Προς το περιεχόμενο

The Clockwork Man: The Hidden World


Total Eclipse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν καθησα να δω το demo ακομα και δεν θελω δωρεαν κουτί.

 

Θελω απλα να σας πω ενα μπραβο που στην χωρα της κλαψας και της μιζεριας (δικαιολογημένα) παίρνετε την τύχη στα χερια σας και κάνετε την δουλειά που ολοι σας λένε οτι "δεν ειναι για την Ελλάδα."

 

good luck με το marketing και τις πωλήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστούμε όλους για άλλη μια φορά!

 

@bnvdarklord

Δεν το γνωρίζαμε. Θα το έχουμε υπόψη μας. Ευχαριστούμε.

 

@Shodan

Στο χώρο των casual games, στον οποίο απευθυνόμαστε, το να δουλεύεις 14 μήνες σε ένα project μπορεί να ακούγεται και "τραβηγμένο". Οι πιο πολλοί developers ολοκληρώνουν τις παραγωγές τους στο εξάμηνο (με εντελώς διαφορετικά αποτελέσματα, βέβαια).

Είναι πολλοί που έχοντας δουλέψει χρόνια στην core/hardcore αγορά, όπου οι παραγωγές κρατάνε και 4-5 χρόνια, στρέφονται πλέον στα casual games, καθώς τα πράγματα εκεί είναι πολύ πιο ανθρώπινα από ωράρια και πίεση.

Προς το παρόν μας αρέσει το γεγονός ότι από το 2004 έχουμε ήδη 5 μεγάλες παραγωγές στο ενεργητικό μας. :-)

 

@tehAllantin

Ευχαριστούμε πολύ! Πράγματι το επίπεδο δυσκολίας ανεβαίνει καθώς προχωράει κανείς στο παιχνίδι και πιστεύουμε ότι θα ικανοποιήσει και τους πιο απαιτητικούς adventurers.

Timer δεν υπάρχει πουθενά στο παιχνίδι γιατί η πλειονότητα των παικτών τους απεχθάνεται. Εξάλλου η καινοτομία των παιχνιδίων του Clockwork Man, όσον αφορά τα κρυμμένα αντικείμενα, είναι οι σκηνές τύπου zoomable και scrolling, που από μόνες τους προσθέτουν στη δυσκολία του παιχνιδιού.

 

@alex_000

Ευχαριστούμε. Είναι δύσκολο να ξεφύγεις από τη μιζέρια όταν σε περιτριγυρίζει, αλλά πιστεύουμε ότι όλοι μπορούν, αρκεί να το θελήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς συγχαρητήρια και από εμένα, έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά πραγματικά.

 

Για να είμαι ειλικρινής, δεν είμαι ο μεγαλύτερος fan των hidden object adventures όμως το demo που το παίξαμε μαζί με τη κοπέλα μου, που της αρέσουν κάτι τέτοια hidden object, escape the room κλπ. παιχνίδια, πραγματικά το καταευχαριστηθήκαμε. Όμορφα γραφικά και artwork(handmade κιόλας...σημαντικότατο), ενδιαφέρουσα ιστορία και χαρακτήρες, έξυπνα puzzles, επίσης θετικό το ότι δεν έχει timer. :P

 

Επειδή λοιπόν το θέλει η κοπέλα μου και σαν γυναίκα είναι και υλίστρια :lol: έπεσε το μάτι της στο The Clockwork Man 2 Ultimate Edition + Game Guide Bundle με τα game guides του, τα sound track του, τα wallpaper του κλπ. Απ 'οτι κατάλαβα όμως δεν υπάρχει physical box και είναι όλα digital, σωστά;

Επίσης θα προτιμούσαμε να το παίξουμε στα Ελληνικά μιας και δεν τα συναντάς εύκολα σε παιχνίδια. Αν το αγοράσουμε τώρα θα μπορέσουμε να περάσουμε τα Ελληνικά με update όταν θα βγουν ή θα είναι εντελώς ξεχωριστή έκδοση;

 

Και πάλι συγχαρητήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζουμε να μην ακούγεται βαρετό να σας ευχαριστούμε κάθε μέρα! :-D

 

Ευχαριστούμε, λοιπόν!

 

@clemendine

Ευχαριστούμε πολύ!!!

 

@DeViAnT_Puppet!

Πράγματι πρόκειται για digital download, αλλά αυτό σημαίνει ότι θα το έχεις κατευθείαν στον υπολογιστή σου. :-)

Η Ελληνική έκδοση θα κυκλοφορήσει αργότερα (δεν είναι ακόμη καθορισμένο το πότε) και θα διατίθεται ξεχωριστά από την Αγγλική.

 

Παρεπιπτόντως, υπάρχει και ειδικό bundle για κάποιον που θέλει να αγοράσει το 1ο και το 2ο Clockwork Man με έκπτωση.

 

Διαβάστε περισσότερα εδώ: http://www.theclockworkman2.com/bundle.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σας πω σταρατα λογια

επειδη η πρωτη εικονα του παιχνιδιου ειναι παντα το τραιλερ

 

 

trailer analysis

 

+χρωματα

+σχεδιαση

+περιβαλλον

+++ζεστη κ πετυχημενη μουσικη για τετοιου ειδους game

+ο συνδυασμος των παραπανω μας δειχνει οτι το παιχνιδι ειναι πολυ καλο με φανταστικη ατμοσφαιρα

 

-Δεν ειδα πως ειναι επακριβως το game menu

-σεναριο...δεν ξερω πια ειναι η πλοκη του παιχνιδιου..

ειναι απλως ενα adventure με πιστες που ξεκλειδωνεις η εχει παραλληλα και μια ιστορια πανω στην οποια βασιζεται το παιχνιδι και εναν κεντρικο κακο τον οποιο προσπαθουμε να νικησουμε/να του ξεφυγουμε

 

οπως και να χει ειναι ενα παιχνιδι που σιγουρα θα δοκιμασει καποιος κ πιθανοτητα θα το αγορασει.

Μπραβο σας για την προσπαθεια και απότι ειδα και στο σιτε σας εχετε και αλλες δημιουργιες..

συνεχιστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

 

Σήμερα τα μεσάνυχτα λήγει ο διαγωνισμός μας, οπότε όσοι δεν έχουν συμμετάσχει ακόμη έχουν μπροστά τους γύρω στις 14 ώρες για να το κάνουν.

 

@Nikosgiann

Σ' ευχαριστούμε. Πράγματι υπάρχει ένα σενάριο άρρηκτα δεμένο με το gameplay, το οποίο εξελίσσει ο παίκτης καθώς προχωράει στο παιχνίδι. Προτείνουμε να παίξεις το demo για να απαντηθούν όλες οι απορίες σου. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

 

Σήμερα τα μεσάνυχτα λήγει ο διαγωνισμός μας, οπότε όσοι δεν έχουν συμμετάσχει ακόμη έχουν μπροστά τους γύρω στις 14 ώρες για να το κάνουν.

 

@Nikosgiann

Σ' ευχαριστούμε. Πράγματι υπάρχει ένα σενάριο άρρηκτα δεμένο με το gameplay, το οποίο εξελίσσει ο παίκτης καθώς προχωράει στο παιχνίδι. Προτείνουμε να παίξεις το demo για να απαντηθούν όλες οι απορίες σου. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω ψιλολιώσει με δαύτα ,λόγω οτι η γυναίκα παίζει μονο hidden objects και κολλαω και εγω, απο το demo και το trailer τα σχολια μου ειναι τα εξής:

 

1) Θα το ήθελα σε υψηλότερη ανάλυση.

2) Μου φάνηκε αρκετά ευκολο.

3) Μου άρεσε υπερβολικα πολυ οτι θέλει να μοιάσει με adventure.

4) Θα ήθελα να το δω και στα ελληνικά.

5) Συνεχίστε να βγάζετε και άλλα ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω ψιλολιώσει με δαύτα ,λόγω οτι η γυναίκα παίζει μονο hidden objects και κολλαω και εγω, απο το demo και το trailer τα σχολια μου ειναι τα εξής:

 

1) Θα το ήθελα σε υψηλότερη ανάλυση.

2) Μου φάνηκε αρκετά ευκολο.

3) Μου άρεσε υπερβολικα πολυ οτι θέλει να μοιάσει με adventure.

4) Θα ήθελα να το δω και στα ελληνικά.

5) Συνεχίστε να βγάζετε και άλλα ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστούμε όλους για τη συμμετοχή σας στο διαγωνισμό μας! Οι 4 τυχεροί που κερδίζουν από ένα αντίτυπο του Clockwork Man: The Hidden World είναι:

 

  • tehAllantin
  • Παναγιωτης1990
  • Nikosgiann
  • DeViAnT_Puppet!

 

Συγχαρητήρια παιδιά! :-D

 

Παρακαλούμε να μας στείλετε ένα PM με το όνομά σας και το e-mail σας, για να λάβετε αναλυτικές οδηγίες για το πώς θα κατεβάσετε το παιχνίδι στον υπολογιστή σας.

 

Όπως είπαμε και σε προηγούμενο μήνυμα, η ελληνική έκδοση του παιχνιδιού είναι σε εξέλιξη. Όταν έχουμε περισσότερα για το θέμα, θα σας ενημερώσουμε. Επίσης εξετάζουμε την ελληνική αγορά της λιανικής (βλ. Πλαίσιο, Public, κλπ) για όσους προτιμούν να αγοράσουν το παιχνίδι σε συσκευασία. Είναι κάτι που θα επιδιώξουμε τους επόμενους μήνες.

 

Η υποστήριξή σας σημαίνει πολλά για εμάς. Μπορείτε να μας στηρίξετε αγοράζοντας τα παιχνίδια μας είτε για εσάς είτε ως δώρο για κάποιο φίλο σας.

 

Και κάτι άλλο! Τα παιχνίδια αυτού του τύπου έχουν τρομερή επιτυχία σε ανθρώπους 35-65 χρονών και μάλιστα οι γυναίκες δείχνουν μια ιδιαίτερη προτίμηση! Είναι λοιπόν ένα πολύ καλό δώρο για γονείς ή συγγενείς σας που γνωρίζουν αγγλικά.

 

Και πάλι ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας και ευχόμαστε να διασκεδάσετε με τα παιχνίδια μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...