Προς το περιεχόμενο

Γενική συζήτηση για antivirus


parsifal

Ποιο antivirus προτιμάτε;  

693 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials
    • PC Tools AntiVirus
      0
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Avast και ΜBAM. Όταν είχα μόνο το Avast κόλλησα έναν πολύ κακό ιό. Βρήκα ποιο ήταν το μολυσμένο αρχείο αργότερα και όταν το σκάναρα με το Avast μου το έβγαλε καθαρό ενω με το MBAM μολυσμένο. Απο τότε έχω και τα δύο και οτιδήποτε κατεβάζω το σκανάρω επίσης με τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 290
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καποιο καλο free antivirus για windows xp προτεινετε?θελω να ειναι ελαφρυ σχετικα και να κανει σωστα την δουλεια του.με ποιο αντι spyware προγραμμα να το συνδιασω?

το security essentials της microsoft ειναι καλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιο καλο free antivirus για windows xp προτεινετε?θελω να ειναι ελαφρυ σχετικα και να κανει σωστα την δουλεια του.με ποιο αντι spyware προγραμμα να το συνδιασω?

το security essentials της microsoft ειναι καλο?

 

Avira ή Avast για XP, το MSE έχει προβλήματα απ' ότι διαβάζω. Η Microsoft τα έχει γραμμένα τα XP. Ούτως ή άλλως είναι πιο βαρύ και μάλλον όχι τόσο αποτελεσματικό όσο τ'άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

έχω βαλει σε netbook το nod32 antivirus version 4 (είχα την version 2.7 που πηγαινε μια χαρα αλλα μου εβγαλε μηνυμα να την αντικαταστήσω) και ψιλοβάρυνε το σύστημα..έχετε να προτείνετε κάποιο πιο ελαφρύ (επισης καλο) antivirus ή να δοκιμασω καμια μικροτερη version του nod32?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να κανω format το pc μου κ εχω αγορασει εδω και 20 μερες το Kaspersky antivirus 2011.

Ξερει κανεις πως γινεται να το σταματησω κ να το επαναεγκταταστησω μετα διχως να χασω την αδεια.

Το παλιο kaspersky ειχε ενα κουμπι απενεργοποιησης ,σε αυτο δυστυχως δεν το βρισκω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω βαλει σε netbook το nod32 antivirus version 4 (είχα την version 2.7 που πηγαινε μια χαρα αλλα μου εβγαλε μηνυμα να την αντικαταστήσω) και ψιλοβάρυνε το σύστημα..έχετε να προτείνετε κάποιο πιο ελαφρύ (επισης καλο) antivirus ή να δοκιμασω καμια μικροτερη version του nod32?

ευχαριστω

 

Δοκίμασε το Panda Cloud, και μη βάζεις το web filter αν δε θες να σου καθυστερεί το σερφάρισμα.

Το nod32 2.7 μέχρι πότε το είχες? Εγώ αν θυμάμαι καλά το είχα πριν 4 χρόνια :confused:

Επεξ/σία από mrpink
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το Panda Cloud, και μη βάζεις το web filter αν δε θες να σου καθυστερεί το σερφάρισμα.

Το nod32 2.7 μέχρι πότε το είχες? Εγώ αν θυμάμαι καλά το είχα πριν 4 χρόνια :confused:

 

το είχα εως πριν μια βδομάδα..μου εκανε κανονικα update και ήταν και παναλαφρο :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αρκετές ψήφοι για το Kaspersky,πολλές για ένα πρόγραμμα που δεν μπορεί να προστατέψει ούτε την σελίδα του

 

το κασπερσκυ γαμαει και δερνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G Data πλεον... εξαιρετικο και με 2 μηχανες

 

Βάλε το Coranti που έχει 4, ζωή να χουν!

Εγώ πάντως έβγαλα κι αυτό που είχα (Avira 9), και τώρα έχω μόνο Hitman Pro και Μalwarebytes για να σκανάρω τα downloads με δεξί κλικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...