Προς το περιεχόμενο

3G Router?


S2Katana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατέβασα και έριξα μια ματια στο manual

και από ότι βλέπω έχει μέρος που κανονικά παίρνει το PIN (τώρα το έχουμε βγάλει εκτός δεν μας νοιάζει)

αλλά το ίδιο μέρος έχει και άλλες ρυθμίσεις για το 3G

 

>3G
For 3G WAN Networking. The WAN Fields may not be necessary for your connection. The information on this page will only be used when your service provide requires you to enter a User Name and Password to Connect to 3G network. Please refer to your documentation or service provider for additional information.
1. APN: Enter the APN for your PC card here.
2. Pin Code: Enter the Pin Code for your SIM card.
3. Dial-Number: This field should not be altered except when required by your service provider.
4. User Name: Enter the new User Name for your PC card here.
5. Password: Enter the new password for your PC card here.
6. Primary DNS: This feature allows you to assign a Primary DNS Server (Optional)
7. Secondary DNS: This feature allows you to assign a Secondary DNS Server (Optional)
8. Maximum Idle Time: The Connection will be broken when the idle time arrives

 

φαντάζομαι το προσπέρασες το manual....

ρίξε του μια ματια...

 

PS: κλείδωσε το ασύρματο από τη μάνα του το έχει ελεύθερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

Πήρα και εγώ το ρουτερ 3G της LevelOne-WBR-6800

προσπαθώ να του δώσω 3g σύνδεση χρησιμοποιώντας σαν modem το κινητό μου nokia n95 8giga, αλλά είμαι και εγώ σε απόγνωση όπως ο φίλος πιο πάνω. (το αναγνωρίζει προσπαθεί να κάνει σύνδεση αλλά μετά disconect)

Στην λίστα συμβατότητας αναφέρει nοkia N95 και όχι n95 8giga, υπάρχει πιθανότητα να υπάρχει ασυμβατότητα.

Δεν έκανα την λύση με το wan που προτείνει ο φίλος παραπάνω γιατί μόλις τώρα βρήκα αυτό το thread αλλά στο advance setup βρήκα τον πίνακα με τις ρυθμίσεις για 3g, αλλά όσες δοκιμές και να έκανα τίποτε.

Όταν επιλέγεις 3g και προσπαθείς να το ρυθμίσεις δεν αναβοσβήνει πλέον το led του 3g.

Αν μπορούσε κάποιος που έχει κάνει τις ρυθμίσεις στο router και λειτουργεί με 3g σύνδεση ας τις παραθέσει εδώ για να γλιτώσω τόσο εγώ όσο και οι μελλοντικοί κάτοχοι του ρούτερ τα ξενύχτια (όπως όλο το βράδυ εχθές).

Ευχαριστώ Στάθης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το LevelOne WBR-6800, είναι συμβατό με το στικάκι Vodafone k4505 USB Mobile Connect Card που δίνει η εταιρεία;

 

Τι στικ χρησιμοποιήσες Κατάνα; Δουλεύει τελικά;

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...