Προς το περιεχόμενο

OCZ Vertex 2 Series 60GB στα 109 ευρώ (Πλαίσιο)


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπάρχουν αρκετά κομμάτια και από ότι έχει ειπωθεί στο hwbox θα πέσει και η τιμή του 120αρι (που ήταν εξωφρενική στο πλαίσιο), υπομονή...

 

για να περνετε τους 60αρηδες να ξεστοκαρουν τα παιδια να παρουμε και εμεις σειρα για τους 120ρηδες:)

 

thresh επειδη φαινετε να εχεις μελοντολογικες ικανοτητες :) για ποτε το βλεπεις?

 

η επομενη γενια ssd/sandforce/intel ποτε ειναι να κυκλοφορησει?

 

o onyx 2 πως συγκρινετε με τον βερτεξ 2?

 

http://www.zizanio.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=1765025

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

 

 

o onyx 2 πως συγκρινετε με τον βερτεξ 2?

 

http://www.zizanio.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=1765025

 

Sandforce φοραει αλλα με λιγοτερα iops απο τον Vertex(10.000 ο Onyx εναντι 50.000 του Sandforce).Για μενα τπτ αλλο περα απο Vertex 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

η επομενη γενια ssd/sandforce/intel ποτε ειναι να κυκλοφορησει?

 

 

Για Ιανουαριο εχω ακουσει...

Τυχαιο; Δε νομιζω! wink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O OCZ Vertex 2 Series 120GB ξεκινά από τα 214 ενώ το Πλαίσιο τον έχει 269.Πόσο λέτε να πέσει η τιμή του αναλογικά και με τον 60άρη ? Κάτω από 200 χλωμό το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οι ssd vertex 2 τουλαχιστον ο 90gb Που εχω εγω σε μητρικη με intel chipset δεν εχει κανενα προβλημα και κυριολεκτικα ειναι λες και εχεις αλλο pc. μην ακουτε περι ασυμβατοτητας και ιστοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω συνεπώς ότι στη δική μου gigabyte P35-DS4 πιθανόν δεν θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα.

Εχω τώρα 2χ320 σε raid 0 στον controller με vista πάνω. Εχω και γνήσια 7ρια 64μπιτα διαθέσιμα.

Είναι εύκολη η διαδικασία εγκατάστασης του ssd χωρίς να χαλάσω τη συστοιχία που έχω τώρα ώστε να μου μείνουν ως έχουν για data μόνο ή και για εφεδρικό λειτουργικό αν παρουσιαστεί πρόβλημα με τον Vertex?

Συνολικά έχω 48GB στο C partition τώρα γεμάτα με λειτουργικό και εφαρμογές. Θα είμαι ΟΚ με τον 60ρη και τα 7ρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O OCZ Vertex 2 Series 120GB ξεκινά από τα 214 ενώ το Πλαίσιο τον έχει 269.Πόσο λέτε να πέσει η τιμή του αναλογικά και με τον 60άρη ? Κάτω από 200 χλωμό το βλέπω.

καλα και γιατι δεν παιρνεις δυο τετοιους?? θα πληρωσεις κατι παραπανω αλλα θα εχεις διπαλσια ταχυτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω συνεπώς ότι στη δική μου gigabyte P35-DS4 πιθανόν δεν θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα.

Εχω τώρα 2χ320 σε raid 0 στον controller με vista πάνω. Εχω και γνήσια 7ρια 64μπιτα διαθέσιμα.

Είναι εύκολη η διαδικασία εγκατάστασης του ssd χωρίς να χαλάσω τη συστοιχία που έχω τώρα ώστε να μου μείνουν ως έχουν για data μόνο ή και για εφεδρικό λειτουργικό αν παρουσιαστεί πρόβλημα με τον Vertex?

Συνολικά έχω 48GB στο C partition τώρα γεμάτα με λειτουργικό και εφαρμογές. Θα είμαι ΟΚ με τον 60ρη και τα 7ρια;

 

καθαρο install 64bit, και απο την μητρικη του βαζεις bootable πρωτο τον SSD στο hard disk priority αντι για την συστοιχια του raid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω επισης.Πιστευω αργει ο καιρος για να δουμε απτα μεγαλα καταστηματα τιμες στους 120ρηδες κατω απο 200.

Αν και το αργει ειναι υποκειμενικο,θαρρω στο 1ο τριμηνο του 2011 να εχουμε πιο λογικες τιμες.

 

Εγω παντως εχω κλεισει τον Corsair F120 με 213ε αλλα τον περιμενω μισο αιωνα.

Σκεφτομαι να τον ακυρωσω και να παρω κι εγω αυτον τον 60ρι της ΟCZ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέσεις με μένα μη κάνεις θα χάσεις :P

Πως φαινεται οτι μιλας με κοπελα.. ολες τα ιδια λετε!

Η quadro ήτανε δωράκι χοχοχοχχο

Λοιπόν σκέφτομαι τον ssd για το λόγο που είπα πιο πάνω. Δουλεύω μεγάλα αρχεία excel και access σε 2-3 παράθυρα ταυτόχρονα (να και ο λόγος για τη μεγάλη οθόνη). Το πρόβλημα είναι ότι αργεί κάπως να τα ανοίξει και το χειρότερο είναι στην αποθήκευση (κάνει 1-2 λεπτά). Ότι η τιμή είναι μια χαρά το ξέρω, αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα με καλύψει η χωρητικότητά του. Για να αποδίδει και τα μέγιστα θέλει και ένα 25-30% Free space σωστά; Αν τον γεμίσω ε δεν θα έχει την ίδια απόδοση. Εκτός και αν κάνω λάθος εδώ.

απο οτι κοιταξα δεν ισχυει αυτο με τον χωρο που λες...

απο οτι ειδα παντως και teamviewer και τα παντα karmen εε?? μπραβο μπραβο κοπελα μου :) τυχερο το παλικαρι που θα σε παρει!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Aλλο βερτεξ, αλλο βερτεξ2 ;)

Eπισης τον πιο σημαντικο ρολο τον παιζουν τα IOPS, αυτα ειναι που κανουν τις χαοτικες διαφορες με τους μηχανικους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι αλλο ρε παιδια.. ειχα μια συζητηση με ενα φιλο προχτες οταν ειδαμε την προσφορα... αυτος υποστηριζει οτι καθε mobo εχει μονο μια διοδο για sata II 3gb/s. Δηλαδη οτι αν κανω raid σε δυο τετοιους ssd θα χασω πολυ ταχυτητα λογω του bottleneck.. εγω πιστευα μεχρι τωρα οτι καθε θυρα στην mobo μπορει να αντεχει μεχρι 3gb/s και οχι ολες συνολικα τοσο.. μπορει κανεις να μου επιβεβαιωσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...