Προς το περιεχόμενο

Βουλωμένος νεροχύτης


freedubus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό δεν έπρεπε να το ξεσφίξεις ποτέ αλλά μάλλον αργά το λέω...

 

και εγώ κάτι τέτοιο θα ρωτούσα? τι δουλειά είχες να πειράξεις τις υπόλοιπες συνδέσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

1.μουφα αναμεσα στις ενωσεις δεν βαζουν ή το αλλο που το καινε?

2.το ναυλον που χει στον τοιχο τι μαγκια ειναι,που χρησιμευει δηλ.?

3.επρεπε να ειχες παρει καινουργιες τσιμουχες-λαστιχακια.και μετα τεφλον πανω στους οδηγους και μουφα.

4.ο υδραυλικος εχει μια μλκ ηλεκτρικη που το χρησιμοποιουν για να ξεβουλωνουν νεροχυτες,σωληνωσεις κτλ. αλλιως το σκηνικο που περιεγραψε καποιος πιο πανω με το λαστιχο δουλευει..

5.μην πετας το λαδι στον νεροχυτη

γραψε ποσα πειρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έβγαζε πρώτα τις ρόδες

 

Θα έχανε λάδια από παντού, θα έπαιρναν αέρα τα καρλμπυρατέρια, θα έχαναν αέρα οι εξατμίσεις, μπαμ μπουμ, φλόγες, σαν να το βλέπω μπροστά μου.

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν έπρεπε να το ξεσφίξεις ποτέ αλλά μάλλον αργά το λέω...

 

Μα αυτό το έλυσα πρώτα απ' όλα, για να βεντουζάρω την τρύπα. Και στην τελική, είχα την εντύπωση οτι είναι κολλημένο κάπως με το νεροχύτη, όχι οτι απλά ακουμπάει με μια γυφτοτσιμούχα της πλάκας και το στηρίζει μόνο η βίδα.

 

 

Φαντάζομαι πως θα έφτιαχνες το παπί σου ρε. :P

 

Το παπί μου ήταν χόντα και δε μάσαγε, δούλευε όταν το 'δενα ακόμα και οι μισές βίδες να 'χαν περισσέψει. Αυτοί οι γτπ φτηνοί πλαστικοί σωλήνες υπάρχουν μόνο κ μόνο για να χαλάνε.

 

Τώρα αφού κλώτσησε η βίδα θέλει αλλαγή όλο, οπότε τρείς τον κλαίγανε και δύο τον χαιδεύανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει ότι όταν δεν δουλεύει κάτι μας πιάνει μια ανεξήγητη αυτοπεποίθηση ότι μπορούμε να το φτάξουμε μόνοι μας.

Και ξέρεις ποιο θα είναι το αποκορύφωμα ? Θα έρθει ο τσάκωνας θα σε ρωτήσει ποιος του έβαλε χέρι, θα πεις εγώ και θα γελάσει με εκείνο το πνιχτό γέλιο του τύπου "α ρε χαιβάνια, νομίζετε πως αντέχετε χωρις εμένα" :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update: σκατά μάστορας τελικά, ο Τσάκωνας στη μεγάλη απόφραξη καλύτερα θα το φτιαχνε.

Ενώ έπλενα τα πιάτα, περήφανος που τα νερά έφευγαν όλα, ξαφνικά νιώθω να μου βρέχεται το πόδι. Ανοίγω το ντουλάπι κάτω απ' το νεροχύτη και ΠΛΑΑΑΤΣ πλημμύρα. 'Εχει διαρροή σε 2 σημεία, στην τρύπα πάνω δεξιά (δεν έχει τσιμούχα εκεί) και στο σημείο που ο σωλήνας ενώνεται με το τσιμέντο/μάρμαρο/τρύπα του νεροχύτη (έχει μια χοντρή λαστιχένια τσιμούχα, αλλά δε κάνει καλή επαφή και δε ξέρω πώς να το φτιάξω). Οπότε πανικόβλητο τηλέφωνο στην ιδιοκτήτρια το απόγευμα και κράξιμο να φέρει υδραυλικό (εγώ δε ξέρω τίποτα εννοείται).

p1010021vc.jpg

 

Αυτο ηταν μικρο το κακο ΑΝ δε κλοτσαγε η βιδα, που κατεστρεψες. Η οποια ηταν ασημαντη και οσο και να την σφηξεις η τρυπα δε θα κλεισει.

 

Θελει να πας στο μαγαζι να αγορασεις σιλικονη 1.5 ευρω το σωλιναριο , μαζι με πιστολι 2 ευρω να βαλεις παντου και να κλεισουν ολα αεροστεγος για παντα.

 

http://www.kotsovos.gr/index.php/main/product/613

http://www.kotsovos.gr/index.php/main/product/615/%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%82

 

Κρατα στην μνημη σου, ποσο κανουν τα υλικα, που θα στα χρεωσει ο υδραυλικος 60 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ρε σεις. Δρυός πεσούσης πάς ανήρ ξυλεύεται. ;ρ

 

Μπορείς να σώσεις την τιμή και το όνομα σου κάνοντας μια δεύτερη προσπάθεια :-D

Να τους κάνεις όλους να σε σέβονται ως τον Μέγα Τσάκωνα. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει και μικρά σωληνάρια σιλικόνης, που δεν χρειάζονται και πιστόλι. Χειροκίνητα.

 

για δώσε ένα ίνφο παραπάνω σε αυτό που μπορώ να βρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...