Προς το περιεχόμενο

Καφετιέρα Tassimo στο amazon.co.uk


arenius99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, εσείς που αγοράσατε ηλεκτρικά είδη από το Amazon, το φις που στείλανε ήταν αγγλικού ή ευρωπαϊκού τύπου;

Το αγγλικό βύσμα ειναι ΑΥΤΟ

οπότε χρειάζεσαι ένα adaptor σαν ΑΥΤΟ. Τα μαγαζιά με ηλεκτρολογικά είδη έχουν τέτοιους μετατροπείς

 

 

αγγλικου τυπου

με κατι τετοιο ομως εισαι καλυμενος

Καλυμμένος ΔΕΝ είσαι γιατί απλά δεν κάνει. Αυτός δεν είναι για ελληνική ΣΥΓΧΡΟΝΗ πρίζα και αν προσέξεις δεν έχει και γείωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 261
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το δεν κανει δε το καταλαβαινω...εγω με τετοια παιζω...

ψωμί μπορείς να κόψεις και με το κατσαβίδι αλλά δεν είναι το κατάλληλο εργαλείο. Σε αυτο που χρησιμοποιείς ΠΩΣ γειώνεις (δηλαδή προστατεύεις) τη συσκευή σου; Μπορεί τα pins να μπαίνουν στην τρύπα, αλλά δεν υπάρχει γείωση. Για ώρα ανάγκης θα το χρησιμοποιούσα (ή για κανενα χτυπητήρι φραπε) αλλά για ακριβή ή ευαίσθητη ηλεκτρική/ηλεκτρονική συσκευή δε θα το χρησιμοποιούσα ποτέ. Αν δεν ξέρεις τι χρησιμότητα της γείωσης, ρώτα να γράψουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψωμί μπορείς να κόψεις και με το κατσαβίδι αλλά δεν είναι το κατάλληλο εργαλείο. Σε αυτο που χρησιμοποιείς ΠΩΣ γειώνεις (δηλαδή προστατεύεις) τη συσκευή σου; Μπορεί τα pins να μπαίνουν στην τρύπα, αλλά δεν υπάρχει γείωση. Για ώρα ανάγκης θα το χρησιμοποιούσα (ή για κανενα χτυπητήρι φραπε) αλλά για ακριβή ή ευαίσθητη ηλεκτρική/ηλεκτρονική συσκευή δε θα το χρησιμοποιούσα ποτέ. Αν δεν ξέρεις τι χρησιμότητα της γείωσης, ρώτα να γράψουμε.

 

 

καλησπερα. Μπορεις να προτεινεις κατι που να θεωρεις οτι ειναι οκ ? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι κάψουλα έχω πιει και είναι jacobs έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Δε θα έλεγα το ίδιο για τις άλλες μαρκες καφέ που δοκίμασα μεχρι τωρα όπως και για τη σοκολατα milka που δε μου άρεσε καθόλου.

Εγω βασικα την πηρα τη μηχανη για τον espresso οποτε και να μη μου αρεσει κάτι άλλο απλά δε το αγοράζω ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Espresso κανει καλο; Το αφρογαλα ακουσα δε ειναι και ο,τι το καλυτερο. Αν θελεις να κανεις fredo, τι κανεις;

 

Επισης διαβασα σε κατι σχολια, οτι η ποσοτητα ειναι αρκετα μικρη και για τη σοκολατα και για τον espresso. 180μλ και 200μλ αντιχτοιχα νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Espresso κανει καλο; Το αφρογαλα ακουσα δε ειναι και ο,τι το καλυτερο. Αν θελεις να κανεις fredo, τι κανεις;

 

Επισης διαβασα σε κατι σχολια, οτι η ποσοτητα ειναι αρκετα μικρη και για τη σοκολατα και για τον espresso. 180μλ και 200μλ αντιχτοιχα νομιζω.

 

O Espresso είναι πολύ καλός. Το αφρόγαλα δεν μου αρέσει γιατί οι κάψουλες έχουν γάλα εβαπορέ που δεν το συμπαθώ (αυτό είναι ζήτημα προσωπικού γούστου). Για να κάνεις fredo ακολουθείς την κλασσική διαδικασία (παρασκευή ζεστού espresso x2, χτύπημα στο μιξεράκι με παγάκι).

Οι ποσότητες των ροφημάτων είναι κανονικές (ούτε μεγάλες, ούτε μικρές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

cappucino freddo

espresso freddo

 

H σοκολατα suchard ειναι μαλλον λιγη

Η milka και η Cote D'Or εχει 2 καψουλες (+γαλα), θα πρεπει να παραγεται μεγαλυτερη ποσοτητα (στο site δε λεει ομως κατι τετοιο) ...αυριο παραλαμβανω και αυτες τις 2 οποτε θα ξερω

Επεξ/σία από JohnnyX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα μαγαζια ετσι κανουν τον freddo espresso; Γιατι εχει τοσο πολυ αφρο; Επισης δε καταλαβαινεις εστω και λιγο οτι ειναι ζεστος. Δε γινεται να παγωνει αμεσως, αφου ο μισος ειναι ζεστος. Μηπως δε κανουν σωστα τη διαδικασια;

 

Οι καψουλες δε εχουν ζαχαρη; Στο τελος την βαζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

o αφρος στα μαγαζια φτιαχνεται με το ακροφυσιο που βγαζει ατμο σε "μπρικι" με γαλα και το φτιαχνουν χωριστα και εχουν "αποθεμα". για να το πετυχεις σπιτι σου χρειαζεσαι αλλου τυπου μηχανη (που να εχει και το ακροφυσιο και να εχεις και την απαραιτητη πιεση πχ. μια νεσπρεσσο με ακροφυσιο ή καποια αλλη που να παιρνει ese pods και ακροφυσιο και βεβαια και οι ακριβοτερες με αλεσμενο κλπ).

Η dolce gusto φτιαχνει κατευθειαν ice tea και freddo με κρυο νερο. Αυτη ειναι και η βασικη διαφορα με tassimo.

καψουλες και τα δυο συστηματα εχουν unsweetened και με ζαχαρη.

Επεξ/σία από vanvan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για ενα κομματι παρε απο εδω

Για περισσοτερα απο 3-4 συμφερει αυτος

 

Γιατι να περιμενετε 15-20 μερες απο ebay και να μην το παρετε απο ενα καταστημα ηλεκτρολογικου/ηλεκτρονικου υλικου; Απο 1.20€ μεχρι 2€ εχουν εδω. (2 ευρω ερχεται το πρωτο λινκ απο ebay)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...