Προς το περιεχόμενο

Καφετιέρα Tassimo στο amazon.co.uk


arenius99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 261
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ αφού έχω δοκιμάσει καφέδες απο senceo, dolce, tassimo και άλλες πολλές σε φίλους και έχοντας εσπρεσιέρα krups, ενα έχω να πω... Ποτέ δεν θα φτάσουν το καφέ που κάνουν οι μηχανές στα μαγαζιά και από τον χείρότερο μπαρμαν να είναι φτιαγμένος. Οι μηχανές με κάψουλες είναι κάτω του μετριου σε ποιότητα εσσπρεσο ή καπουτσίνο αλλά κάνουν καλή σοκολάτα :mrgreen: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος δίνει 1+1 συσκευασία δωρο? και τι σημαινει αυτο?

btw ο ΣΕΗΟΣ δινει την trs2001 στα 89 με "32 ροφηματα" δώρο (+ 1 κανατα)

 

Εχω πετυχει στον σκλαβενιτη να δινει συγκεκριμενες συσκευασιες ροφηματων 1+1 δωρο...απλα εχουν συνηθως συντομη ημερομηνια ληξης.

Εγω την ειχα παρει απο τον βεροπουλο με 6 πακετα δωρο με κουπονι, οταν ειχα παει ταμειο ειχε κολλησει η ταμιας...

Την τασσιμο δεν την αγοραζεις μονο για εσπρεσσο, οποιος θελει εσπρεσσο εχει δεκαδες αλλες καλυτερες επιλογες...

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι η dolce εχει 15 bar ειναι εντελως αδιαφορο σε σχεση με τη tassimo αφου ο τροπος που διαχειριζεται η tassimo τα t-discs εντελως διαφορερικος απο τον κλασικο

http://www.youtube.com/user/BoschHome#p/a/f/1/YhUdEUBvFsM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορείς να παραγγείλεις κάψουλες απο Αγγλία, Ελλάδα τουλάχιστον λόγω υγειονομικών...οπότε άκυρο...

 

 

τι εννοεις; τι υγειονομικο προβλημα υπαρχει; Σε ρωταω γιατι και απο το mytassimo να παραγγειλεις απο Ολλανδια θα σου ερθουν μεσα σε μια χαρτονενια κουτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι η dolce εχει 15 bar ειναι εντελως αδιαφορο σε σχεση με τη tassimo αφου ο τροπος που διαχειριζεται η tassimo τα t-discs εντελως διαφορερικος απο τον κλασικο

http://www.youtube.com/user/BoschHome#p/a/f/1/YhUdEUBvFsM

Πάντως αν κάποιος ενδιαφέρεται αποκλειστικά για εσπρέσο καλύτερα να μην πάρει tassimo η dolce και να πάει σε κλασικη εσπρεσιέρα ή αν θέλει κάψουλες ας πάει σε nespresso η οποία σύμφωνα με αρκετα φορουμ για λατρεις του καφε που εψαξα ειναι η καλύτερη για εσπρεσο από τα μηχανηματα με καψουλες.

Αν την θέλει για τα υπόλοιπα ροφήματα τότε ειναι πολύ καλή περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καταστήματα ηλεκτρολογικού υλικού θα βρείς τον πολυαντάπτορα που παίρνει αγγλική/ιταλική/ευρωπαϊκή πρίζα. Όσα λένε για τη γείωση μην την υποτιμας, γιατί η συσκευή σου παράγει και υγρασία (λόγω υψιλής πίεσης), οπότε μην παίζεις. Εγώ αγόρασα τον πολυαντάπτορα από Βενιέρη, νομίζω 15 ευρώ, γιατί ταξειδεύω και θέλω αντάπτορα για notebook κλπ. Σχετικά με το αφρόγαλα που παράγει η Tassimo είναι επιεικώς μέτριο. Το καλύτερο το είδα από την Ariete. .

Φίλτατε takistathi είτε άλλον ήθελες να κάνεις quote ή δεν κατάλαβες τι είχα γράψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις; τι υγειονομικο προβλημα υπαρχει; Σε ρωταω γιατι και απο το mytassimo να παραγγειλεις απο Ολλανδια θα σου ερθουν μεσα σε μια χαρτονενια κουτα.

 

Αν παραγγείλεις από Amazon.co.uk εννοώ, όταν πας να κάνεις checkout τρως άκυρο.

Δεν μπορούν να στείλουν εκτός αγγλίας, από Ολλανδία έχω παραγγείλει κι εγώ, αλίμονο, το επίσημο site είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτηνότερη η illy?15 ε εχει το κουτί! Δηλαδη ο εσπρεσο σου αρεσε στη tassimo?και οι σοκολάτες μια απο τα ίδια!

 

Η Illy σε καφετερια ειναι απο τις φθηνοτερες ποιοτητες παντως :)

 

Ο εσπρεσσο της τασιμο ειναι ικανοποιητικος. Της nespresso ειναι καλυτερος. Παρολα αυτα ειναι το μονο που η nespresso υπερτερει σε ποιοτητα.

Εγω πχ που πινω κυριως cappuccino ειμαι πληρως ικανοποιημενος.

Η σοκολατα η κλασικη ειναι απαραδεκτη αλλα η milka μετραει ασχημα!

Το τσαι ειναι μετριο αλλα ετσι και αλλιως αγοραζω τσαι της προκοπης απο tsai.gr και οχι νεροβρασματα!

 

Οι αλλοι ζεστοι καφεδες μου αρεσαν αρκετα. Φυσικα το απολυτο + ειναι οτι σχεδον καθαριζεται μονη της.

Δηλαδη το να ξυπνας το πρωι και απλα να πατας ενα κουμπι και να εχεις καφε της προκοπης ειναι μαγικο.

Επισης μου αρεσε που καθε φορα ο καφες εχει την ιδια γευση. Οχι "αντε να δουμε πως βγηκε σημερα" οπως παλια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παραγγείλεις από Amazon.co.uk εννοώ, όταν πας να κάνεις checkout τρως άκυρο.

Δεν μπορούν να στείλουν εκτός αγγλίας, από Ολλανδία έχω παραγγείλει κι εγώ, αλίμονο, το επίσημο site είναι...

 

α οκ γιατι ετσι οπως το εγραψες καταλαβα πως δεν ειναι καλο να παραγγειλουμε απο αμαζον για υγειονομικους λογους. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως ασχετος με το αθλημα, να ρωτησω ποσο βγαινει τελικα ο καφες με χρηση tassimo? Στο περιπου παντα...

Βλεπω τα 16 δισκακια εχουν καπου €4.5-5. Δηλαδη εν τελει ο καφες κοστιζει 30-31 λεπτα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε στην συσκευασία. Για σκέτο καφέ (φίλτρου , εσπρέσο) απαιτείται μια ταμπλέτα. Για καπουτσίνο , σοκολάτες κτλ συνήθως 2 ( με το δεύτερο να είναι γάλα συμπυκνωμένο) , οπότε το κόστος ανεβαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...