Προς το περιεχόμενο

3DMark 11 Benchmarks


johnny21a

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ιδιο πραγμα δεν ειναι παντως.....

Δηλαδή πόσο πιο γρήγορη είναι η 5870?

 

Παιδιά η 5870 δεν αποδίδει το ίδιο με την 6870. Είναι ταχύτερη ακόμα.

Το ότι βγάζει ίδιο σκόρ το ένα rig με i7 / 6870 και το άλλο με Q6600/ 5870 σημαίνει αυτόματα ότι το bench είναι cpu depended και δεν μετράει καθαρά και μόνο επιδόσεις γραφικών.

Το cpu physics παίζει τον ρόλο του στο τελικό σκόρ και δεν ανταποκρίνεται το "μέγεθος" αυτού πιστεύω, στην πραγματικότητα απόλυτα. Αυτό πιστεύω και αυτό είπα.

Δεν είναι δυνατόν cpu 3ετίας+ να βγάζει πολύ παραπάνω cpu physics απο τον 955 στα 4ghz... :)

 

(Oύτε 2πύρηνος 3ετίας να βγάζει ~ όσο ο 955... ;) )

Μα ποιο πάνω είδαμε ότι το CPU δεν παίζει ρόλο... :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ο CPU δεν παίζει ρόλο, όταν ένας Quad Core βγάζει γύρω στα 16FPS στο Physics Test ενώ ένας i7 clocked 30+......

 

Aκριβώς το αυτό. :)

 

Heatspreader, δες προσεκτικά το physics score των Quad (εδώ κολλάει η 3ετία+ που ανέφερα) και των i7 της Intel και των αντίστοιχων X4 και X6 της AMD.

Πρόσεξε λοιπόν το physics score τους και σύγκρινε τα ταυτόχρονα και με τα ρολόγια τους. Το αποτέλεσμα δεν νομίζω ότι αντοκατοπτρίζει την πραγματικότητα.

Ακόμα πιστεύεις ότι δεν είναι cpu depended / friendly? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και τα δικα μου αποτελεσματα.Για ενα παραξενο λογο που δεν γνωριζω και που βαριεμαι να ψαξω η μητρικη ποτε μου τρεχει χ8 και ποτε χ16.Μολις τελειωσε το τεστ και ανοιξα το cpu-z ελεγε χ8.Κατι αλλο,αν και οι μνημες τρεχουν 1600 με 7αρια τα αποτελεσματα γραφουν 1333 με 9αρια.Οτι να 'ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και τα δικα μου αποτελεσματα.Για ενα παραξενο λογο που δεν γνωριζω και που βαριεμαι να ψαξω η μητρικη ποτε μου τρεχει χ8 και ποτε χ16.Μολις τελειωσε το τεστ και ανοιξα το cpu-z ελεγε χ8.Κατι αλλο,αν και οι μνημες τρεχουν 1600 με 7αρια τα αποτελεσματα γραφουν 1333 με 9αρια.Οτι να 'ναι.

 

η 5850 ειναι κλοκαρισμενη και ποσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριστε και τα δικα μου ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ και απιστευτα αποτελεσματα

http://3dmark.com/3dm11/149318?show_ads=true&page=/3dm11/149318%3Fkey%3DVhCEr0ezKDFqbXP0E89kK0snm22BZ7

 

σημειωτεον @1280x720

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...