Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά

 

Σήμερα δημοσιεύτηκε στο store η εφαρμογή μου, fuelGR, η εφαρμογή που εμφανίζει πρατήρια και τιμές καυσίμων σε όλη την Ελλάδα.

 

Χωρίς διαφημίσεις και εκνευριστικά pop-ups, δημιουργήθηκε με στόχο την απλούστερη εμφάνιση πληροφοριών στον χρήστη.

 

Μπορείτε να την κατεβάσετε δωρεάν στο Link.png Site: PlayStore

 

 

πολύ καλή εφαρμογή, πως δουλεύει όμως η παλαιότητα τιμών;

Γιατί εξ ορισμού ήταν στην μεγαλύτερη δυνατή;

Δεν θέλουμε τις πιο πρόσφατες τιμές;

 

Μάλλον κάτι δεν κατάλαβα καλά...  :)

 

Α, επίσης, γίνεται όταν πατάμε το κουμπί για τα φτηνότερα πρατήρια να μας δείχνει από αυτά που είναι στον χάρτη και όχι από ευρύτερη περιοχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πολύ καλή εφαρμογή, πως δουλεύει όμως η παλαιότητα τιμών;

Γιατί εξ ορισμού ήταν στην μεγαλύτερη δυνατή;

Δεν θέλουμε τις πιο πρόσφατες τιμές;

 

Μάλλον κάτι δεν κατάλαβα καλά...   :)

 

Α, επίσης, γίνεται όταν πατάμε το κουμπί για τα φτηνότερα πρατήρια να μας δείχνει από αυτά που είναι στον χάρτη και όχι από ευρύτερη περιοχή;

 

Κατ'αρχήν ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

 

Η παλαιότητα λειτουργεί ως εξής:

 

Έστω ένα πρατήριο Shell που ενημέρωσε τις τιμές του στις 19-12-2015 και ένα πρατήριο BP που τις ενημέρωσε στις 13-12-2015

 

Αν επιλέξεις "Καταχωρημένες χθες-σήμερα" θα σου βγάλει μόνο το Shell στον χάρτη. Ενώ η "Μέγιστη δυνατή" εμφανίζει τα πρατήρια που καταχώρησαν τιμές στο υπουργείο τις τελευταίες 30 ημέρες (Βάσει νόμου πρέπει κάθε πρατήριο να ενημερώνει τις τιμές του τουλάχιστον 1 φορά το μήνα ακόμα και αν δεν άλλαξε η τιμή αλλιώς υπάρχει πρόστιμο από 1.000 μέχρι 10.000 ευρώ)

 

Άρα δεν σημαίνει οτι είναι παλιές οι τιμές απλά βλέπεις το πότε έγινε η καταχώρηση στο υπουργείο :)

 

Αυτό με τον χάρτη εννοείς αν πχ κάνεις zoom και βλέπεις 10 πρατήρια στο χάρτη να σου βγάζει τα φθηνότερα απο αυτά τα 10?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντελως newbie με τα smartphones και ειδικα με το android. Αλλα αποφασισα να ασχοληθω αυτες τις μερες και να μαθω μερικα χρησιμα πραγματα.Hθελα να ρωτησω ποια εφαρμογη για να κανεις root το κινητο θεωρειτε οτι ειναι η καλυτερη και ασφαλεστερη?

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελως newbie με τα smartphones και ειδικα με το android. Αλλα αποφασισα να ασχοληθω αυτες τις μερες και να μαθω μερικα χρησιμα πραγματα.ηθελα να ρωτησω ποια εφαρμογη για να κανεις root το κινητο θεωρειτε οτι ειναι η καλυτερη και ασφαλεστερη?

Καλημερα.

Το καθε κινητο εχει το δικο του root .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Το καθε κινητο εχει το δικο του root .

Ευχαριστω για την απαντηση. :) Χρησιμοποιησα το Kingoroot αλλα με τρελλανε στο spam και το εβγαλα.  https://www.kingoapp.com/

 

Υπαρχει καποια δωρεαν εφαρμογη που να μην σε σπαμαρει και να κανει καλη δουλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση. :) Χρησιμοποιησα το Kingoroot αλλα με τρελλανε στο spam και το εβγαλα. https://www.kingoapp.com/

Επειδη εδω ειναι μονο για εφαρμογες,ανοιξε καινουριο θεμα για το κινητο που εχεις ή δες αν υπαρχει στο forum.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και χρονια πολλα.

 

εχω καποιες αποριες σχετικα με το link2sd app(ελπιζω να ειναι εδω η σωστη κατηγορια)

 

λοιπον επεσε στα χερια μου ενα vodafone smart 2,το οποιο δεν εχει αρκετη μνημη και ετσι το εκανα root και εγκατεστησα το link2sd για να μεταφερω εφαρμογες στο particion της sd.παρ'ολα αυτα το link2sd δεν μεταφερει τις εγκατεστημενες απο την εταιρεία εφαρμογες και μου λεει να αναβαθμησω σε link2sdplus.νομιζα από αυτα που διαβασα πως θα μου εδινε την δυνατοτητα να σβησω τις εγκατεστημενες απο την εταιρεια εφαρμογες ή εστω να τις μεταφερω στην sd. υπαρχει δωρεαν προγραμμα που να το κανει αυτό?κανω κατι λαθος με το link2sd.

 

p.s δεν εχω αλλαξει rom στη συσκευη,μονο recovery και root εκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και χρονια πολλα.

 

εχω καποιες αποριες σχετικα με το link2sd app(ελπιζω να ειναι εδω η σωστη κατηγορια)

 

λοιπον επεσε στα χερια μου ενα vodafone smart 2,το οποιο δεν εχει αρκετη μνημη και ετσι το εκανα root και εγκατεστησα το link2sd για να μεταφερω εφαρμογες στο particion της sd.παρ'ολα αυτα το link2sd δεν μεταφερει τις εγκατεστημενες απο την εταιρεία εφαρμογες και μου λεει να αναβαθμησω σε link2sdplus.νομιζα από αυτα που διαβασα πως θα μου εδινε την δυνατοτητα να σβησω τις εγκατεστημενες απο την εταιρεια εφαρμογες ή εστω να τις μεταφερω στην sd. υπαρχει δωρεαν προγραμμα που να το κανει αυτό?κανω κατι λαθος με το link2sd.

 

p.s δεν εχω αλλαξει rom στη συσκευη,μονο recovery και root εκανα

Σιγουρα κανεις κατι λαθος γιατι θελει ολοκληρη διαδικασια για να κανει αυτο που κανει.

Παντως δεν σβηνει εφαρμογες αλλο apk το κανει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα κανεις κατι λαθος γιατι θελει ολοκληρη διαδικασια για να κανει αυτο που κανει.

Παντως δεν σβηνει εφαρμογες αλλο apk το κανει αυτο.

με ποιο apk γινεται αυτο?

ευχαριστω για την απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απλό link2sd το έχω.θέλω κάποιο πρόγραμμα για να σβήσω κάποιες προεγκατεστημενες όπως καιρός, twitter κτλπ οπότε οποίο πρόγραμμα το κάνει αυτό θα μου ήταν χρήσιμο .

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απλό link2sd το έχω.θέλω κάποιο πρόγραμμα για να σβήσω κάποιες προεγκατεστημενες όπως καιρός, twitter κτλπ οπότε οποίο πρόγραμμα το κάνει αυτό θα μου ήταν χρήσιμο .

Ευχαριστώ

Το Uninstaller που σου ειπα.

Ενα απο τα καλητερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τη βοήθεια .

Υπάρχει κάποιο δωρεάν προγραμμα που να το κάνει αυτό; android 2.3.7 έχω

Δεν εχεις προβλημα με την εκδοση.

Κατεβασε την απλη εκδοση του Uninstaller που ειναι δωρεαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...