Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, GiOrGoSk21 είπε

Slow Motion της προκοπής δεν έχω βρει πάντως εγώ, όσο είχα ψάξει τελοσπάτων. Κι εννοούμε εύχρηστα/εύκολα πράγματα. Δηλαδή εκεί που τραβάς κανονικό βίντεο, να πατάς κάποια επιλογή που θα σου έχει το app και να γράφει σε slow motion (και την εικόνα και τον ήχο). Κι όποτε θες, να το ξαναπατάς και να επανέρχεται στην κανονική εγγραφή. Όπως στα iphone ας πούμε.

Βασικά το πιο κοντινό σε αυτό που περιγράφω το έκανε μόνο η stock εφαρμογή ενός Huawei P9 Lite 2017 που είχα χρησιμοποιήσει πέρισυ.

Το s8 κάτι αντίστοιχο δεν κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fabricated είπε

Το s8 κάτι αντίστοιχο δεν κάνει;

Το Samsung S8; Δεν ξέρω τι stock app έχει για λήψη video, δεν το έχω πιάσει ποτέ το συγκεκριμένο κινητό.

Απλά δεν έχω βρει κάποια third party εφαρμογή από play store που να κάνει αυτή τη δουλειά.

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GiOrGoSk21 είπε

Το Samsung S8; Δεν ξέρω τι stock app έχει για λήψη video, δεν το έχω πιάσει ποτέ το συγκεκριμένο κινητό.

Απλά δεν έχω βρει κάποια third party εφαρμογή από play store που να κάνει αυτή τη δουλειά.

Τώρα κατάλαβα τι εννοείς (νομίζω )

Όχι το s8 βγάζει ένα βίντεο στην λειτουργία της αρχής κίνησης , χωρίς να επεμβαίνεις. Στην συνέχεια όταν το κάνεις αναπαραγωγή μπαίνει αργη κίνηση στα σημεία που καταλαβαίνει το κινητό ότι πρέπει (το πετυχαίνει αρκετά καλά ) και απλώς εσύ αν θες αλλάζεις τα σημεία όπου έχει αργή κίνηση (υποθέτω έτσι λειτουργούν αυτά που έχεις δει και δεν ψάχνεις τέτοια) με μια ,πολύ εύκολη στην χρήση, μπαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Τώρα κατάλαβα τι εννοείς (νομίζω )

Όχι το s8 βγάζει ένα βίντεο στην λειτουργία της αρχής κίνησης , χωρίς να επεμβαίνεις. Στην συνέχεια όταν το κάνεις αναπαραγωγή μπαίνει αργη κίνηση στα σημεία που καταλαβαίνει το κινητό ότι πρέπει (το πετυχαίνει αρκετά καλά ) και απλώς εσύ αν θες αλλάζεις τα σημεία όπου έχει αργή κίνηση (υποθέτω έτσι λειτουργούν αυτά που έχεις δει και δεν ψάχνεις τέτοια) με μια ,πολύ εύκολη στην χρήση, μπαρα

Ααα ok. Όχι, εγώ εννοώ να κάνει slow motion capturing σε live χρόνο, όχι να βάζεις το effect μετά σε δεύτερο χρόνο, με επεξεργασία του video. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2018 στις 3:50 ΜΜ, ekkli είπε

ρε παίδες,
είπα και γω να εκμεταλλευτώ το cloud για back up φωτογραφιών (κάτι σημαντικό για μενα)
και ενεργοποίησα google photos αλλά πήρα χαμπάρι ότι π@π@ρια back up παίρνουν.

Στο κινητό, η φώτο έχει μέγεθος 6 ΜΒ και στις google photos 1,1.
Υπάρχει επιλογή για πλήρες back up και δεν την βρίσκω;

 

Θα πρότεινα για αποθήκευση στα σύννεφα την εφαρμογή MEGA -απο τον υπέρμαχο της ελευθερίας στο κυβερνοχώρο, Kim DotCom- όπου σου δίνει 50 GB κρυπτογραφημένα. Κατεβάζεις την εφαρμογή αν θέλεις αυτόματη αποθήκευση ή χρησιμοποιείς τον ιστότοπο για 'χειροκίνητη' λειτουργία. (Mega.nz)

Επίσης στο G Cloud μπορείς και αποθηκευεις απο media αρχεία, επαφές εως και τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου σου. Αλλά το βασικότερο είναι να χρησιμοποιείς εφαρμογή κάμερας όπου κάνεις λήψη σε .pnp εκτός απο jpeg. Έτσι θα επεξεργαζεσαι, θα στέλνεις, θα αναβάζεις στα σύννεφα εικόνες με την αρχική ποιοτητα. Camera FV-5.apk

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, adi32 είπε

Υπαρχει εφαρμογη που να ανοιγει πχ καθε δεκα λεπτα το wifi για 1 λεπτο να γινονται τα τσεκαρισματα σε email κλπ και να το κλεινει ?

Για δες και το 3G Watchdog Pro μπας και το κάνει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, adi32 είπε

Υπαρχει εφαρμογη που να ανοιγει πχ καθε δεκα λεπτα το wifi για 1 λεπτο να γινονται τα τσεκαρισματα σε email κλπ και να το κλεινει ?

Δεν ξερω αν υπαρχει ειδικη εφαρμογη για αυτο, αλλα ειμαι σιγουρος πως με το Tasker μπορεις να φτιαξεις μονος σου μια τετοια λειτουργια. Απλως η συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι εξαιρετικα δυσχρηστη, αλλα κανει παππαδες αμα την μαθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, stormrain είπε

Δεν ξερω αν υπαρχει ειδικη εφαρμογη για αυτο, αλλα ειμαι σιγουρος πως με το Tasker μπορεις να φτιαξεις μονος σου μια τετοια λειτουργια. Απλως η συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι εξαιρετικα δυσχρηστη, αλλα κανει παππαδες αμα την μαθεις.

Μόλις τη δοκίμαζα αλλά είναι πολύ δύσχρηστη όπως είπες και νευριασα και την έβγαλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
26 λεπτά πριν, adi32 είπε

Μόλις τη δοκίμαζα αλλά είναι πολύ δύσχρηστη όπως είπες και νευριασα και την έβγαλα 

Ισχυει, τωρα εδω τα ζυγιζεις ποσο πολυ θελεις να κανεις αυτο που λες. :lol:

Εγω πριν καποια χρονια που ειχα ασχοληθει, την εβαζα με το που συνδεοταν σε ενα wifi ή πατουσα ενα widget, να μου ανοιγει συγκεκριμενη εφαρμογη, να "πατα" συγκεκριμενα σημεια στην οθονη (του μενου της εφαρμογης), να κρατα screenshot και μετα να κλεινει τα παντα. Πλεον βεβαια δεν την εγκαθιστω ουτε για πλακα γιατι θα ριχνω καντηλια, αλλα ναι ειναι πανισχυρη εφαρμογη αν εχεις υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2018 στις 10:56 ΜΜ, stormrain είπε

Ισχυει, τωρα εδω τα ζυγιζεις ποσο πολυ θελεις να κανεις αυτο που λες. :lol:

Εγω πριν καποια χρονια που ειχα ασχοληθει, την εβαζα με το που συνδεοταν σε ενα wifi ή πατουσα ενα widget, να μου ανοιγει συγκεκριμενη εφαρμογη, να "πατα" συγκεκριμενα σημεια στην οθονη (του μενου της εφαρμογης), να κρατα screenshot και μετα να κλεινει τα παντα. Πλεον βεβαια δεν την εγκαθιστω ουτε για πλακα γιατι θα ριχνω καντηλια, αλλα ναι ειναι πανισχυρη εφαρμογη αν εχεις υπομονη.

τελικα δεν ειναι και τοσο δυσκολο με βαση το παρακατω 

  • Created a new profile and give a name.
  • Then in the first context select "Time". Tick "Repeat" option and type 55 minutes. Also I adjust From and To and save it.
  • Then Task selection tap "New task"
  • Tap "Plus button" to add action.
  • added "Mobile data" and set "ON" (Net>Mobile data).
  • After that tap "Task" and added "wait" option.
  • Then in the Wait action I added 5 minutes.
  • After that again go to "Net>Mobile data" and set it "Off".
  • Than save the profile.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2018 στις 10:03 ΜΜ, saruman123 είπε

Για δες και το 3G Watchdog Pro μπας και το κάνει.

λιγο offtopic με το ερώτημα, αλλά αυτές τις ημέρες το  3G Watchdog Pro είναι δωρεαν (promotion). Install να μενει στο λογαριασμο σας, μετα απεγκατάσταση (αν δεν το χρειάζεστε) και οταν το χρειαστείτε στο μελλον το βαζετε παλι δωρεαν.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.rgruet.android.g3watchdogpro

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/25/2018 στις 10:27 ΜΜ, adi32 είπε

Μόλις τη δοκίμαζα αλλά είναι πολύ δύσχρηστη όπως είπες και νευριασα και την έβγαλα 

Δοκίμασε εναλλακτικά τη Macrodroid που είναι παρόμοια.Δεν είναι δύσχρηστη και κάνει παπάδες.Υπάρχουν και tutorial στο youtube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω απο κινητό και υπάρχει πρόβλημα.Πατάω παράθεση και όταν ξεκινάω να γράφω σταματάει στα 2-3 γράμματα τα οποία δεν σβήνονται.Δοκίμασα να γράψω αυτό που ήθελα σε σημείωση και να κάνω copy-paste αλλά δεν γίνεται,ο κέρσορας μεταφέρεται στο μύνημα στο οποίο θέλω να κάνω την παράθεση.Είναι εκνευριστικό!

 Τελικά φαίνεται πως φταίει ο Dolphin browser.Μπήκα για λίγο με τον Internet Explorer του κινητού και έκανα επιτυχώς δοκιμαστικά παράθεση.Με clear cache,επαναφορά ρυθμίσεων τίποτα.Unistall+install τα ίδια.Δυστυχώς για να έχω πάλι τους σελιδοδείκτες θα έπρεπε να είχα Dolphin account.Μπορώ να συγχρονίσω τους σελιδοδείκτες μόνο με το Google account που συσχετίζεται με τον Chrome όπου οι σελιδοδείκτες είναι διαφορετικοί.

Ποιόν browser να βάλω;Με ενδιαφέρει να έχει ρύθμιση on-off για java script και εικόνων όπως ο dolphin.Να κατεβάσω Chrome που τον έχω και στο PC  που θα μπορώ να συγχρονίσω και τους σελιδοδείκτες μέσω Google account;Εχει αυτές τις 2 ρυθμίσεις on-off;

ΥΓ:Τόσο καιρό με dolphin δεν υπήρχε πρόβλημα.Εμφανίστηκε μετά το update του forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...