Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Thomson TG585 v7


Supes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

εγω παντως επειδη εχω δωσει πολλα thomson απο εδω, σας λεω οτι με τα μαμα firmware

πιανουν γυρω στα 6~7mbps και μολις τα κανω ugrade τερματιζουν στο max της γραμμης

μου,δηλαδη 16,100mpbs περιπου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον φιλε μου δε φταιει το ρουτερ αλλα η forthnet!

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με το v7 (και μάλιστα με 3 διαφορετικά). Το πρόβλημα είναι στη γραμμή και όχι στον router..

 

KAI OI ΔΥΟ ΕΙΣΑΣΤΕ ΛΑΘΟς ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ.ΑΜΑ φταιει η γραμμη δεν κανει restart ολο το ρουτερ αλλα απλα χανει συγχρονισμο και σβηνει και το ιντερνετ.οποτε καμια σχεση.ειναι θεμα ρουτερ

αφου βαλεις το 8.2.6.5 κανε και το εξης...με καποια παντεντα σηκωσε λιγο ποιο ψιλα το router απο οτι ειναι..

εγω εχω βαλει 4 πλαστικα ποδαρακια και το εχω σηκωσει 3 ποντους για να αεριζεται..ζεσταινονται πολυ αυτα..

μπορεις να κανεις κατι πιο καλο.εχω το 784 me voip κτλ και αντι να το σηκωσω λιγο πιο πανω απλα το εβαλα να στεκεται πλαγια δεν πεφτει εκτος αν το σπρωξεις και αεριζεται τελεια αφου ο αερας βγαινει απο το πλαι που ειναι ηδη στον αερα.στηριζεται μια χαρα και χωρις ποδαρακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν ειναι κακη ι ιδεα σου..

 

ειναι παρα πολυ μεγαλη διαφορα απο το να το σηκωσεις απλα λιγο πιο πανω.ο ζεστος αερας φευγει ακαριαια προς τα πανω και δνε βρισκει εμποδιο κατω απο το ρουτερ.εμενα οταν το ειχα ξαπλα το ξυλο επαιρνε φωτια τωρα μια χαρα.και να περασει καιτο neo firmware.8.2.6.5 .α νδεν εχει αλλο pc γιανα τρεξει το wizardκαι να κανει update Μπορει ειτε με tftp ειτε να κατεβαζει νεο wizard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι απλα εγω δεν εχω χωρο για ορθιο..ετσι οπως το εχω ευτυχως δεν καει...ο νεος wiz υπαρχει στο

link που ποσταρα..ρε συ..το 8.2.6.5. σου προσφερε κατι παραπανω εκτος απο το λιγο διαφορετικο

interface ? το ειδα αυτο το firmware σε ενα 2ο που εχω για πειραματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε μια γωνια δεν εχεις να το σηκωσεις ορθιο?παιζει πολυ καλυτερα το router με αυτο το firmware.πολυ καλυτερα οχι απλα λιγο καλυτερα .ειναι must.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε γμτ πανω απο το pc case που μονο εκει μπορεσα να το βολεψω εχει ενα ραφι..τεσπα..

οκ με πριζωσες θα το περασω μια να δω...τα λεμε αργοτερα με εντυπωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οχι πανω στο tower.το tower Ειδικα στην πισω πλευρα που ειναι το τροφοδοτικο ζεστενεται πολυ και μετα ζεστενεται ολη η λαμαρινα απο πανω αρα εξτρα ζεστη.σε κανα γραφειο πανω χωστο.διπλα σε καμια οθονη.αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok man..το εβαλα..στο πρωτο boot συνδεθηκε στα 16,100 απο 16,353...θα ξανακανω αργοτερα ενα restart...

A να σου πω..καποια στιγμη στο 2ο, μου εδειξε με το 8.1.2.5 νομιζω, 17,175 !!! στο κανονικο μου δεν

μου εχει παει ποτε τοσο..βεβαια ουτε το 2ο ξανασυγχρονισε τοσο ψηλα..ετυχε ε ?

 

---------- Προσθήκη στις 22:48 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:47 ----------

 

ναι androu..αυτα και τιποτα αλλο...θα σου αργησει λιγο ειναι φυσιολογικοτατο...

 

---------- Προσθήκη στις 22:48 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:48 ----------

 

εγω ini δεν πειραζω ποτε σε αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...