Προς το περιεχόμενο

Πρότυπο Φόρμας αγοράς-αναβάθμισης υπολογιστή


ColdFusion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να αναβαθμισω τον υπολογιστη μου.

Διαθετω 80 ευρω, τον θελω για internet,εχει Windows xp.Το pc το πηρα το 2005, εχει Ram 512.Θα ηθελα να αναβαθμισω τον επεξεργαστη και την ram…τι προτεινετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Και ναι κάποιοι δεν λένε να διαβάσουν λιγάκι.... Έστω για 2η φορά αλλά και τελευταία πιστεύω!!! Έχουμε και λέμε:

 

 

Τελευταίο τόπικ εδώ! Όποιος θέλει βοήθεια δεν αναρτά εδώ το πρόβλημα του, αλλά αντιγράφει την φόρμα στην 1η σελίδα και δημιουργεί νέο τόπικ στην ενότητα  Νέα Συστήματα & Αναβαθμίσεις από κάτω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια πρόταση, δεν ξέρω αν το έχει γράψει και κάποιος άλλος σε προηγούμενο post αλλά μήπως θα ήταν καλό-βολικό να προστεθεί και σε αυτή την φόρμα αν ο ενδιαφερόμενος επιθυμεί να κάνει OC ή όχι;

Επεξ/σία από sotiris920
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης

Ως ενεργό μέλος στο θέμα με τις αναβαθμίσεις παραθέτω μια τυπική φόρμα που είμαι σίγουρος πως θα βοηθήσει τα άτομα που ασχολούνται με συνθέσεις υπολογιστών να σας δώσουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα .

 

 

 

Φόρμα Αγοράς-Αναβάθμισης υπολογιστή

 

 

Για αγορά υπολογιστή

 

 

Αναφέρουμε:

 

Ποσό που διαθέτουμε :

 

Χρήση υπολογιστή :

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .

 

Για αναβάθμιση υπολογιστή

 

Αναφέρουμε:

 

Εκτός απο τα παραπάνω στοιχεία , ποια κομμάτια έχουμε στο υπολογιστή που θα να αναβαθμίσουμε.

Ως ενεργό μέλος στο θέμα με τις αναβαθμίσεις παραθέτω μια τυπική φόρμα που είμαι σίγουρος πως θα βοηθήσει τα άτομα που ασχολούνται με συνθέσεις υπολογιστών να σας δώσουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα .

 

 

 

Φόρμα Αγοράς-Αναβάθμισης υπολογιστή

 

 

Για αγορά υπολογιστή

 

 

Αναφέρουμε:

 

Ποσό που διαθέτουμε :

 

Χρήση υπολογιστή :

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .

 

Για αναβάθμιση υπολογιστή

 

Αναφέρουμε:

 

Εκτός απο τα παραπάνω στοιχεία , ποια κομμάτια έχουμε στο υπολογιστή που θα να αναβαθμίσουμε.

 

 

Γειά σας παιδιά θα ήθελα να μου προτείνετε μια σύνθεση pc

 

Διαθέτω έως και 500 ευρώ

 

Το pc το χρησιμοποιώ μόνο για gaming θέλω κυρίως για τα τα games league of legends, minecraft, far cry4.

 

Προγράμματα που θα χρησιμοποιώ είναι για record π.χ fraps

 

Οθόνη δεν χρειάζομαι.

 

Δεν χρειάζομαι ποντίκι κλπ

 

Δεν θέλω συγκεκριμένο κατάστημα έτσι κι αλλιώς θα τα παραγγείλω να ερθουν στο σπίτι οπότε προτείνεται μου το καταστημα που σας εντυπωσιάσει και ψωνίζετε κλπ

 

Θα ήθελα να συναρμολογηθεί στο κατάστημα

Λειτουργικό σύστημα Windows 7

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

αν και θα την πέσετε όλοι να με φάτε, αλλά αν γίνεται  καλό είναι να διορθωθεί στο αρχικο μήνυμα το τελευταίο πιο στο "Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο ." με "ποιο". Το πρόσεξα σήμερα και δε μπορώ να ξεκολλήσω.

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και ναι κάποιοι δεν λένε να διαβάσουν λιγάκι.... Έστω για 2η φορά αλλά και τελευταία πιστεύω!!! Έχουμε και λέμε:

 

 

Τελευταίο τόπικ εδώ! Όποιος θέλει βοήθεια δεν αναρτά εδώ το πρόβλημα του, αλλά αντιγράφει την φόρμα στην 1η σελίδα και δημιουργεί νέο τόπικ στην ενότητα  Νέα Συστήματα & Αναβαθμίσεις από κάτω.

μιλάς με γρίφους γέροντα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ποσό 350 ευρω

Χρηση ... Να παιζω games οπως lol, call of duty, far cry κτλ . Γενικά να τα παίζει σε medium γραφικά και να είναι άνετο και να μην κολλάει . Δλδ, και very high να μην παίζουνε μερικά δεν με πηραζει αλλα να παιζουνε σε medium . Επίσης, να ανοιγω πολλες καρτελες στο browser και να μην κολλαει. Σε αλλες να υπαρχουνε βιντεο στο utube και γενικα να μην κολλαει ! 

Οθόνη δεν χρειάζομαι. Δεν ξέρω πια έχω αλλα ειναι ικανοποιητικη και δεν εχω προβλημα με αυτο το θεμα. Στο μελλον μπορει να αγορασω.

Δεν χρειαζομαι πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι.

Μενω στην Ζακυνθο.

Προτιμω απο το ιδιο καταστημα αλλα να ειναι αξιοπιστο. 

Το συστημα θα στυθει απο καποιον ειδικο. 

Λειτουργικο δεν θελω.

 

Θελω και χρειαζομαι να αναβαθμισω  :

cpu

gpu

ram

σκληρο δισκο ( λεω να βαλω ssd )

μητρικη καρτα ( αμα ειναι απαραιτητο )

 

Το σύστημα μου ειναι :

 

Operating System

Windows 7 Ultimate (build 7600)

System Model

Gigabyte Technology Co., Ltd. 946GMX-S2 
Enclosure Type: Desktop

Processor a

2,40 gigahertz Intel Core2 Quad
64 kilobyte primary memory cache
4096 kilobyte secondary memory cache
64-bit ready
Multi-core (4 total)
Not hyper-threaded

Main Circuit Board b

Board: Gigabyte Technology Co., Ltd. 946GMX-S2 
Bus Clock: 266 megahertz
BIOS: Award Software International, Inc. F3 05/28/2007

Drives

1000,21 Gigabytes Usable Hard Drive Capacity
833,98 Gigabytes Hard Drive Free Space

HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55L ATA Device [Optical drive]

WDC WD5000AAKS-00YGA0 [Hard drive] (500,11 GB) -- drive 1, s/n WD-WCAS81268719, rev 12.01C02, SMART Status: Healthy
WDC WD5000AAKS-00YGA0 [Hard drive] (500,11 GB) -- drive 0, s/n WD-WCAS81286166, rev 12.01C02, SMART Status: Healthy

Memory Modules c,d

2040 Megabytes Usable Installed Memory

Slot 'A0' has 1024 MB
Slot 'A1' has 1024 MB

Local Drive Volumes           c: (NTFS on drive 0) * 500,11 GB 334,14 GB free     d: (NTFS on drive 1) 500,11 GB 499,84 GB free    
* Operating System is installed on c:
 
Controllers

ATA Channel 0 [Controller] (2x)
ATA Channel 1 [Controller] (2x)
Intel® 82801G (ICH7 Family) Ultra ATA Storage Controllers - 27DF
Intel® 82801GB/GR/GH (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller - 27C0

Display

Intel® 946GZ Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.0) [Display adapter]
ViewSonic VA1903wb-2 [Monitor] (19,1"vis, s/n QK2073225206, Αύγουστος 2007)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά θέλω να φτιαξω ενα καινούργιο συστημα desktop τελευταίας γενιάς, τον οποίο θέλω να κρατήσω 7 με 10 χρόνια, τα χαρακτηριστικά θέλω να είναι ο καλύτερος i7 που παίζει κατα την γνώμη σας, 120 g ssd , κάρτα γραφικών δεν με ενδιαφέρει αν η ενσωματωμένη μπορεί να αποδώσει σωστά χρώματα για editing video, εκτύπωση φωτογραφιών η στο video capture έχω καλύτερη απόδοση απο την πλευρα του μηχανήματος ,απο μιτρικη πλακέτα κάποια με καλό Support και αν έχει καλά προγράμματα διαχείρισης, update bios κτλ στα +, 16 g ram και φυσικά μαζί με το σετ θέλω και ενα καλό κουτί, (όχι καγκουριαρικο διοτι δεν ταιριάζει με την σύνθεση κάτι σε ποιο ουδέτερο στυλ και κλείνουμε με οθόνη που να υποστηριζει Καλά icc profiles, και να είναι άνετη στο σερφαρισμα ψηνομαι να ανεβω και σε inces απο 24 σε 27 σε dell η benq αλλά σήμερα σε φιλο γραφίστα είδα τις ιστοσελίδες σε 27' και ξενερωσα ! ίσως να είναι καλύτερα σε μια ποιο χαμηλή

ανάλυση! • και για τον επίλογο ενα καλό ασύρματο ποντίκι logitec και ένα μηχανικό όχι gaming keyboard , είδα ενα με μπλε πλήκτρα και μου άρεσε ο ήχος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω ένα καινούργιο desktop για παιχνίδια αλλά με περιορισμένο budget στα 600 ευρώ και ζητάει γνώμες.
Από τα όσα έχω ψάξει τις τελευταίες μέρες έχω καταλήξει στο να παραγγείλω τα πάντα από το e-shop και να μου το φτιάξουν εκεί πλην όμως της κάρτας γραφικών.Windows έχω όπως και 20άρι μόνιτορ της Samsung full hd που όμως θα αλλαχθεί με τον καινούργιο χρόνο.
Τα κομμάτια είναι:

PER.558490.jpg i3 4170  124ευρώ


PER.523166.jpg Asus H81M-K   59 ευρώ


PER.700846.jpg  PSU Thermaltake 500W  55ευρώ

PER.810898.jpg Coolermaster N300  55ευρώ

PER.550867.jpg Ram Kingston 8GB DDR3   53 ευρώ


PER.333560.jpg HDD Toshiba 1TB   58ευρώ.

Σύνολο 400 ευρώ.

Για κάρτα γραφικών λέω να πάρω την 2143011.jpgr7 265 από πλαίσιο στα  175 ευρώ ή την r9 270 στα 200ευρώ.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...