Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Για ελληνικούς άλλες φορές μου βγάζει άλλες όχι , δεν είναι θέμα να έχω κάνει κάτι λάθος , Αφού με τον ίδιο τρόπο που θα δω μια σειρά θα δω και μια άλλη και ενώ στην μια μπορεί να βρει υπότιτλους στην άλλη δεν θα βρει. Αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου, αφού το φτιάχνω με mx player, Αλλά το 1080 το θέλω για μια σειρά , αφού έχω την οθόνη για να την δω σε τέτοια ανάλυση. 

Ωραια πες μου ποια σειρα δεν εχει υποτιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, CyberKid είπε

Ωραια πες μου ποια σειρα δεν εχει υποτιτλους.

Δεν είναι ότι δεν έχει για συγκεκριμένη   σειρά, το κάνει σαν bug, και λέει no subtitles found κάπως έτσι. Όταν είπα την μια σειρά και την άλλη το είπα σαν παράδειγμα , το ίδιο ισχύει και από επεισόδιο σε επεισόδιο , αν δεν είναι την ίδια ώρα (δηλαδή όταν βρίσκει θα βρίσκει , αλλά την εκείνη μέρα μπορεί να πάθει αυτό και να βγάζει το συγκεκριμένο μήνυμα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Δεν είναι ότι δεν έχει για συγκεκριμένη   σειρά, το κάνει σαν bug, και λέει no subtitles found κάπως έτσι. Όταν είπα την μια σειρά και την άλλη το είπα σαν παράδειγμα , το ίδιο ισχύει και από επεισόδιο σε επεισόδιο , αν δεν είναι την ίδια ώρα (δηλαδή όταν βρίσκει θα βρίσκει , αλλά την εκείνη μέρα μπορεί να πάθει αυτό και να βγάζει το συγκεκριμένο μήνυμα)

Θα σου πρότεινα να απεγκαταστήσεις την έκδοση που έχεις, να μπεις στο Terrarium στο reddit και να κατεβάσεις από εκεί την εφαρμογή (τελευταία έκδοση 1.9.8). Το Terrarium ψάχνει για υπότιτλους στο OpenSubtitles.org, το οποίο ως γνωστόν τρώει πολλές φορές κολλήματα. Όταν γίνεται αυτό, χρησιμοποιώ εναλλακτικά το GMT Subtitles το οποίο κάνει ταυτόχρονη αναζήτηση στο OpenSubtitles και το Podnapisi και κατεβάζεις τον υπότιτλο που θέλεις (ψάχνει και για ταινίες και για σειρές). Το ρυθμίζεις απλώς να σου βγάζει Ελληνικούς ή και Αγγλικούς υπότιτλους μαζί, από αυτούς τους δύο providers. Αν μάλιστα βάλεις είτε το Adguard (με πληρωμή) ή το Blokada (δωρεάν), θα ξεχάσεις και τις διαφημίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Δεν είναι ότι δεν έχει για συγκεκριμένη   σειρά, το κάνει σαν bug, και λέει no subtitles found κάπως έτσι. Όταν είπα την μια σειρά και την άλλη το είπα σαν παράδειγμα , το ίδιο ισχύει και από επεισόδιο σε επεισόδιο , αν δεν είναι την ίδια ώρα (δηλαδή όταν βρίσκει θα βρίσκει , αλλά την εκείνη μέρα μπορεί να πάθει αυτό και να βγάζει το συγκεκριμένο μήνυμα)

Πραγματικα πρωτη φορα το βλεπω αυτο. Δοκιμασες σε ολες τις ποιοτητες και δεν σου βρισκει υποτιτλους?

5 λεπτά πριν, geophi είπε

Θα σου πρότεινα να απεγκαταστήσεις την έκδοση που έχεις, να μπεις στο Terrarium στο reddit και να κατεβάσεις από εκεί την εφαρμογή (τελευταία έκδοση 1.9.8). Το Terrarium ψάχνει για υπότιτλους στο OpenSubtitles.org, το οποίο ως γνωστόν τρώει πολλές φορές κολλήματα. Όταν γίνεται αυτό, χρησιμοποιώ εναλλακτικά το GMT Subtitles το οποίο κάνει ταυτόχρονη αναζήτηση στο OpenSubtitles και το Podnapisi και κατεβάζεις τον υπότιτλο που θέλεις (ψάχνει και για ταινίες και για σειρές). Το ρυθμίζεις απλώς να σου βγάζει Ελληνικούς ή και Αγγλικούς υπότιτλους μαζί, από αυτούς τους δύο providers. Αν μάλιστα βάλεις είτε το Adguard (με πληρωμή) ή το Blokada (δωρεάν), θα ξεχάσεις και τις διαφημίσεις.

Και το Sub loader ειναι πολυ δυνατο σε αυτες τις περιπτωσεις αλλα αν ειναι να κατεβασει στο κινητο του το αρχειο καλυτερα να το τρεξει με bsplayer και να τους βρει αυτοματα παρα να ψαχνει και να κανει μεταονομασιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CyberKid είπε

Πραγματικα πρωτη φορα το βλεπω αυτο. Δοκιμασες σε ολες τις ποιοτητες και δεν σου βρισκει υποτιτλους?

Δεν συσχετίζεται βασικά η επιλογή του link για ταινίας/σειράς με την επιλογή υπότιτλων της στο terrarium. Το πρόβλημα το έχω συνατήσει και εγώ κάμποσες φορές όπως είπα με το terrarium tv/opensubtitles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, koftis650 είπε

Δεν συσχετίζεται βασικά η επιλογή του link για ταινίας/σειράς με την επιλογή υπότιτλων της στο terrarium. Το πρόβλημα το έχω συνατήσει και εγώ κάμποσες φορές όπως είπα με το terrarium tv/opensubtitles.

Και αλλες εφαρμογες σου παρουσιαζουν το ιδιο προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, CyberKid είπε

Και αλλες εφαρμογες σου παρουσιαζουν το ιδιο προβλημα

Για το terrarium και το θέμα που έχει με τα subtitles λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koftis650 είπε

Για το terrarium και το θέμα που έχει με τα subtitles λέμε.

Άλλες εφαρμογές που να παίρνουν  υπότιτλους από την ίδια πηγή δοκίμασες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, CyberKid είπε

Ναι

Αν θυμάμαι καλά και στον mx από open τα βρίσκει,οποτε ενώ δεν τα εμφάνιζε terrarium εγώ εμπαινα από mx και έβρισκα. 

Αλλά γενικά ας μην συνεχίσουμε την συζήτηση , εφόσον υπάρχει λύση και δεν είναι κάποιο τρομερό πρόβλημα. Το main όπως είπα και πριν είναι της ανάλυσης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, adi32 είπε

Φτιάξτε slow motion και fast motion video σε όλα τα κινητά 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobile.bizo.slowmotion

Για επεξεργασια βιντεο το KineMaster ειναι μονοδρομος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Slow Motion της προκοπής δεν έχω βρει πάντως εγώ, όσο είχα ψάξει τελοσπάτων. Κι εννοούμε εύχρηστα/εύκολα πράγματα. Δηλαδή εκεί που τραβάς κανονικό βίντεο, να πατάς κάποια επιλογή που θα σου έχει το app και να γράφει σε slow motion (και την εικόνα και τον ήχο). Κι όποτε θες, να το ξαναπατάς και να επανέρχεται στην κανονική εγγραφή. Όπως στα iphone ας πούμε.

 

Βασικά το πιο κοντινό σε αυτό που περιγράφω το έκανε μόνο η stock εφαρμογή ενός Huawei P9 Lite 2017 που είχα χρησιμοποιήσει πέρισυ.

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...