Προς το περιεχόμενο

3G Router?


S2Katana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...

καλησπερα και απο μενα,

 

εχουμε κατα νού καποιο 3g router το οποιο να υποστιρίζει και data limits, για να μην ξεπερνανε το data cap χρησης της cosmote (10gb) τα συνδεδεμενα pc ?

 

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου λεγα περα απο το να δεις τι θα πουν τα παιδια που το εχουν κοιτα και στα official sites απο τις εταιρειες που προτειναν τα παιδια πιο πανω μηπως βρεις κατι.δεν ειναι και πολλα τα ρουτερ που εχουν προτεινει /δοκιμασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apla το ειπα επειδη και πολλα κανονικα ρουτερ μετρανε ποσο ανεβασες ποσο κατεβασες.βεβαια δεν εχουν κατι να βαλεις σαν Limit αλλα τουλαχιστον βλεπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μια ερώτηση γιατί δεν μπορώ να βρω απάντηση υπάρχει κάποιο 3G-Router που να δουλεύει και με GPRS και όχι μόνο από 3G και πάνω? (γιατί εκεί που θα πάω έχει μόνο GPRS η Cosmote)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση γιατί δεν μπορώ να βρω απάντηση υπάρχει κάποιο 3G-Router που να δουλεύει και με GPRS και όχι μόνο από 3G και πάνω? (γιατί εκεί που θα πάω έχει μόνο GPRS η Cosmote)

θα σε γελασω σε αυτο αλλα οσο ξερω το gprs σουρνεται.μηπως θα ηταν καλυτερα να δεις μηπως καποια αλλη εταιρεια δινει 3g εκει.γιατι οκ αν ειναι για διακοπες λιγο καιρο οκ.αν ειναι για μονιμα με gprs σαν dial up Θα πας δεν αξιζει.οποτε ισως καποια αλλη εταιρεια δινει 3g.αν ειναι gprs καλυτερα δορυφορικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σε γελασω σε αυτο αλλα οσο ξερω το gprs σουρνεται.μηπως θα ηταν καλυτερα να δεις μηπως καποια αλλη εταιρεια δινει 3g εκει.γιατι οκ αν ειναι για διακοπες λιγο καιρο οκ.αν ειναι για μονιμα με gprs σαν dial up Θα πας δεν αξιζει.οποτε ισως καποια αλλη εταιρεια δινει 3g.αν ειναι gprs καλυτερα δορυφορικο.

@poulinos

το ξέρω οτι το gprs σέρνεται αλλά επειδή πρόκειτε για πολύ ορεινή περιοχή δεν υπάρχει άλλος τρόπος,μόνο gprs και μόνο η Cosmote έχει κάλυψη εκεί.επειδή θα είμαι 10 μέρες δεν λέει να κάνω όλη την διαδικασία για δορυφορικό εξάλου μόνο για τα email και κανένα αθλητικό site το θέλω αλλά θα ήθελα να μπορώ να συνδέομαι με router και όχι με το stick εάν λοιπόν γνωρίζει κανείς σίγουρα κάποιο 3G-Router που να υποστησίζει και gprs ας το πει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@poulinos

το ξέρω οτι το gprs σέρνεται αλλά επειδή πρόκειτε για πολύ ορεινή περιοχή δεν υπάρχει άλλος τρόπος,μόνο gprs και μόνο η Cosmote έχει κάλυψη εκεί.επειδή θα είμαι 10 μέρες δεν λέει να κάνω όλη την διαδικασία για δορυφορικό εξάλου μόνο για τα email και κανένα αθλητικό site το θέλω αλλά θα ήθελα να μπορώ να συνδέομαι με router και όχι με το stick εάν λοιπόν γνωρίζει κανείς σίγουρα κάποιο 3G-Router που να υποστησίζει και gprs ας το πει :D

 

 

οκ δεν καταλαβα οτι θα εισαι εκει για 10 μερες .νομιζα οτι θα εισαι εκει μονιμα.θα σου λεγα δες τα ρουτερ που σου προτειναν τα παιδια να δεις αν γραφει στο official site για gprs.παντως επισης δεν αξιζει να δωσεις λεφτα για router αφου για 10 μερες εχεις το stick στο λαπτοπ και εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ δεν καταλαβα οτι θα εισαι εκει για 10 μερες .νομιζα οτι θα εισαι εκει μονιμα.θα σου λεγα δες τα ρουτερ που σου προτειναν τα παιδια να δεις αν γραφει στο official site για gprs.παντως επισης δεν αξιζει να δωσεις λεφτα για router αφου για 10 μερες εχεις το stick στο λαπτοπ και εισαι οκ.

 

@poulinos

ποιος μου πρότεινε router και δεν το βλέπω? :P να δούμε θα βρεθεί κάποιος να προτείνει.

ψάχνω router γιατί δεν θέλω να έχω ανοικτό το laptop όλη μέρα διότι θέλω να συνδέσω κινητό/satellite receiver/laptop ενός φίλου και χρειάζομαι routeraki για να είναι online όποτε χρειάζεται το καθένα από αυτά χωρίς να αφήνω το δικό μου laptop 24/24 ανοικτό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν προτειναν σε σενα αλλα εχουν προτεινει διαφορα στις πιο πισω σελιδες και μπορεις να δεις στο official site αν καποιο απο αυτα παιζει και σε gprs περα απο 3g.( αν δεν σου απαντησει κανενας.)

 

http://plantron.blogspot.com/2011/04/3g-gprs-router-rut104-always-connected.html

 

http://www.nvtech.gr/online-store.html?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2825&category_id=31

 

alla ακριβα και τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...