Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Μπαίνω απο κινητό και υπάρχει πρόβλημα.Πατάω παράθεση και όταν ξεκινάω να γράφω σταματάει στα 2-3 γράμματα τα οποία δεν σβήνονται.Δοκίμασα να γράψω αυτό που ήθελα σε σημείωση και να κάνω copy-paste αλλά δεν γίνεται,ο κέρσορας μεταφέρεται στο μύνημα στο οποίο θέλω να κάνω την παράθεση.Είναι εκνευριστικό!

 Τελικά φαίνεται πως φταίει ο Dolphin browser.Μπήκα για λίγο με τον Internet Explorer του κινητού και έκανα επιτυχώς δοκιμαστικά παράθεση.Με clear cache,επαναφορά ρυθμίσεων τίποτα.Unistall+install τα ίδια.Δυστυχώς για να έχω πάλι τους σελιδοδείκτες θα έπρεπε να είχα Dolphin account.Μπορώ να συγχρονίσω τους σελιδοδείκτες μόνο με το Google account που συσχετίζεται με τον Chrome όπου οι σελιδοδείκτες είναι διαφορετικοί.

Ποιόν browser να βάλω;Με ενδιαφέρει να έχει ρύθμιση on-off για java script και εικόνων όπως ο dolphin.Να κατεβάσω Chrome που τον έχω και στο PC  που θα μπορώ να συγχρονίσω και τους σελιδοδείκτες μέσω Google account;Εχει αυτές τις 2 ρυθμίσεις on-off;

ΥΓ:Τόσο καιρό με dolphin δεν υπήρχε πρόβλημα.Εμφανίστηκε μετά το update του forum.

Βάλε τον Brave που βασίζεται στο Chrome και έχει και ισχυρό adblock

Screenshot_2018-04-30-13-12-52-098_com.brave.browser.png.6293aa2868a51f990bd4a8240147078c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, saruman123 είπε

Βάλε τον Brave που βασίζεται στο Chrome και έχει και ισχυρό adblock

Screenshot_2018-04-30-13-12-52-098_com.brave.browser.png.6293aa2868a51f990bd4a8240147078c.png

Μόλις τον έκανα install.Φαίνεται ακόμη πιο γρήγορος από τον Dolphin με καλά blocks αλλά 1)Δεν έχει ρύθμιση να μην εμφανίζονται οι εικόνες,όταν πχ δεν θέλω να καταναλώνω Mb.Ισως γίνεται με κάποιο add on του Brave η αν βάλω adblock plus.

2)Δεν βρήκα ρύθμιση να ανοίγει νέα καρτέλα στην αρχική σελίδα Google,πρέπει να πατάω το home page.

3)Η εφαρμογή δεν μεταφέρεται στην sd.

1 ακόμη 2ο bug  που είχε ο dolphin  πριν καιρό ήταν ότι όταν κλίκαρα στην επόμενη σελίδα στο forum δεν με έβγαζε από την αρχή.Επίσης 3ο bug όταν μπαίνω στο FB αντί μου τα εμφάνιζε όπως τα δείχνει στην FB εφαρμογή και όχι ως desktop view.Αλλά να μην μπορώ να κάνω παράθεση(4o bug) πάει πολύ.

Το μπλοκάρισμα script τι είναι;Να το βάλω on;

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Μόλις τον έκανα install.Φαίνεται ακόμη πιο γρήγορος από τον Dolphin με καλά blocks αλλά 1)Δεν έχει ρύθμιση να μην εμφανίζονται οι εικόνες,όταν πχ δεν θέλω να καταναλώνω Mb.Ισως γίνεται με κάποιο add on του Brave η αν βάλω adblock plus.

2)Δεν βρήκα ρύθμιση να ανοίγει νέα καρτέλα στην αρχική σελίδα Google,πρέπει να πατάω το home page.

3)Η εφαρμογή δεν μεταφέρεται στην sd.

1 ακόμη 2ο bug  που είχε ο dolphin  πριν καιρό ήταν ότι όταν κλίκαρα στην επόμενη σελίδα στο forum δεν με έβγαζε από την αρχή.Επίσης 3ο bug όταν μπαίνω στο FB αντί μου τα εμφάνιζε όπως τα δείχνει στην FB εφαρμογή και όχι ως desktop view.Αλλά να μην μπορώ να κάνω παράθεση(4o bug) πάει πολύ.

Το μπλοκάρισμα script τι είναι;Να το βάλω on;

Να ξέρεις πως ο dolphin έχει πρόβλημα με τον ad blocker σίγουρα στημ έκδοση 7 του android. Αυτός ήταν και ο λόγος που τον ξήλωσα εγώ. Κρασαρε κάθε 3 και λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Να ξέρεις πως ο dolphin έχει πρόβλημα με τον ad blocker σίγουρα στημ έκδοση 7 του android. Αυτός ήταν και ο λόγος που τον ξήλωσα εγώ. Κρασαρε κάθε 3 και λίγο. 

Εχω 4.4.4 android.Δυστυχώς ο dolphin έχει τις πιο βολικές ρυθμίσεις,πχ με 1 κλικ ορίζεις αν θα εμφανίζονται εικόνες,desktop version κλπ .Ακόμη και στα tabs ρύθμιση πως να ανοίγει η νέα καρτέλα.1 ακόμη χρήσιμο add on είναι ότι μπορείς να κάνεις save  1 σελίδα σε pdf οπότε και να μην ισχύει το link το έχεις.Κρίμα που τον χαντάκωσαν τα bugs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο προγραμμα συγχρονισμου ολων των αρχειων με το pc μεσω usb ?

Εχω κανει εννοποιηση χωρου με την καρτα sd και εχω μεσα πολλα gb αλλα στο my computer μου εμφανιζεται σαν κινητο και οχι σαν γραμμα δισκου να το βαλω στα απλα προγραμματα συγχρονισμου μεταξυ δισκων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, adi32 είπε

Υπαρχει καποιο προγραμμα συγχρονισμου ολων των αρχειων με το pc μεσω usb ?

Εχω κανει εννοποιηση χωρου με την καρτα sd και εχω μεσα πολλα gb αλλα στο my computer μου εμφανιζεται σαν κινητο και οχι σαν γραμμα δισκου να το βαλω στα απλα προγραμματα συγχρονισμου μεταξυ δισκων

https://www.android-mobile-manager.com/phone-transfer/transfer-data-from-android-to-android.html

Δες αν σου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Εχω 4.4.4 android.Δυστυχώς ο dolphin έχει τις πιο βολικές ρυθμίσεις,πχ με 1 κλικ ορίζεις αν θα εμφανίζονται εικόνες,desktop version κλπ .Ακόμη και στα tabs ρύθμιση πως να ανοίγει η νέα καρτέλα.1 ακόμη χρήσιμο add on είναι ότι μπορείς να κάνεις save  1 σελίδα σε pdf οπότε και να μην ισχύει το link το έχεις.Κρίμα που τον χαντάκωσαν τα bugs.

Πραγματικά και για μενα ηταν οτι καλυτερο. Το πρωτο πραγμα που έκανα οταν εστηνα τηλεφωνο ηταν να βαλω dolphin και nova launcher. Σίγουρα οτι αλλο και  να δοκιμασα δε συγκρίνεται με την εμπειρία του dolphin αλλα με τοσα crushes η με το να βλεπω παντου διαφημίσεις δε γινοταν να τον κρατήσω άλλο. Υπάρχουν πλέον και πάρα πολλές αρνητικές κριτικές στο app. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, saruman123 είπε

Ευχαριστω αυτο ειναι μονο για media επαφες κλπ

Βρηκα αυτο που κανει για ολα 

https://www.goodsync.com/how-to-sync-android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, adi32 είπε

Ευχαριστω αυτο ειναι μονο για media επαφες κλπ

Βρηκα αυτο που κανει για ολα 

https://www.goodsync.com/how-to-sync-android

Μπορω με αυτο να κανω ενα φακελο στην sd καρτα στο pc tablet και να συγχρονίζει την sd καρτα υου κινητου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Μπορω με αυτο να κανω ενα φακελο στην sd καρτα στο pc tablet και να συγχρονίζει την sd καρτα υου κινητου ?

ναι αν το βλεπεις στο My computer 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/30/2018 στις 1:13 ΜΜ, saruman123 είπε

Βάλε τον Brave που βασίζεται στο Chrome και έχει και ισχυρό adblock

Screenshot_2018-04-30-13-12-52-098_com.brave.browser.png.6293aa2868a51f990bd4a8240147078c.png

Α ρε σατανα θα με κανεις να ξαναβαλω brave...καλα ειχα αραξει στον bromite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 4/30/2018 at 13:13, saruman123 said:

Βάλε τον Brave που βασίζεται στο Chrome και έχει και ισχυρό adblock

Screenshot_2018-04-30-13-12-52-098_com.brave.browser.png.6293aa2868a51f990bd4a8240147078c.png

πηγα να τον βαλω και δεν παιζει στην δουλεια, συνδεομαστε με proxy,

ειναι δυνατον να μην εχει ρυθμιση για proxy;

επισης, bookmarks και passwords φερνω απο chrome;

γιατι τα δευτερα μου τα εβγαζε ανενεργη επιλογη,

για desktop μιλαω ακομα

κι οταν κανουμε τα παραπανω,

εγκαθιστουμε μετα στο android και κανουμε sync και εκει και τελος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, patrickdrd είπε

πηγα να τον βαλω και δεν παιζει στην δουλεια, συνδεομαστε με proxy,

ειναι δυνατον να μην εχει ρυθμιση για proxy;

επισης, bookmarks και passwords φερνω απο chrome;

γιατι τα δευτερα μου τα εβγαζε ανενεργη επιλογη,

για desktop μιλαω ακομα

κι οταν κανουμε τα παραπανω,

εγκαθιστουμε μετα στο android και κανουμε sync και εκει και τελος;

Κάπως έτσι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...