Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Thomson TG585 v7


Supes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα δεν υπαρχει ρουτερ απο isp που να μην γινεται να το ξεκλειδωσεις και να βαλεις αλλο firmware..

αμα βαλεις τα σωστα username/password ολα γινονται..;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

καλα δεν υπαρχει ρουτερ απο isp που να μην γινεται να το ξεκλειδωσεις και να βαλεις αλλο firmware..

αμα βαλεις τα σωστα username/password ολα γινονται..;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα...

χτες περασα το τελευταίο firmware και μου κάνει κάτι περίεργα του στυλ μπαίνω mozila και αυτόματα το έχω βάλει να βγάζει γοογλη, μου βγάζει page not found στο καπάκι πατάω ξανα και μπάινει.......μου το κάνει και σε άλλες σελίδες...ή φορτώνουν μερικές φορές μέχρι την μέση δλδ χωρίς εικόνες για πχ......δεν διακόπτεται το ιτνερνετ όμως γτ το κάνει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMAndreas, ακριβώς το ίδιο μου κάνει κι εμένα από εχθές σε διάφορες σελίδες! Θέλει δεύτερη και τρίτη προσπάθεια για να ανοίξει. Μοιάζει να μην απαντάει ο DNS της forthnet γιατί η απόριψη γίνεται αμέσως, χωρίς αναμονή απάντησης από τον εκάστοτε server.

 

Όλα αυτά με forthnet στο Γαλάτσι. Εσύ που είσαι; Μάλλον κάποιε θέμα δικό τους είναι, δεν έχει σχέση με την αναβάθμιση που έκανες. Πολύ σπαστικό!

 

ΥΓ: Ξέρει κανείς αν υπάρχει http log ή network log στα win7 να δω που αποτυγχάνει η σύνδεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο γινοταν καποτε και σε μενα με Vivodi και Speedtouch 780WL.

Οσο περναγε η ωρα συνηθως χειροτερευε, σε σημειο να θελει 4 και 5 refresh.

 

Εγω το ελυνα με restart του modem.

Ωσπου μια μερα απλα δεν ξαναπαρουσιαστηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMAndreas, ακριβώς το ίδιο μου κάνει κι εμένα από εχθές σε διάφορες σελίδες! Θέλει δεύτερη και τρίτη προσπάθεια για να ανοίξει. Μοιάζει να μην απαντάει ο DNS της forthnet γιατί η απόριψη γίνεται αμέσως, χωρίς αναμονή απάντησης από τον εκάστοτε server.

 

Όλα αυτά με forthnet στο Γαλάτσι. Εσύ που είσαι; Μάλλον κάποιε θέμα δικό τους είναι, δεν έχει σχέση με την αναβάθμιση που έκανες. Πολύ σπαστικό!

 

ΥΓ: Ξέρει κανείς αν υπάρχει http log ή network log στα win7 να δω που αποτυγχάνει η σύνδεση;

 

δοκιμασε με τον δευτερο dns καρφωτα sto tcp ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω αν το ξανακάνει, εδώ και ώρα λειτουργεί κανονικά. Αλήθεια οι DNS που δίνει η forthnet στο site είναι outdated;

 

Στο site δίνει primary 194.219.227.2 ενώ το router "κουμπώνει" στο 193.92.3.11. Ο secondary είναι ok...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMAndreas, ακριβώς το ίδιο μου κάνει κι εμένα από εχθές σε διάφορες σελίδες! Θέλει δεύτερη και τρίτη προσπάθεια για να ανοίξει. Μοιάζει να μην απαντάει ο DNS της forthnet γιατί η απόριψη γίνεται αμέσως, χωρίς αναμονή απάντησης από τον εκάστοτε server.

 

Όλα αυτά με forthnet στο Γαλάτσι. Εσύ που είσαι; Μάλλον κάποιε θέμα δικό τους είναι, δεν έχει σχέση με την αναβάθμιση που έκανες. Πολύ σπαστικό!

 

ΥΓ: Ξέρει κανείς αν υπάρχει http log ή network log στα win7 να δω που αποτυγχάνει η σύνδεση;

 

μενίδι είμαι...

 

δοκιμασε με τον δευτερο dns καρφωτα sto tcp ip.

 

δοκιμάζω rr τον ρουτερ.....

αν δεν γίνει κάτι βάζω πιο dns στο prefered dns?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...