Προς το περιεχόμενο

Γενική συζήτηση για antivirus


parsifal

Ποιο antivirus προτιμάτε;  

693 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials
    • PC Tools AntiVirus
      0
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοεις οτι δεν θα επρεπε να μην απεγκαταστησω το panda clobal ωστε να περάσω απο πάνω το panda gloud, ή το λες επειδη ειχα το panda να μην αλαζα συνταγη.Εν ολιγεις εβαλα το avast

 

Εγώ είπα να βάλεις το Panda Cloud γιατί είναι απ'την ίδια εταιρεία, και το Avast που έβαλες όμως είναι καλό.

Ο Flik σου είπε να απεγκαταστήσεις το Global με τον ειδικό uninstaller που δίνει η Panda για να μην αφήσει πίσω υπολείμματα που μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα με το Avast ας πούμε που έβαλες μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 290
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το bitdefender δίνει lifetime συνδρομή,με μόλις 60 εύρο!! Πιστεύω ότι πρόκειται περί τρομερής ευκαιρίας τα δίνεις μια φορά και τέλος για πάντα!!

 

android.png

 

Για BitDefender antivirus έχω πέντε κωδικούς τους οποίους μου τους έστειλε το BitDefender και είναι για 365 ήμερες και πρέπει να ενεργοποιηθούν σε 15 ήμερες.Όποιος ενδιαφέρεται ας μου πει.

 

Για 6 μήνες είναι όχι για 1 χρόνο

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bitdefender δίνει lifetime συνδρομή,με μόλις 60 εύρο!! Πιστεύω ότι πρόκειται περί τρομερής ευκαιρίας τα δίνεις μια φορά και τέλος για πάντα!!

Ta free AVs να δεις τι ευκαιρία είναι, δεν πληρώνεις μία και τέλος για πάντα lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8gb είναι πάρα πολλά. Μπορείς και να κάνεις μόνιμι διαγραφή και μέσα απο το πρόγραμμα, και εκεί μπορείς να δεις κιόλας τι υπάρχει μέσα στη καραντίνα.

Γενικά ναι, μπορείς να το σβήσεις, εκτός αν έχεις κάτι που θεωρείς εσφαλμένη ανίχευση, κάτι που στη περίπτωση του mse είναι αρκετά σπάνιο.

Μήπως είσαι σε κατάσταση που βρίσκει και σβήνει συνέχεια .exe;

Αλλιώς μπορεί να βρήκε μερικά zip που είχαν μέσα μολυσμένα αρχεία και τα έσβησε ολόκληρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και το avira βρισκει πολλα

απορω πως δεν εχετε βαλει το Spyware Doctor

το sd ειναι απλα κορυφη, εχει behaviour protection και βρισκει ολα τα phishing sites και αρχεια που εχουν σκοπο να στειλουν τα στοιχεια σας σε καποιο ftp(logger,keylogger). Τα δυο που ανεφερα πιο πανω ειναι τα πιο συνηθισμενα viruses

που χρησιμοποιουνται στα περισσοτερα warez forums. Τα trojan,worms κ.α τα βρισκουν πλεον τα περισσοτερα Antiviruses.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

microsfot security essentials

σημερα ειδα οτι στο φακελο με το προγραμμα εχει το quaranteene και εχει μεγεθος 8γιγα τα σβηνο?

Μπας κι έβαλε τα Windows σε καραντίνα? lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο προτινετε για antivirus για το 2012;Ειτε ειναι επι πληρωμη ειτε ειναι δωρεαν.Απλα θελω να νιωθω λιγη παραπανω ασφαλεια στο πι σι.Οσο μπορει καποιος που χρησιμοποιει ιντερνετ.Τελος παντων.Επισης δεν θελω να ειναι το Bitdefender Total Security 2012 επειδη αποδειχτηκε μαπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Επισης δεν θελω να ειναι το Bitdefender Total Security 2012 επειδη αποδειχτηκε μαπα.

Γιατί σου φάνηκε μάπα; Τι ήταν αυτό που δεν σου άρεσε;

 

Εγώ χρησιμοποιώ Microsoft Security Essentials και είμαι ευχαριστημένος.. Είναι και δωρεάν!

Για άλλη μια φορα: Το Microsoft Security Essentials δεν τα πήγε καθόλου καλά στα τελευταία τεστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις τα av-comparatives και av-test.org

Επίσης τίμια προσπάθεια, όχι τόσο επαγγελματική όμως, αλλά καλή, είναι και στο:

http://malwareresearchgroup.com/malware-tests/flash-test-results/

 

Το av-comparatives, ειδικά απο τότε που άρχισαν το project "whole product dynamic test" είναι για εμένα το πιο αξιόπιστο.

Δεν είναι για να το παίρνεις τοις μετρητοίς τελείως, αλλά σαν γενική ιδέα, βγάζεις ασφαλή συμπεράσματα.

 

Πχ το norton και το f-secure παντού πιάνουν πάντα καλή απόδοση. Δεν είναι τυχαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...