Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχεις αρχείο /sys/class/leds/button-backlight/max_brightness ?

eχω τον φακελο leds μεχρι εκει καλα αλλα τον φακελο button blacklight δεν το εχω..εχω φακελους

B

G

leds-sec1

R

torch-sec1

W

αυτα

να πω οτι εχω περασει την miui rom στο κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2477586  έχει εφαρμογή για tweaks του G2 και στο thread δίνει link για εγκατάσταση xposed, οπότε κάνει λογικά.

Το xposed το κατεβάζεις από δω http://forum.xda-developers.com/xposed/xposed-installer-versions-changelog-t2714053 έχει και οδηγίες εγκατάστασης.

Μετά διαλέγεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidmate.permaster

http://repo.xposed.info/module/at.jclehner.appopsxposed

 

Αν είσαι σε android 4.4.0 και πίσω, μπορείς να δεις κι αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.msd.permissionmanager που δε θέλει xposed. 

 

Φυσικά εννοείται ότι πριν εγκαταστήσεις το xposed κάνεις backup τα πάντα όλα μέσω recovery ή/και με προγράμματα του τύπου titanium backup.

Όλα αυτά είναι ψιλοπειραματικά και πάντα υπάρχει κίνδυνος να γίνει στραβή. Διάβασε τα threads πολύ προσεκτικά, κάνε backups και proceed at your own risk.

 

Σε όσα αναφέρω ισχύει το disclaimer που έχει και ο dev του xposed. I'm not responsible for anything you do with your phone/tablet/rice cooker.

 

Καλή τύχη!

σ ευχαριστω πολυ φιλε, πιστευω να τα καταφερα ,εκανα install κανονικα http://prntscr.com/52fb49,εχω μια απορια , εδω στην φωτο http://prntscr.com/52fe4v εδω σε   αυτην την εφαρμογη το Revoke ειναι απο default απενεργοποιημενο, το γυριζω δεξια και ενεργοποιειτε, με αυτην την κινηση το απενεργοποιουμε απο τα δικαιωματα που εχει σωστα? κανω κατι λαθος? πως ξερω αν οντως το απενεργοποιει?

 

edit  ok το βρηκα, για την ιστορια το ενεργοποιουμε και μετα επιλεγουμε που θελουμε να δωσουμε δικαωματα και που οχι, δηλαδη δινουμε δικαιωμα να κανει χρηση ας πουμε wifi και δε δινουμε στο να εχει προσβαση στις επαφες,ετσι κοκκινιζει η καθε εφαρμογη οταν επιλεγει , καταπληκτικη εφαρμογη λεμε  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ανιψιές μου 7 και 8 ετών, δυστυχώς απέκτησαν από ένα τάμπλετ. Ψάχνοντας βρήκα κάποιες εφαρμογές για παιδιά, ώστε να μην έχουν πρόσβαση σε όλο το Internet αλλά είναι στα Αγγλικά (Kid Mode: Free Games + Lock).

Γνωρίζεται κάποια εφαρμογή που να μπορώ να κλειδώσω το τάμπλετ ώστε να υπάρχει μόνο περιεχόμενο για παιδιά; Να παίζουν παιχνίδια κατάλληλα για την ηλικία τους και να βλέπουν κανένα καρτούν.

Ή αν υπάρχει και καμία άλλη πρόταση σχετικά με το κλείδωμα του τάμπλετ εκτός από εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα LG p500 , που του άλλαξα την ROM, αλλά όταν μπαίνω στο store δεν μπορώ να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές ή παιχνίδια! ενώ αν μετακινηθώ σε άλλη ROM με αφήνει, γιατί γίνεται αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα LG p500 , που του άλλαξα την ROM, αλλά όταν μπαίνω στο store δεν μπορώ να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές ή παιχνίδια! ενώ αν μετακινηθώ σε άλλη ROM με αφήνει, γιατί γίνεται αυτό; 

τι ακριβως σου βγαζει και δεν σαφηνει να κατεβασεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα LG p500 , που του άλλαξα την ROM, αλλά όταν μπαίνω στο store δεν μπορώ να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές ή παιχνίδια! ενώ αν μετακινηθώ σε άλλη ROM με αφήνει, γιατί γίνεται αυτό; 

Λογικά οι ROM έχουν διαφορετική έκδοση λογισμικού (πχ 2.2 & 4.4.2) και κάποιες εφαρμογές τρέχουν σε αυτή την έκδοση που έβαλες και κάποιες όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβως σου βγαζει και δεν σαφηνει να κατεβασεις; 

 

Μου βγάζει μήνυμα. Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την ανάλυση του πακέτου.

 

Λογικά οι ROM έχουν διαφορετική έκδοση λογισμικού (πχ 2.2 & 4.4.2) και κάποιες εφαρμογές τρέχουν σε αυτή την έκδοση που έβαλες και κάποιες όχι.

 

ισχύει, έχουν διαφορετική έκδοση λογισμικού, υπάρχει τρόπος να το παρακάμψω με κάποιο τρόπο; γιατί η ROM που έχω τώρα είναι πιο σταθερή και με λιγότερα bugs από τις άλλες που έχουν άλλη έκδοση λογισμικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγάζει μήνυμα. Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την ανάλυση του πακέτου.

 

 

ισχύει, έχουν διαφορετική έκδοση λογισμικού, υπάρχει τρόπος να το παρακάμψω με κάποιο τρόπο; γιατί η ROM που έχω τώρα είναι πιο σταθερή και με λιγότερα bugs από τις άλλες που έχουν άλλη έκδοση λογισμικού

δοκιμασε να κανεις κανενα clear cache/εκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης google play και δοκιμασε αφου κανεις και ενα reboot.

οι εφαρμογες δεν ζητανε στις εκδοσεις τις ενδιαμεσες..

δλδ αν η kitkat ειναι απο 4.1.2 και πανω δεν θα σου γραφει οτι υποστιριζει 4.1.2,4.4.4 θα λεει 4.0+!

δες στις πληροφοριες τις καθε εφαρμογης τι εκδοση υποστιριζει,αν και δεν νομιζω ναναιν αυτο.

  Τροπος να παρακαψεις αυτο το πραγμα ωστε να κατεβασεις εφαρμογη που δεν ειναι συμβατη με την εκδοση σου οχι δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει, έχουν διαφορετική έκδοση λογισμικού, υπάρχει τρόπος να το παρακάμψω με κάποιο τρόπο; γιατί η ROM που έχω τώρα είναι πιο σταθερή και με λιγότερα bugs από τις άλλες που έχουν άλλη έκδοση λογισμικού

Χωρίς να είμαι σίγουρος, πιστεύω πως βάζεις κάποια με παλιότερη έκδοση από εκείνη που σου επιτρέπει να κατεβάζεις τις εφαρμογές. Αυτό μου κάνει για πιο λογικό. Αν ναι, τότε κοίτα μήπως βρεις κάποια ROM με την ίδια ή νεότερη έκδοση, ώστε να σου επιτρέπει την εγκατάσταση των εφαρμογών και αν μην έχεις και τα bugs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες υπάρχει εφαρμογή στο store,που όταν κατεβάζεις είτε εφαρμογή είτε κάποιο αρχείο να το σκανάρεις για virus/malware πριν την εγκατάσταση?

δεν το γνωριζω αλλα πληροφορικα το κινητο δεν ειναι υπολογιστης για να φοβασαι περι virus/malware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το γνωριζω αλλα πληροφορικα το κινητο δεν ειναι υπολογιστης για να φοβασαι περι virus/malware

 

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες,απλά έψαχνα κάτι για περισσότερη ασφάλεια του κινητού εάν υπήρχε..

Thanks..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες υπάρχει εφαρμογή στο store,που όταν κατεβάζεις είτε εφαρμογή είτε κάποιο αρχείο να το σκανάρεις για virus/malware πριν την εγκατάσταση?

AntiVirus Security - FREE

 

Free, top-rated, real-time anti virus and anti-theft protection for Android™ devices.

AVG AntiVirus FREE for Android™ protects you from harmful viruses, malware, spyware and text messages and helps keep your personal data safe.

(συμφωνώ με τον euxoulhs)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...