Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω, είμαι μπερδεμένςο με αυτό το θέμα. Η διαφορά στη στιβαρότητα με το desire φαίνεται, αλλά από την άλλη το desire δεν μου κάνει λόγω features. Το Galaxy μου αρέσει πολύ, αλλά αν είναι να σέρνεται να μην το κοιτάω καθόλου. Περιμένουμε και το πολυπύθητο update από τη Samsung και μέχρι τότε δεν ξέρει κανένας τίποτε. Σκέφτομαι μήπως το κινητό ήταν να βγει εξ'αρχής με froyo και το βγάλανε τσάτρα-πάτρα με 2.1 για να προλάβουν την αγορά, οπότε το "καλό πράμα" σοφτγουερικά θα έρθει με την 2.2, για την οποία προοριζόταν το κινητό. Αλλά who knows...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από software πρέπει να είναι ίδιο από harware τουλάχιστον η εξωτερική εμφάνιση δεν έχει καμία σχέση.

 

[ame]

[/ame]

 

[ame]

[/ame]

 

 

Τελικά πιστεύω πως ο μαγικός αριθμός harware κουμπιών είναι 3, το 4ο σε κάνει να καταναλώνεις περισσότερο χρόνο ψάχνοντας τι θες να πατήσεις.

Το captivate φαίνεται πιο στιβαρό σαν κατασκευή, η samsung βάζει μυαλό σιγά-σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε άσε, το είδα, μου άρεσε πολύ γι'αυτό και ρώτησα. Συγγνώμη από τους φίλους που έχουν το galaxy s αλλά εγώ αυτό το πράμα δεν το αγοράζω δε πα να έχει 2GHz διπύρηνο. Αντίθετα, αν υπάρχει στην ευρώπη το captivate, θα το σκεφτώ πααααααααααααααααρα πολύ σοβαρά γιατί και κούκλα είναι, και άψογο hardware έχει. Του λείπει μόνο το φλας, μπροστινή κάμερα και δεν έχει πολύ καλή πίσω, απ'ότι διάβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η samsung χρειάζεται:

+Περισσότερα Software updates.

+Καλύτερο software και hardware design.

 

Άμα προσέξει αυτά τα 2 θα κερδίσει την αγορά, γιατί ενώ έχει το δυνατότερο τηλέφωνο από άποψη hardware συμπεριφέρεται σαν παιδάκι και δεν κάνει 2 ακόμα σημαντικά πράγματα για εκτοπίσει τους πάντες. Είναι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα τους στείλω ένα μαιλ με τίτλο "U suck" δύσκολο ένα προσωπικό μαιλ να αλλάξει κάτι. Προς το παρών δίνουν έμφαση στο hardware αλλά χωρίς να επενδύουν στην ομορφιά και το software μαλλον θα μάθουν με τον δύσκολο τρόπο.

 

πχ η htc έχει σχετικά καλό hardware, καλό design και τα δίνει όλα στο software και βλέπεις τι άνοδο έχει πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτο δίκιο έχεις. Οι άνθρωποι πρέπει να βάλουν μολύβι και χαρτί κάτω. Μη φτάσουμε και στο άλλο άκρο, form follows function. Διάολε, στο 2010 είμαστε, σε μια βαβέλ από στιλ στις τέχνες και αυτοί απλά κατασκευάζουν ένα κέλυφος εντελώς διεκπεραιωτικά... και φυσιολογικά καταλήγουν σε ένα άχαρο, απρόσωπο και αδιάφορο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα τους στείλω ένα μαιλ με τίτλο "U suck" δύσκολο ένα προσωπικό μαιλ να αλλάξει κάτι. Προς το παρών δίνουν έμφαση στο hardware αλλά χωρίς να επενδύουν στην ομορφιά και το software μαλλον θα μάθουν με τον δύσκολο τρόπο.

 

πχ η htc έχει σχετικά καλό hardware, καλό design και τα δίνει όλα στο software και βλέπεις τι άνοδο έχει πάρει.

Δεν είναι απαραίτητο το γιουχάρισμα. Ένα καλό feedback πότε δεν ξέρουμε πού μπορεί να φτάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απαραίτητο το γιουχάρισμα. Ένα καλό feedback πότε δεν ξέρουμε πού μπορεί να φτάσει.

 

κι εγώ θα ήθελα να πιστεύω ότι αυτό είναι αλήθεια, γαιτί συνήθως οι κορεάτες δεν θέλουν να φημίζονται για κακή ποιότητα, δεν είναι σαν τους κινέζους που δεν τους νοιάζει.

 

---------- Προσθήκη στις 23:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:44 ----------

 

Σιγά να μην βελτιώσουν την ποιότητα με ακριβότερα υλικά, αφού μια χαρά πουλάει κι έτσι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν προερχεσαι απο iPhone/iPod touch σου φαινεται μια χειροτερη εκδοση αυτου που ειχες :-(

 

---------- Προσθήκη στις 17:23 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:19 ----------

 

 

κακη αποκριση ειχε σε μενα οταν το δοκιμαζα στο καταστημα... τη μια παει σφαιρα την αλλη μπορει να κανει εως και 3,4 δευτερολεπτα!!

πραγμα αδικαιολογητο για κινητο με τετοια specs οταν το iPod touch μου με 533 Mhz και 128 mb ram το περναει ανετα!

 

Δείτε και κανένα review πριν μιλήσετε :whistle:

http://techblog.gr/techtv/samsung-galaxy-s-i9000-full-video-review-4825/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
κι αν σου χαλασει τοτε πανε 500 ευρω στα σκουπιδια...

Τι εννοείς; Αν μιλάς για την εγγύηση, αν είναι αγορασμενο από Ευρωπη γιατί να μην ισχύει και εδώ; Αν αναφερεσαι στο κόστος, κανείς δεν είπε πως είναι οικονομική συσκευή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφερομαι στο γεγονος οτι η εγγυηση-υποστηριξη που δινει η samsung ειναι για τα πανηγυρια...αν σου χαλασει το κινητο καλυτερα πετα το στα σκουπιδια,παρα να τρεχεις στα service για να στο φτιαξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...