Προς το περιεχόμενο

Βουλωμένος νεροχύτης


freedubus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Προφήτης είμαι ο πούστης, δεν εξηγείται αλλιώς.

Λέω μεγάλες σοφίες ακόμα και όταν μιλάω για νεροχύτες.

Θα το κλέψω, δεν υπάρχει περίπτωση, ήταν γαμάτο.

Χαρτί έγινε.

Άντε, απορροφητήρα, σίδερο και νεροχύτη. Είσαι τουλάχιστον 200 ευρώ μέσα, τα μετράω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update: σκατά μάστορας τελικά, ο Τσάκωνας στη μεγάλη απόφραξη καλύτερα θα το φτιαχνε.

Ενώ έπλενα τα πιάτα, περήφανος που τα νερά έφευγαν όλα, ξαφνικά νιώθω να μου βρέχεται το πόδι. Ανοίγω το ντουλάπι κάτω απ' το νεροχύτη και ΠΛΑΑΑΤΣ πλημμύρα. 'Εχει διαρροή σε 2 σημεία, στην τρύπα πάνω δεξιά (δεν έχει τσιμούχα εκεί) και στο σημείο που ο σωλήνας ενώνεται με το τσιμέντο/μάρμαρο/τρύπα του νεροχύτη (έχει μια χοντρή λαστιχένια τσιμούχα, αλλά δε κάνει καλή επαφή και δε ξέρω πώς να το φτιάξω). Οπότε πανικόβλητο τηλέφωνο στην ιδιοκτήτρια το απόγευμα και κράξιμο να φέρει υδραυλικό (εγώ δε ξέρω τίποτα εννοείται).

p1010021vc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update: σκατά μάστορας τελικά, ο Τσάκωνας στη μεγάλη απόφραξη καλύτερα θα το φτιαχνε.

Ενώ έπλενα τα πιάτα, περήφανος που τα νερά έφευγαν όλα, ξαφνικά νιώθω να μου βρέχεται το πόδι. Ανοίγω το ντουλάπι κάτω απ' το νεροχύτη και ΠΛΑΑΑΤΣ πλημμύρα. 'Εχει διαρροή σε 2 σημεία, στην τρύπα πάνω δεξιά (δεν έχει τσιμούχα εκεί) και στο σημείο που ο σωλήνας ενώνεται με το τσιμέντο/μάρμαρο/τρύπα του νεροχύτη (έχει μια χοντρή λαστιχένια τσιμούχα, αλλά δε κάνει καλή επαφή και δε ξέρω πώς να το φτιάξω). Οπότε πανικόβλητο τηλέφωνο στην ιδιοκτήτρια το απόγευμα και κράξιμο να φέρει υδραυλικό (εγώ δε ξέρω τίποτα εννοείται).

 

καλά ρε φτιάχνεις το ένα και χαλάς τα άλλα 2 σημεία..? γουατ δε φακ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ρε φτιάχνεις το ένα και χαλάς τα άλλα 2 σημεία..? γουατ δε φακ?

 

Δε ξέρω, πάντως τώρα έφτιαξα ένα φραπέ, έκατσα αναπαυτικά και περιμένω να πάει 5.30 για να σηκώσω το τηλέφωνο και να προστάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω, πάντως τώρα έφτιαξα ένα φραπέ, έκατσα αναπαυτικά και περιμένω να πάει 5.30 για να σηκώσω το τηλέφωνο και να προστάξω.

 

Αυτό θέλει βίδωμα καλό από πάνω, έχει μια βίδα ο νεροχύτης, την έσφιξες καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά, απλά μετακινήθηκε αυτό και άντε τώρα να βρώ την αρχική θέση που εφάρμοζε τέλεια.

 

---------- Προσθήκη στις 14:42 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:31 ----------

 

Η οποία γαμωβίδα απ' το πολύ "πολύ καλά" μόλις κλώτσησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...