Προς το περιεχόμενο

iPhone 4 : Πρόβλημα με το σήμα και η περίεργη απάντηση της Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Το αστείο είναι πως στο WWDC10 της apple έγινε ιδιαίτερη αναφορά στο design με τις κεραίες περιμετρικά αντί για εσωτερικά λέγοντας πως θα έχει καλύτερο σήμα κλπ.

Μα καλά, τόσο καιρό που κυκλοφορούσαν στελέχη της apple με iphone 4 δεν διαπίστωσαν το πρόβλημα;

 

Κάπου διάβασα ότι το πρόβλημα δεν είχε γίνει αντιληπτό γιατί τα preproduction μοντέλα που είχαν δοκιμαστεί κατά κόρον ήταν "μασκαρεμένα" με πλαστικά που τα έκαναν να μοιάζουν με iPhone 3GS (όπως αυτό που κλάπηκε και κατέληξε στο Gizmodo). Με τις προσθήκες αυτές το πρόβλημα δεν εμφανίζεται - όπως δεν εμφανίζεται κι αν βάλουμε την πλαστική θήκη της Apple.

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 586
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για αυτο λέγεται I phone 4 στην 4 πτωση πας για καινούργιο

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

 

για αυτό και με το πρόβλημα του σήματος δεν λέγετε πλέον i phone αλλά i :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθές το αγόρασα αλλά δεν ξέρω εαν θα το επιστρέψω και ο λόγος είναι οτι ακόμα και με το 2G που είχα μέχρι τώρα ποτέ όταν το κρατώ στο χέρι ή όταν μιλάω με αυτό δεν το πιάνω στα σημεία που το iPhone 4 έχει την κεραία.

Οπότε για εμένα δεν αποτελεί πρόβλημα.

 

Τώρα το θέμα με το να σου πέσει κάτω...

Το 2G το έχω 2 χρόνια, μια φορά μου έπεσε κάτω κι έκανε ένα μικρό βαθούλωμα στην πάνω αριστερή γωνία απο το αλουμίνιο (δίπλα απο την είσοδο για τα ακουστικά)

απο γρατζουνιές ελάχιστες έως ανύπαρκτες.

Εαν προσέχεις το κινητό δεν πρόκειται να σου πέσει κάτω, οπότε και δεν θα σε απασχολήσει το θέμα!

 

Σίγουρα το ζήτημα της θέσης κεραίας είναι πολύ σημαντικό αλλά όπως βλέπετε δεν είναι πρόβλημα για όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατασκευαστικό σφάλμα το οποίο μου θυμίζει ένα παρόμοιο (παμπάλαιο) κατασκευαστικό σφάλμα που μάστιζε για ένα διάστημα τα Apple /// (3) στις αρχές των '80s και λέχθηκε τότε περίπου η ίδια δικαιολογία (δηλαδή ότι η συσκευή δούλευε διαφορετικά σε συνθήκες tests οπότε τους ξέφυγε). Η ιστορία επαναλαμβάνεται, αλλά θεωρώ δεδομένο ότι σε επόμενες παρτίδες θα αναθεωρηθεί και διορθωθεί (τα περίφημα .. hardware revisions που λέμε). Πάντως όπως και να έχει, κρίμα και για την Apple που την πάτησε (ντροπή) και για τους αγοραστές του που θα ταλαιπωρηθούν ή θα αναγκαστούν να βάλουν κάποια (άσχημη;) θήκη :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ και εγω ειχω το 2G και το 3G και δεν ειχα τετοια προβληματα, αλλα μαλλον προς το #fail παει η δουλεια του iphone 4G...ok αν ειναι να δωσουμε απο 400-700 ευρω για να μας κοροιδευει η apple, ας το βαλει εκει που ξερει...θα μεινω με το 3G απο το οποιο δεν εχω κανενα παραπονο ως τωρα.

Αντε και του χρονου που θα εχουν λυσει τα παραπανω προβληματα θα του αλλαξουν ονομα και θα το πουνε 5G και θα μιλανε για καινοτομιες...#apogohteush

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 Κινητό βγάζει ρε παιδιά... 1 κινητο κάθε 1-2 χρόνια...

 

και δεν κατάφερε να προβλέψει κάτι τόσο εμφανές?

 

και το κοστολογεί και 600κάτι ευρώ?

 

και ΔΕΝ κάνει και τα πάντα με αυτά τα λεφτά?

 

είναι δυνατόν κάποιος να κυκλοφορεί πάνω του με συσκευή που κοστίζει όσο 30 μέρες κόπος και δουλειάς?

 

και αυτό να μην το σέβεται η εταιρία που κατασκευάζει αυτή τη συσκευή βγάζοντας ανακοινώσεις τύπου: "μη το κρατάτε από εκείνο το σημείο?"

πραγματικά τόσες πληροφορίες είναι δύσκολο να τις χωνέψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Str μην ανησυχείς, το iPhone 5 θα είναι επαναστατικό επειδή δεν θα έχει αυτό το πρόβλημα :P

 

προσωπικά πιστεύω ότι μέχρι τον Σεπτέμβριο θα έχει διορθωθεί ή θα το έχουμε ξεχάσει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Str μην ανησυχείς, το iPhone 5 θα είναι επαναστατικό επειδή δεν θα έχει αυτό το πρόβλημα :P

 

προσωπικά πιστεύω ότι μέχρι τον Σεπτέμβριο θα έχει διορθωθεί ή θα το έχουμε ξεχάσει :-)

Σαν να βλέπω την ανακοίνωση:

 

And now ladies and gentlemen a REVOLUTIONARY -OH MY GOD- function!!! A new multimedia device that retains signal even if you touch the antenna!!!!!

You can hold it from top, bottom and you still have full signal!! Extraordinary invention, we rediscovered cell phones gentlemen. It's absoluteley fantastic!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...