Προς το περιεχόμενο

amazon.co.uk δωρεαν μεταφορικά με παραγγελία άνω των £25


akalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά με αυτό έχω μία επιφύλαξη καθώς η Ελλάδα δεν είναι στο Amazon Marketplace με αποτέλεσμα κάποια βιβλία από τρίτους να μην μπορούμε να τα παραλάβουμε στην χώρα μας και έτσι περιοριζόμαστε στα καινούργια που πουλάει το amazon (είναι αυτά με την χαρακτηριστική επισήμανση: dispatched from amazon.uk)

 

Σωστό αυτό, δυστυχώς η πολιτική του Amazon να αποκλείει πολλές χώρες από το marketplace, δηλαδή τρίτους πωλητές που στέλνουν οι ίδιοι τα -παλιά, σπανιότερα, μεταχειρισμένα, κλπ.- προϊόντα, με την πληρωμή μόνο να γίνεται μέσω του Amazon, δεν άλλαξε ακόμα:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=3149601

 

Countries Covered

 

So far, Marketplace items can only be purchased by buyers in these countries:

 

* UK: England, Northern Ireland, Scotland, Wales

* Europe: Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Ireland, Italy, Luxembourg, Netherlands, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland

[...]

 

Παρόλα αυτά, είναι ευχάριστη έκπληξη η κατάργηση των εξόδων αποστολής, που έγινε, σημειωτέον, από 1/10. Γιατί όμως δεν το διαφήμισαν ή έστω δεν ενημέρωσαν τους πελάτες τους;!

 

Επίσης, άσχημο που δεν ισχύουν ακόμα δωρεάν μεταφορικά για τα amazon.fr και amazon.de...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που λεμε για amazon μια ερωτηση μαλλον ηλιθια... μη βαρεσετε...

Αμα παρω τη συγκεκριμενη τηλεοραση απο το amazon.co.uk δεν θα χω προβλημα με τα ψηφιακα τα καναλια ετσι??

Αναφερει τα παρακατω:

DTV Reception (DVB-T/T2/C/S2): DVB-T/C

DTV Tuner Built-in: Yes

MHP/ MHEG (version): MHEG (1.0.6)

 

Απλα λεει συνεχεια για το freeview και σκεφτομαι μη 1% εχω κανα προβλημα.... Κατα τ αλλα καλη δεν φαινεται?? 220 λιρες στο amazon 410 € στο πλαισιο (!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

220 λιρες στο amazon 410 € στο πλαισιο (!)

 

και ποιο ειναι το πλαισιο;;

ξεκολατε

 

http://www.skroutz.gr/s/265088/Samsung-UE22C4000-22%22.html

 

http://www.xe.com/ucc/convert.cgi?Amount=%09%C2%A3219.99&From=GBP&To=EUR

 

70€ διαφορα,δεν ειναι και λιγα για το ιδιο πραγμα βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενταξει δεν ειπα οτι ειναι ΤΟ πλαισιο. Απλα τα περισσοτερα στο skroutz ειναι αθηνα. Θεσσαλονικη δεν ειναι τοσα πολλα και κυριως το e-shop, που και που το πλαισιο και το vision studio κοιταζω οταν βρισκω καλες τιμες. Το θεμα ειναι οτι ο περισσοτερος κοσμος που δεν ψαχνεται, αυτο ξερει περισσοτερο. Και γι αυτο ανεφερα το πλαισιο εχοντας δει και τα αλλα καταστηματα επειδη μου κανε εντυπωση το ποσο πολυ πιο ακριβο ηταν... Κλεφτες... Θυμαμαι μια φορα ενα ποντικι-πληκτρολογιο το χα βρει 40 € στο e-shop και 95 στο πλαισιο. Ελεος ειναι κοροιδια...

Επεξ/σία από dapos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εδώ εδώ το site (http://www.bookdepository.co.uk/) έχει δωρεαν μεταφορικά από τότε που άνοιξε.Επίσης τσεκάρετε μήπως περάσανε τα μεταφορικά στις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εδώ εδώ το site (http://www.bookdepository.co.uk/) έχει δωρεαν μεταφορικά από τότε που άνοιξε.Επίσης τσεκάρετε μήπως περάσανε τα μεταφορικά στις τιμές.

 

 

αυτό είναι για βιβλία btw,πολύ καλό και ταχύτατο,το χρησιμοποιώ για manga σχεδόν κάθες δεύτερη βδομάδα (δεν καπνίζω οπότε το 5ευρω που θα έδινα για τον καπνό πάει εκεί!)

 

δωρεάν αποστολή και εδω στην επαρχία που είμαι τώρα (κεφαλονιά) σε 13 μέρες τα έχω.

Στην αθήνα τα είχα και σε 10 καμιά φορά.

εκεί παίζει 10 - 15 μέρες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω εχω μια απορια αλλη:

Εστω οτι ειμαστε μια εταιρεια κι θελουμε να κανουμε αγορα hardware απο το amazon το οποιο χρεωνει το ελληνικο φπα αφου φυσικα ειμαστε εταιρεια με διευθυνση στην ελλαδα. Μπορουμε να παρουμε πισω το φπα απο το ελληνικο κρατος όπως θα το παιρναμε αν αγοραζαμε το ιδιο hardware απο διαφορα καταστηματα μεσα στην ελλαδα?

Επεξ/σία από Anubis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια απορια αλλη:

Εστω οτι ειμαστε μια εταιρεια κι θελουμε να κανουμε αγορα hardware απο το amazon το οποιο χρεωνει το ελληνικο φπα αφου φυσικα ειμαστε εταιρεια με διευθυνση στην ελλαδα. Μπορουμε να παρουμε πισω το φπα απο το ελληνικο κρατος όπως θα το παιρναμε αν αγοραζαμε το ιδιο hardware απο διαφορα καταστηματα μεσα στην ελλαδα?

 

Είναι ενδοκοινοτική απόκτηση και δε θα σου χρεώσουν ΦΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση τον χρεωνουν αρχικα και με claim σου επιστρεφεται

[νομιζω δεν ειναι τοσο ευκολο ειδικα για Αγγλια οσο π.χ. απο Γερμανια]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση τον χρεωνουν αρχικα και με claim σου επιστρεφεται

[νομιζω δεν ειναι τοσο ευκολο ειδικα για Αγγλια οσο π.χ. απο Γερμανια]

 

Λοιπόν. Αν είσαι γραμμένος στο VIES τότε δε θα σου χρεώσουν ΦΠΑ. Αν δεν είσαι θα σου χρεώσουν και θα το περάσεις σαν έξοδο στα βιβλία. Δεν θα το συμψηφίσεις με ΦΠΑ εκροών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...