Προς το περιεχόμενο

Δημοσκόπηση video players 25/6/10-23/9/10 και γενική συζήτηση


parsifal

Ποιον player χρησιμοποιείτε κυρίως για αναπαραγωγή video σε Windows;  

147 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιον player χρησιμοποιείτε κυρίως για αναπαραγωγή video σε Windows;

    • Apple QuickTime
      0
    • ArcSoft TotalMedia Theatre
    • BSPlayer
    • DivX Plus Player
      0
    • GOM Player
    • KMPlayer
    • Media Player Classic Home Cinema
    • MPlayer
    • PowerDVD
    • RealPlayer
    • SMPlayer
    • Splash
    • VLC
    • Winamp
    • Windows Media Player
    • WinDVD
      0
    • Άλλον (Παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιον)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ΚΜplayer γιατι ειναι σαφώς ο καλυτερος και οχι οδοντόκρεμα οπως οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει.Εχει πολλες δυνατότητες οπως resynch subs και merge resynch sub οπότε μετα δεν χρειαζεσαι κανενα είδος subtitle workshop για να κανεις την δουλεια σου.Επισης πολυ εύκολα μπορεις να διορθώσεις subs,να βγάλεις frame για εξώφυλλο απο οποιοδηποτε αρχειο είτε mkv είτε m2ts.Πανέυκολο media info και storyboard.Υποστήριξη spdf χωρίς να μπλέκεις με πολλες ρυθμίσεις.Δεν χρειαζεται να κατεβάσεις κανένα codec pack για να δεις την ταινια σου.Ευκολη αλλαγη των sound streams σε περιπτωση multisound οπως επισης και πανευκολη αλλαγη σε multisubed ταινια.Επισης ανετα μπορεις να κρατήσεις το stream του ηχου μονο σε περιπτωση videoclip και παραλληλα να κάνεις και encode απο ac3 σε mp3 πχ.Παραθέτω ελληνικο οδηγο για καποιες απλες λειτουργίες του KMplayer και μαλιστα Ελληνικο.

http://www.youtube.com/watch?v=nUMMb5YZ9EA

 

 

 

+ 10000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ήμουνα φανατικότατος του kmplayer, με τα win 7 έπεσα σε πολλά προβλήματα, οπότε πήγα στον vlc ο οποίος μου φαίνεται μια χαρά.

 

Δεν έχει κανένα πρόβλημα το kmplayer με τα windows 7.

Τι προβλήματα σου παρουσίασε; Έχεις παίξει με τον Renderer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιπλάνηση ετών μεταξύ διάφορων codec pack και αναρίθμητων player όπως οι bsplayer, media player classic, vlc, GOM, έφτασε στο τέλος όταν εγκαταστάθηκε ο KM. Το μόνο που πρέπει να βελτιώσουν είναι το μενού επιλογών - για να βρω κάτι συμφέρει χρονικά να το ψάξω πρώτα στο Google.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που πρέπει να βελτιώσουν είναι το μενού επιλογών - για να βρω κάτι συμφέρει χρονικά να το ψάξω πρώτα στο Google.:-)

 

True!

:D

 

Ακόμα και οι συντομεύσεις στο keyboard είναι αλλοπρόσαλλες, θέλουν το χρόνο τους να τις συνηθίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα καλό πάντως είναι ότι οι φορές που χρειάστηκε να αλλάξω κάτι από το μενού είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Multi-subs όταν ήταν με ένα δεξί κλικ το έλυσα. Shifting υποτίτλων το βρήκα πάλι αμέσως. Δυο τρεις αλλαγές που ήθελα να κάνω (με αριστερό κλικ να κάνει Play/Pause και με διπλό Full screen/window) ήταν στην πρώτη καρτέλα των επιλογών.

 

Μια φορά που ψαχούλευα το μενού όμως φοβόμουν να πειράξω κάτι γιατί δεν ήξερα αν θα το ξαναβρώ ποτέ! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει κανένα πρόβλημα το kmplayer με τα windows 7.

Τι προβλήματα σου παρουσίασε; Έχεις παίξει με τον Renderer?

 

Έχω εντρυφήσει με τους renderer στον km. Το πρόβλημα που συνάντησα πολλάκις στον δικό μου αλλά ΚΑΙ σε pcιά που έφτιαξα ήταν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εντρυφήσει με τους renderer στον km. Το πρόβλημα που συνάντησα πολλάκις στον δικό μου αλλά ΚΑΙ σε pcιά που έφτιαξα ήταν αυτό.

 

Περίεργο. Δοκίμασες νέα version?

http://www.filehippo.com/download_kmplayer/

 

Έχεις εγκαταστήσει flash player στον internet explorer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο. Δοκίμασες νέα version?

http://www.filehippo.com/download_kmplayer/

 

Έχεις εγκαταστήσει flash player στον internet explorer?

 

Πρώτον έχει βγει και 2.9.4.1437 και δεύτερον αν δεις το νήμα που σου έδειξα, θα διαπιστώσεις ότι αφενός εγώ ήμουν αυτός που είπα την λύση για τον flash player και αφετέρου δεν μιλάμε για αυτό το πρόβλημα. Από τότε βέβαια δεν ξαναασχολήθηκα. Μπορεί να έχουν λυθεί, αλλά δεν ασχολούμαι παραπάνω. Καλήφθηκα με το vlc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...