Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρουμε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή, όπως αυτές που είναι αντίστοιχα για τρέξιμο(κάτι σαν το Runtastic κλπ.), που να χρησιμοποιείται για τένις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

 

 

Ξέρουμε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή, όπως αυτές που είναι αντίστοιχα για τρέξιμο(κάτι σαν το Runtastic κλπ.), που να χρησιμοποιείται για τένις;

Τι ακριβώς θες να γράφει στο τένις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μετρησει αποσταση και ταχυτητα η εφαρμογη βασιζεται στο gps του κινητου, οτι πχ πηγες απο εδω ως εκει, πχ 5χλμ, σε 50 λεπτα, αρα 6 χλμ την ωρα. Αν σε αυτο το χρονο εισαι στο ιδιο σημειο σχεδον, γιατι το γηπεδο του τεννις ειναι μονο μερικα τετραγωνικα μετρα, η αποσταση που δινει το gps βλεπει κινεισαι ειναι αμελητεα για να μην πω μηδαμινη. Αν πχ κοβεις κυκλους γυρο απο το γηπεδο, δεν εχει κατι να υπολογισει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, το ξέρω αυτό και το δοκίμασα. Όπως αναφέρεις δεν είχε κάποιο αποτέλεσμα γι'αυτό και ρώτησα αν υπάρχει κάτι πιο εξειδικευμένο που να συνδέεται με το ρολόι και να μετράει την απόσταση με πιο μεγάλη ακρίβεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο πρόγραμμα για καλές πανοραμικές λύψεις? και γενικά για φωτογραφίες?

 

Με ενδιαφέρει αρκετά η πανοραμική γιατί με το μαμά το αποτέλεσμα είναι κάπως έτσι:

 

2RnIqdR.png

 

 

**Απαντήσεις με παράθεση παρακαλώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο πρόγραμμα για καλές πανοραμικές λύψεις? και γενικά για φωτογραφίες?

 

 

**Απαντήσεις με παράθεση παρακαλώ :)

 

 

Try this https://play.google.com/store/apps/details?id=obg1.Photaf

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σσσσωραίος :P και γενικά για καλύτερες φωτογραφίες? υπάρχει τίποτα όπως οι επαγγελματικές ξέρω γω με 4sec λήψη κτλπ?

 

Ευχαριστώ πολύ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οκ, το ξέρω αυτό και το δοκίμασα. Όπως αναφέρεις δεν είχε κάποιο αποτέλεσμα γι'αυτό και ρώτησα αν υπάρχει κάτι πιο εξειδικευμένο που να συνδέεται με το ρολόι και να μετράει την απόσταση με πιο μεγάλη ακρίβεια

Μονο κανένα footpod αν κάνει δουλειά.. Τώρα για τα χτύπηματα θα ήθελα να μου πεις πως έχεις στο μυαλό σου τον τρόπο με τον οποίο το κινητό θα μπορούσε να τα καταλαβαίνει; (μόνο αν το κρατάς στο χέρι χρησιμοποιώντας το accelerometer)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σσσσωραίος :P και γενικά για καλύτερες φωτογραφίες? υπάρχει τίποτα όπως οι επαγγελματικές ξέρω γω με 4sec λήψη κτλπ?

 

Ευχαριστώ πολύ! :D

 

check it.... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.camera.pro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας αυτές τις εφαρμογές για κάμερες, διερωτώμαι αν έχουν τα ίδια (καλά) αποτελέσματα που αναφέρουν στην περιγραφή σε όλα τα κινητά, ανεξάρτητα από τις δυνατότητες που έχει ένα κινητό (πχ 5Mp ή 8Mp κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας αυτές τις εφαρμογές για κάμερες, διερωτώμαι αν έχουν τα ίδια (καλά) αποτελέσματα που αναφέρουν στην περιγραφή σε όλα τα κινητά, ανεξάρτητα από τις δυνατότητες που έχει ένα κινητό (πχ 5Mp ή 8Mp κλπ).

 

 

Καλησπέρα!

Απ'όσο ξέρω, αυτές οι εφαρμογές δεν επηρεάζουν την ανάλυση της κάμερας ούτε την ποιότητα του φακού, οπότε φαντάζομαι ότι η εικόνα θα βγαίνει όπως μπορεί να τη βγάλει κάθε κινητό και μετά με την εφαρμογή φίλτρων θα βελτιώνεις χρώματα, σκιές κτλ. Αν το κινητό δεν βγάζει καλή φωτό σίγουρα δεν θα μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα η εφαρμογή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...