Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones Season 1- (χρησιμοποιήστε spoilers)


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

To 5o ήταν με διαφορά καλυτερο από τα υπόλοιπα, επιτέλους λίγη δράση! Δεν εχω διαβάσει τα βιβλία αλλά μπορεί να γίνει πολύ επική μάχη αν μαζευτουν ολοι οι ιππότες από τα 7 βασίλεια.

Ποτε βγαινει γυμνη η Lena Headay ειπαμε;

Επικη σκηνή στη διάρκεια της κονταρομαχίας!

 

 

 

Αχ αρρωστια η συγκεκριμενη,αν κ δεν τη λες ομορφη,εχει κατι η ρουφιανα που σε τραβαει.. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το πρώτο βιβλίο δεν ξέρω αν αντέξω σε κάθε επεισόδιο να μας αφήνουν στο τέλος με τόσα ερωτήματα.. :) Ξέρει κανείς αν βγουν στα ελληνικά?

 

 

 

 

Αν και προτείνω αγγλική έκδοση με τα 1000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Αν και προτείνω αγγλική έκδοση με τα 1000.

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία και εγώ της ίδιας άποψης είμαι για τα αγγλικα και επίσης δεν ξέρω πολύ καλά τον εκδοτικό οίκο

anubis

για τις μεταφράσεις του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛΥ δυνατο το επεισοδιο, γουσταρω ιντριγκα και μονομαχιες. The plot thickens που λενε

 

Κορυφαια σκηνη

το κοψιμο του κεφαλιού του αλόγου

 

Παντως εχω "παραπονο", δεν γινεται να μας εχουν δειξει πλεον μέχρι και

Σατυρος mode on/

την παπαρδελα του Γκρέιτζου και να μην εχουμε δει ενα τροφαντο και περιποιημενο γατακι :mrgreen: :mrgreen:

 

Σατυρος mode off

 

Δεχομαι συγχαρητηρια για την προβλεψη

για το τυπακι που ηταν βοηθος του Τζον Εριν

 

 

 

Παντως εχω μια αμφιβολια για τα μελλοντικα επεισοδια...αυτη τη στιγμη ειμαι σουπερ-ευχαριστημενος με το background story και τις δολοπλοκιες. Καλο θα ηταν να το σταματησουν καπου εδω πριν μπλεξουμε τα μπουτια μας.

Αρκετα ονοματα, αρκετες ινφο πχ ποια οικογενεια ειναι πλουσια, ποιοι γκομενιαρηδες κτλ ποιος ειναι πιστος σε ποιον και αντιπαλος με ποιον αλλα μεχρι εδω θα ελεγα. Ας μην το ζορισουν αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχω "παραπονο", δεν γινεται να μας εχουν δειξει πλεον μέχρι και

Σατυρος mode on/

την παπαρδελα του Γκρέιτζου και να μην εχουμε δει ενα τροφαντο και περιποιημενο γατακι :mrgreen: :mrgreen:

 

Σατυρος mode off

 

Mη μου πεις ότι δε σου άρεσε

 

το γατάκι που κυνηγούσε η Αrya Stark; :mrgreen: :mrgreen:

 

 

Πολύ καλό και το 5ο επεισόδιο.

Κάθε επεισόδιο καλύτερο από το προηγούμενο και μόλις το βλέπεις, λες πότε θα περάσει μία βδομάδα για το επόμενο. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που φοβαμαι ειναι το που εχει φτασει (προσωπικα) το επιπεδο των απαιτησεων

Αυτη τη στιγμη για το γουστο μου εχει just the right amount of intrigue και αρχιζει να εχει και action. Αν το παει ετσι ειμαι κομπλε

 

Ελπιζω μόνο να μην το κάνουν full action σε Σβαρτζενεγκερ Mode ή αναποδα, μην το φλωμόσουν και αλλο στην ιντριγκα και χασουμε τη μπαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω μόνο να μην το κάνουν full action σε Σβαρτζενεγκερ Mode ή αναποδα, μην το φλωμόσουν και αλλο στην ιντριγκα και χασουμε τη μπαλα

 

Έχοντας δει και την άλλη καταπληκτική σειρά της HBO, το Rome, έχω εμπιστοσύνη στους συντελεστές και το κανάλι.

Δεν υπάρχει περίπτωση να παρεκλίνουν από τα βιβλία. Αν στα βιβλία (δεν τα έχω διαβάσει, οπότε δεν γνωρίζω) η κατάσταση γυρνάει σε full action ή αναποδα, φλομώνει και αλλο στην ίντριγκα κ.ο.κ., τότε έτσι θα πρέπει να είναι και τα επόμενα επεισόδια.

Θα είναι σεβαστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την πληροφορία και εγώ της ίδιας άποψης είμαι για τα αγγλικα και επίσης δεν ξέρω πολύ καλά τον εκδοτικό οίκο

anubis

για τις μεταφράσεις του...

 

Δεν μπορώ να πω ότι είναι και ότι καλύτερο στις μεταφράσεις......Βιβλία σχετικά με το Warcraft με είχαν απογοητεύσει οικτρά. Ίσως φταίει και το γεγονός ότι προσπαθούσαν να μεταφράσουν πράγματα που απλά....δεν μεταφράζονται. Όπως και να έχει δεν την προτείνω. Πόσο δε μάλλον στην τιμή των 26,90!!!!!! Στο play.com το book έχει μόλις 8,90

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πω ότι είναι και ότι καλύτερο στις μεταφράσεις......Βιβλία σχετικά με το Warcraft με είχαν απογοητεύσει οικτρά. Ίσως φταίει και το γεγονός ότι προσπαθούσαν να μεταφράσουν πράγματα που απλά....δεν μεταφράζονται. Όπως και να έχει δεν την προτείνω. Πόσο δε μάλλον στην τιμή των 26,90!!!!!! Στο play.com το book έχει μόλις 8,90

 

το πρώτο πράμα που με ξενέρωσε στα ελληνικά βιβλία είναι φυσικά η τιμή τους με 27e παίρνω τα 3 πρώτα βιβλία στα αγγλικά απο play.com...

Αυτός ο Jaime Lannister και μαμώ τους χαρακτήρες δεν ξέρεις αν πρέπει να τον μισείς η να τον λατρέψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...