Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Thomson TG585 v7


Supes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kι εγω εχω το "παλιο" φιρμ το 7κατι...

 

Μου κανει καποια ρισταρτς αλλα θεωρω πως ειναι απτη ζεστη,γιατι πραγματικα καιγεται το ερμο.

 

Παντως συνδεομαι στα 1.020/17.200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Kι εγω εχω το "παλιο" φιρμ το 7κατι...

 

Μου κανει καποια ρισταρτς αλλα θεωρω πως ειναι απτη ζεστη,γιατι πραγματικα καιγεται το ερμο.

 

Παντως συνδεομαι στα 1.020/17.200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγω εχω το "παλιο" φιρμ το 7κατι...

 

Μου κανει καποια ρισταρτς αλλα θεωρω πως ειναι απτη ζεστη,γιατι πραγματικα καιγεται το ερμο.

 

Παντως συνδεομαι στα 1.020/17.200

μπορει και λογω firmware.βαλτο ορθιο να αεριζεται.

 

00:00:02 (since last boot) KERNEL Warm restart

 

βρηκα αυτο στα logs του thomson.

σημαινει οτι εκανε rr λογω θερμοκρασιας?

ή ετσι γραφει αν το κανεις manual rr απο το browser interface.

ειχε το 7.4.4.7 απο τη μανα του και δε θελω να το αλλαξω

δυσκολο λογω Θερμοκρασιας .περνα ενα firmware ειναι πολυ παλιο το 7.4.4.7 .περνα πιο νεο .ολοι τα εχουμε αλλαξει.

Κατέβασα από εδώ το 3ο....http://leoforeia.gr/thomson/Thomson_TG585v7_Firmware_Compilation/Firmwares/R826/

 

μέσα από το interface του ρουτερ δεν βρίσκω κάτι...μήπως γίνεται με άλλον τρόπο?

 

τρεχεις εφαρμογη και το κανεις το update.με καλωδιο ethernet στην πρωτη ethernet .οχι wireless.Και καμια φορα θελει καρφωτα ip για να γινει.

 

 

kaigia τον αρχικο φιλο ας βαλει σκετο wpa η wep για ΔΟΚΙΜΗ alla ας κανει και το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγω εχω το "παλιο" φιρμ το 7κατι...

 

Μου κανει καποια ρισταρτς αλλα θεωρω πως ειναι απτη ζεστη,γιατι πραγματικα καιγεται το ερμο.

 

Παντως συνδεομαι στα 1.020/17.200

μπορει και λογω firmware.βαλτο ορθιο να αεριζεται.

 

00:00:02 (since last boot) KERNEL Warm restart

 

βρηκα αυτο στα logs του thomson.

σημαινει οτι εκανε rr λογω θερμοκρασιας?

ή ετσι γραφει αν το κανεις manual rr απο το browser interface.

ειχε το 7.4.4.7 απο τη μανα του και δε θελω να το αλλαξω

δυσκολο λογω Θερμοκρασιας .περνα ενα firmware ειναι πολυ παλιο το 7.4.4.7 .περνα πιο νεο .ολοι τα εχουμε αλλαξει.

Κατέβασα από εδώ το 3ο....http://leoforeia.gr/thomson/Thomson_TG585v7_Firmware_Compilation/Firmwares/R826/

 

μέσα από το interface του ρουτερ δεν βρίσκω κάτι...μήπως γίνεται με άλλον τρόπο?

 

τρεχεις εφαρμογη και το κανεις το update.με καλωδιο ethernet στην πρωτη ethernet .οχι wireless.Και καμια φορα θελει καρφωτα ip για να γινει.

 

 

kaigia τον αρχικο φιλο ας βαλει σκετο wpa η wep για ΔΟΚΙΜΗ alla ας κανει και το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kernel warm restart σημαίνει ότι για κάποιον λόγο έκανε επανεκκινηση. Δυστυχώς το πρόβλημα υπήρχε και παλιά στα firmware 6.x και στα 7.x αλλά και στα τελευταία 8.x . Σε κάποια λογισμικα απλώς το φαινόμενο δεν ήταν τόσο έντονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω το εβγαλα το 8625...πολλα restart και εχανε το wifi...πισω ξανα στο 7447 !

το καλυτερο,ποιο σταθερο,ποιο γρηγορο interface kai 16 μερες online..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο wi fi αλλαζεις καναλι.για το Restart καλο θα ηταν και ενα reset default.το εχω βαλει σε ενα δευτερο ρουτερ και σπανια restart>και ολοι ικανοποιημενοι στο forum απο αυτο το 8.2.6.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του εβαλα και αυτοματο και χειροκινητα το 6 που ειχα παντα..βλεπω με bt4 τα γειτονικα και βαζω αυτο για να ειναι

μοναδικο..

system restore ??? τι εννοεις ? στο ρουτερ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του εβαλα και αυτοματο και χειροκινητα το 6 που ειχα παντα..βλεπω με bt4 τα γειτονικα και βαζω αυτο για να ειναι

μοναδικο..

system restore ??? τι εννοεις ? στο ρουτερ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...