Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλικάρια όσο είχα iPhone είχα μια εφαρμογή που όταν έβαζε γκολ η ομάδα μου με ειδοποιουσε , υπάρχει κάτι καλό για Android?

Απο όσα έχω δοκιμάσει, το καλύτερο θεωρώ είναι το sofascore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sofascore.android&hl=en

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο όσα έχω δοκιμάσει, το καλύτερο θεωρώ είναι το sofascore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sofascore.android&hl=en

Ευχαριστώ φίλε, αλλά πατάω προσθήκη ομάδας και δε την αποθηκεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.

Τις τελευταιές μέρες και στα windows αλλά και στις Android συσκευές,

όταν μπαίνεις στο net σε όποιο site και εάν μπείς, ανοίγουν παράθυρα με διαφημίσεις η μία μετά την άλλη.

Στα windows υπάρχει το Adblock εντάξει.

Για κινητό και το tablet υπάρχει κάποιο app στο Google play που να απομονώνει τις διαφημήσεις να ανοίγουν?

Εάν όχι,υπάρχει κάποια άλλη λύση? 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο αξιοπιστοι επί πληρωμή χάρτες?

 

Χρησιμοποιώ navigon σε συνδυασμό με τους maps της Google αλλά κάπου το ένα χάνει και κάπου δεν έχω Internet για το Google maps.

 

Κάτι με περισσότερα pois υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.livesport.eScore_gr

Η δική μου επιλογή για αθλητικές ειδοποιήσεις.

 

Είναι όντως πολύ καλό. Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ.

 

Καλησπέρα,

 

Θα θέλαμε να σας παρουσιάσουμε την εφαρμογή μας Εφημερεύοντα Φαρμακεία

 

 

Βρείτε όλα τα εφημερεύοντα φαρμακεία και νοσοκομεία σε αυτή τη νέα εφαρμογή που ακολουθεί τα σύγχρονα σχεδιαστικά standards της έκδοσης 4.4 ΚΙΤΚΑΤ του android.

 

Η εφαρμογή σας παρέχει άμεση και εύκολη πρόσβαση στα εφημερεύοντα φαρμακεία και νοσοκομεία τη στιγμή που τα χρειάζεστε χωρίς έμμεσες προωθητικές ενέργειες και υπερφορτωμένες οθόνες. Απλά επιλέξτε τη περιοχή που σας ενδιαφέρει και δείτε όλα τα εφημερεύοντα φαρμακεία ή νοσοκομεία σε λίστα ή στο χάρτη με όλες τις πληροφορίες που χρειάζεστε.

 

Φιλτράρετε τη λίστα για να βρείτε γρήγορα τις εφημερίες που σας ενδιαφέρουν ή ενεργοποιείστε την υπηρεσία τοποθεσίας στο κινητό σας για να δείτε πρώτα τα κοντινότερα φαρμακεία/νοσοκομεία στη τοποθεσία σας ταξινομημένα ανά απόσταση και να δρομολογηθείτε προς αυτά με αυτοκίνητο ή πεζοί.

 

Επισκεφτείτε τη διεύθυνση https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greeklabs.pharmacies για τη πλήρη λίστα με τα χαρακτηριστικά της εφαρμογής και δοκιμάστε την :)

 

 

Είναι η πρώτη μου αγορά εφαρμογής.

 

Την αγόρασα γιατι,

  • Μου φάνηκε καλή και όλες οι άλλες εφαρμογές για φαρμακεία και νοσοκομεία που έχω δοκιμάσει με πρόδοσαν στην κρίσιμη στιγμή. Ελπίζω να μην βγάζει κι αυτή λάθος αποτελέσματα ή να κολλάει.
  • Η τιμή (0,8 ευρώ) είναι χαμηλή, συνήθως βάζουν την τιμή αδικαιολόγητα ψηλά και μετά αναρωτιούνται γιατί δεν πουλάνε.
  • Είναι ελληνική.
Ελπίζω να μην με απογοητεύσει ή να μην παρατηθεί από τους δημιουργούς.

 

Δεν ξέρω αν παρακολουθείτε το forum εδώ αλλά σας γράφω και κάποιες προτάσεις για βελτίωση:

  • Στην αναζήτηση περιοχής όταν γράφεις το όνομα της περιοχής με κεφαλαία ή με μικρά χωρίς τόνο δεν το βρίσκει. Δεν είναι και ότι πρακτικότερο εκείνη την ώρα που θα χρειάζεσαι φαρμακείο και ενδεχομένως να βιάζεσαι να πρέπει να θυμηθείς ότι πρέπει να γράψεις με μικρά γράμματα και με τόνους. Πρέπει να φτιαχτεί.
  • Θα μπορούσε το φίλτρο της αναζήτησης να κάνει αναζήτηση και στις διευθύνσεις ή αν αυτό προκαλεί σύγχυση στα αποτελέσματα να υπάρχει δυνατότητα μετατροπής του φίλτρου περιοχής σε φίλτρο διεύθυνσης. Για παράδειγμα, μπορεί κάποιος να θέλει να βρει φαρμακείο στην Θεσσαλονίκη πάνω στην οδο εγνατία στο κέντρο, επειδή εκείνη την ώρα οδηγεί κατά μήκος της ή επειδή τον βολεύει για κάποιο λόγο. Επίσης στην Θεσσαλονίκη, δεν υπάρχει στις περιοχές το "κέντρο" και τα φαρμακεία αυτά εμφανίζονται υπό την περιοχή "Θεσσαλονίκη". Το φίλτρο διεύθυνσης θα διευκολύνει αυτούς που ψάχνουν στο κέντρο, βάζοντας  κεντρικές διευθύνσεις.
  • Ο τρόπος αλλαγής από φαρμακεία σε νοσοκομεία είναι ο λιγότερο βολικός που θα μπορούσε να υπάρχει. Έψαχνα κανα 3λεπτο πως πας από τα φαρμακεία στα νοσοκομεία γιατί δεν είχα παρατηρήσει το βελάκι. Την εφαρμογή την χρησιμοποιείς σε ώρα ανάγκης που θα βιάζεσαι και θα έχεις άγχος, δεν γίνεται να κάνεις ανακαλύψεις εκείνη την ώρα. Θα μπορούσαν να μπουν 2 εικονίδια στην θέση αλλαγής που να ανοίγουν κάθε φορά την αντίστοιχη καρτέλα που θα επιλέξεις.

 

Επίσης θα ήταν πολύ χρήσιμο ένα φίλτρο αναζήτησης για τις ειδικότητες των εφημερευόντων νοσοκομείων.

Θα ήταν καλό επίσης να μπορούσες να δεις αποτελέσματα και για προηγούμενες και επόμενες ημερομηνίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος τροπος να ''κλειδωνει'' το messenger; Οποιος παιρνει το κινητο ακομη και εκτος συνδεσης μπορει

να δει ολα τα μυνηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν υπάρχει κάτι άλλο εκτός από root.Να κάνω root σε 2 κινητά και ένα TABLET δεν θα το ήθελα. Εάν κατεβαζα απο play store το chrome θα μπορούσα να προσθέσω το addblock? Γίνεται κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν υπάρχει κάτι άλλο εκτός από root.Να κάνω root σε 2 κινητά και ένα TABLET δεν θα το ήθελα. Εάν κατεβαζα απο play store το chrome θα μπορούσα να προσθέσω το addblock? Γίνεται κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ.

Δοκίμασε με τον mercury browser. Οπως τον ανοίγεις έχει κάτω μια μπάρα εργαλείων και εκεί θα δεις τρεις παύλες. Πατάς εκεί, μετά ρυθμίσεις-πρόσθετα και τικάρεις το AD που είναι ο αποκλεισμός διαφημίσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος τροπος να ''κλειδωνει'' το messenger; Οποιος παιρνει το κινητο ακομη και εκτος συνδεσης μπορει

να δει ολα τα μυνηματα

αν πατας επιβολη διακοπης (force stop) παυει να ειναι συνδεδεμενο ΚΑΙ οταν πας να ξαναμπεις θα σου ζητησει να κανεις log in ;)

οποτε εχεις το αποτελεσμα που ρωτησες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάω απο τις ρυθμισεις εξαναγκασμενη διακοπη  και οταν ξανανοιξω την εφαρμογη τα ιδια. Δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα εχω android 4.4.2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με τον mercury browser. Οπως τον ανοίγεις έχει κάτω μια μπάρα εργαλείων και εκεί θα δεις τρεις παύλες. Πατάς εκεί, μετά ρυθμίσεις-πρόσθετα και τικάρεις το AD που είναι ο αποκλεισμός διαφημίσεων.

 

Μαγδαληνή να είσαι καλά.

Ψάχνω στο νετ να βρώ κάτι και το μόνο που υπάρχει είναι root...

Είχα βάλει και τον CM browser,αλλά τίποτα.Ακόμα έβγαιναν.

Θα δοκιμάσω να βάλω Merc και να κάνω τις ρυθμίσεις που μου πρότεινες,να δώ τι θα κάνει!

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για adblock το έχω ξαναγράψει χρησιμοποιώ πάντα αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1916098

 

αν δεν είσαι rooted σου λέει τι να κάνεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κανω το κινητο root κατεβαζω κανονικα απο playstore η εχουμε θεμα? χανεις εγγυηση κινητου?

αν δε μου αρεσει μπορω να επιστρεψω μετα το root σε αρχικη κατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...