Προς το περιεχόμενο

3DMark 11 Benchmarks


johnny21a

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ το πρόβλημα λύθηκε.. για κάποιο λόγο όταν έχω πρωτεύοντα κάρτα την 5870 το cf δεν λειτουργεί!!1 έβαλα την 5850 πρώτη τώρα και όλα δείχνουν να είναι οκ!!

Εδώ και το καινούργιο score!!

http://3dmark.com/3dm11/36902

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι ξέρουμε για τις βαθμολογίες ?

 

Στα προηγούμενα 3D marks υπήρχαν οι βάσεις για low/high/extreme gaming !!

 

Αν τα θυμάμαι καλά που το τελευταιο 3d marks pου είχα τρέξει ήταν το 06 πάνω απο 8000 μπορούσες να παίζεις τα παιχνίδια σε πολύ ικανοποιητικό βαθμό, εδω τώρα τι ισχύει ?

 

Γενικώς μου φαίνονται πολύ χαμηλά τα σκορ αλλά δεν ξέρω τα σταθμά ποια είναι..

 

Κατεβάζω την free και σε λίγο θα το τρέξω κ εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γενικώς μου φαίνονται πολύ χαμηλά τα σκορ αλλά δεν ξέρω τα σταθμά ποια είναι..

 

 

 

 

Εγώ νομίζω ότι ήταν αναμενόμενα, τα σταθμά στο 3dmark ήταν πάντα τα ίδια, να γονατίσει ότι υπάρχων κινείται!

ας πούμε ότι παίρνεις μια γεύση για τα στάνταρ που θα επακολουθήσουν σε "πραγματικές συνθήκες" έπειτα από 2-3 χρόνια τουλάχιστο...

 

Από εκεί και πέρα το σκορ, κατά μια έννοια παραμένει χρήσιμο ως μέτρο σύγκρισης, ανεξαρτήτως εποχής και frame rate ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίσχος,φιάσκο !! Κλέινουν το κανάλι 69 (ωχ άκυρο)

 

Εντάξει χάλια μαύρα, να πούλήσουμε την ψυχή μας στον σατανά για να έχουμε κανα σουπερ ντουπερ μηχάνημα για να μπορεί να τρέχει το 3d mark 11..

 

20-25 fps με το ζόρι, επανέρχομαι στο συγκεκριμένο νήμα σε 3 χρόνια..

 

Αίσχος :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Intel εξακολουθούν να "αποδίδουν" καλύτερα και σε αυτό, όπως και στον προκάτοχό του. :P

Εξακολουθεί λοιπόν να είναι cpu depended / friendly με ότι αυτό συνεπάγεται ...

Kανένα Bench (κατ εμέ πάντα) δεν τεστάρει πιο ξεκάθαρα τα γραφικά εκτός του Unigine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές το βράδυ πάντως τα αποτελέσματα που είχαν ανέβει ήταν ακόμα σχετικά λιγοστά, οπότε μπορούσε κάποιος να κάτσει να διαβάσει προσεκτικά όσα είχαν ανέβει και να βγάλει συμπεράσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τα πανε οι AMD

242v6s9.jpg

Δεν είπα ότι δε τα πάνε καλά αλλά ας θυμόμαστε λίγο και τις λεπτομέρειες κάθε φορά που συζητάμε για αντίστοιχα νέα benchmarks.

Το θέμα είναι ο ιντελ έχει μια σειρά από optimizations του τύπου

If intelCPU do {} else {}

Θεμιτό είναι δεν παραπονιέμαι (αν και υπάρχει σχετική δικογραφία).

Άλλωστε τον Intel compiler τον σέβομαι Και κακώς τον κακομελετάω πριν να ελέγξω μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη συσχετίζεται ρε παιδιά τις απαιτήσεις/επιδόσεις του 3dmark με αυτές των παιχνιδιών, ήμαρτον δηλαδή!Ούτε στάνταρ δείχνουν ούτε την πορεία software/hardware ούτε τίποτα.Ένα μετροπρόγραμμα είναι με δικό του τρόπο υπολογισμού των αποτελεσμάτων.Δε μπορώ κάθε φορά τις θεωρίες συνομωσίας, νησάφι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα μετρο-προγράμματα είναι μετρο-προγράμματα Δε κάνει κανείς θεωρίες συνομωσίες.

Αλλά προσπαθούμε να καταλάβουμε λίγο καλύτερα τον τύπο του workload και τι επηρεάζει το αποτέλεσμα.

Δεν είναι κακό αυτό.

Ισα ισα, μιας και είναι δωρεάν (το P) και είναι και γνωστοί στην πιάτσα … για χρόνια θα βλέπουμε μπροστά μας αποτελέσματα του 3DMark 11…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...