλοι!!!Αλλα δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια!!!

Επισης σε αυτα τα ινστιτουτα την παροτρυναν οι γονεις της επειδη ειχαν αγανακτησει που ετρωγε μονο αυτο και φοβοντουσαν για την υγεια της!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σωστή διατροφή περιλαμβάνει γεύμα κάθε 3 ώρες αυστηρά. Όταν μένεις νηστικός παραπάνω από 3 ώρες, παθαίνεις υπογλυκαιμία με αποτέλεσμα όταν φας μετά, ακόμα και μια αθώα σαλάτα, γυρνάς σε υπεργλυκαιμία και το πέρνεις σε λίπος.

 

Το να μην τρως τίποτα όλη μέρα, εκτός απο επώδυνο είναι και αναποτελεσματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σίγουρα αποκλείεται να μην έχασε με μια σαλάτα και κανα δυο φρούτα. Επιπλέον, τα ξενηστικώματα αυτου του είδους είναι Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ για τον μεταβολισμό. Είναι περίπου σαν να βάζεις τον εαυτό σου σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης. Γι'αυτο το λόγο και επειδή με αυτές τις ηλίθιες δίαιτες που πανε και κάνουν τόσα κοριτσάκια, κατά βάση αφυδατώνεσαι, παίρνεις τα κιλά που έχασες εξαιρετικά εύκολα. Για να συντηρηθείς θα πρέπει να συνεχίσεις να υποσυτίζεσαι, πράγμα το οποίο δεν αντέχεις κάποια στιγμή.

Η σωστή δίαιτα συνίσταται σε πλήρη διατροφή και γυμναστική. Τουτ'έστιν κάπου πέντε γεύματα την ημέρα, 3 μεγάλα - 2 μικρά (φρούτα κτλ). Προφανώς μειωμένους υδατάνθρακες και λιπαρές τροφές. Επί της ουσίας και τα gilli diet αυτό κάνουν, ελέγχουν τις ποσότητες που τρώς και σου βάζουν ένα πρόγραμμα στη διατροφή σου, it's not rocket science. Απλώς είναι πιο εύκολο να σου τα έχει κάποιος έτοιμα και δη σε σωστούς συνδιασμούς. Επίσης βοηθάει το ότι όταν ξεκινάς με την ιδέα ότι θα κάνεις διατροφή στα gilli diet, μπαίνεις στη διαδικασία προγράμματος επειδή σκας τόσα λεφτά και σε ελέγχει κάποιος, επομένως δεν τσιμπολογάς κτλ.

 

---------- Προσθήκη στις 10:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 10:09 ----------

 

Μια σωστή διατροφή περιλαμβάνει γεύμα κάθε 3 ώρες αυστηρά. Όταν μένεις νηστικός παραπάνω από 3 ώρες, παθαίνεις υπογλυκαιμία με αποτέλεσμα όταν φας μετά, ακόμα και μια αθώα σαλάτα, γυρνάς σε υπεργλυκαιμία και το πέρνεις σε λίπος.

 

Το να μην τρως τίποτα όλη μέρα, εκτός απο επώδυνο είναι και αναποτελεσματικό.

 

το αυτό.

 

------------------

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ελληνας παντα την τελευταια στιγμη.

Το γαματο ειναι να κανεις διαιτες/γυμναστηριο ολο τον χειμωνα και το καλοκαιρι να αραζεις και να χλαπακιάζεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ πιστευεται οτι θα τα χασει??Εγω πιστευω οτι καμια μ@@@@@@ παιζει!!!!Γιατι της ειπαν οτι αμα δεν χασει 4-5 κιλα το μηνα θα πληρωσει μονο 50-60 ευρω νομιζω αντι 550!!!!!Επισης οταν την ζυγισε την εβγαλε 60κιλα πραγμα περιεργο γιατι αυτη ηξερε οτι ηταν 58 κιλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες στην φίλη σου να πάει σε έναν απλό διαιτολόγο. Έτσι και χρήματα θα γλιτώσει και κιλά θα χάσει. Η μόνη διαφορά είναι ότι θα μαγειρεύει η ίδια τα φαγητά πράγμα που είναι θετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι η φιλη μου ειχε ενα μηνα που ετρωγε μονο μια σαλατα το μεσημερι και κανα δυο φρουτα το απογευμα και 3-4 φορες την εβδομαδα πηγαινε για καμια ωρα γυμναστηριο!!!

Αλλα δεν ειχε χασει ουτε ενα κιλο...το πολυ πολυ 1 κιλο!!!!

Και θα τα χασει το με διατροφη ???

 

Η φίλη σου δουλεύει κάπου και τα έβγαζε πέρα με αυτήν την διατροφή στις υποχρεώσεις της; Για να μην πω για το πόσο μου άνοιγε η όρεξη μετά το γυμναστήριο ( κάποτε που πήγαινα :P). Αυτό είναι υποσιτισμός όχι διατροφή. Ας κοιταχτεί πάντως και για θυροειδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από σωματότυπο βάρος κλτπ εξαρτάται από πολλά το αν θα άντεχε με αυτά που έτρωγε η φίλη του παιδιού το θέμα είναι πως είναι υπέρλογικό να μην χάσει ούτε γραμμάριο γιατί παγώνει ο μεταβολισμός.

Πολλά και μικρά γεύματα την μέρα θέλει και άσκηση. Γτ το να χάσεις όλο το μυικό βάρος μόνο και μόνο για την ζυγαριά και να σου μείνει αρκετό λυπικό το οποίο ουσιαστικά δεν ζυγίζει και τόσο όσο νομίζουμε τότε θα έχει αποτέλεσμα να χαλαρώσει το δέρμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...