Προς το περιεχόμενο

OCZ Vertex 2 Series 60GB στα 109 ευρώ (Πλαίσιο)


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, δεν το συζητάμε, όλο το θέμα είναι να φέρεις το λειτουργικό στα μέτρα σου, όχι η εγκατάστασή του.

 

Ακριβως , drivers , ρυθμισεις , προγραμματα κλπ . Τον πηρα τωρα μιας και η τιμουλα ηταν καλη και οταν μου ερθει ορεξη θα τα περασω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πάντως μπόμπα θα είναι και στην εγκατάσταση προγραμμάτων με τέτοιο write (φαντάζομαι).

 

Ο Nova64 πάλι, δε με εντυπωσίασε ιδιαίτερα στο συγκεκριμένο τομέα σε σχέση με τον WD740ADFD που είχα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως μπόμπα θα είναι και στην εγκατάσταση προγραμμάτων με τέτοιο write (φαντάζομαι).

 

Ο Nova64 πάλι, δε με εντυπωσίασε ιδιαίτερα στο συγκεκριμένο τομέα σε σχέση με τον WD740ADFD που είχα πριν.

 

Ουτε αυτος θα σε εντυπωσιαζε, τι να κανουν τα 275MB/s write για εγκατασταση προγραμματων; Απο που θα διαβαζει τα installation files; Απο εναν ιδιο; wink.gif Τοτε θα ηταν σφαιρα, οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι και γω ψιλοβαριέμαι το setup και δεν έχω καταλήξει ποιόν απο τους 2 να βάλω πού.

Μάλλον το ΣΚ θα κάνω την κίνηση.

Να αφήσω τον agility στο κύριο και τον vertex στο 2ο, ή το αντίστροφο?

Βασικά εμένα δεν με απασχολούν τόσο τα προγράμματα, αλλά και τα tweaks. Τον agility τον έχω φέρει εκεί που θέλω.

Αλήθεια αν βγάλω τον agility όπως είναι σεταρισμένος και τον βάλω στο δεύτερο θα έχω πρόβλημα?

Νομίζω ότι με τις καταλληλες ρυθμίσεις στο Bios θα παίξει κανονικά...

Πάντως το δεύτερο πισάκι με τον E5400 και 2gb ram θα πηγαίνει σφαίρα τώρα όποιον και να βάλω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση αξιζει να αγορασω τον ssd της προσφορας αυτης για λειτουργικο και να αλλαξω των samsung slc 32gb που εχω η δωρο αδωρον . ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι απο τους πρωτους ssd που ειχαν κυκλοφορησει σε προσφορα apo Την novatech αγγλιας εαν θυμασαι SAMSUNG MCBQE32G5MPP-0VA SLC

σιγουρα read / write εχει διαφορα στα νουμερα 90 / 70 με ton vertex 285/275 alla realtime ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν εχεις 110 ευρω για "πεταμα" παρ'τον. Δεν θα ελεγα οτι αξιζει. Το σημαντικο οφελος στους SSD ειναι το πολυ μικρο access time και επομενως οι καλες ταχυτητες στα μικρα αρχεια σε σχεση με τους HDD. Τα εχεις ηδη αυτα. 110 ευρω για 32GB και μεγαλυτερες ταχυτητες εγγραφης αναγνωσης; Μονο αν σου περισσευουν και δεν ξερεις τι να τα κανεις / δεν εχεις τι να παρεις. Η γνωμη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

βασικα ο δισκος της προσφορας ειναι 60γβ για αυτο ψηνομαι ειδαλλως δεν αλλαζα τον δικο μμου με ιδιας χωρητικοτητας ssd

 

Για την διαφορα μιλησα. Η διαφορα ειναι λιγο λιγοτερο απο 30GB. Εχεις ηδη 32, σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτύπησα και εγώ έναν από χθές το βράδυ και την Τετάρτη παραλαμβάνω :) .Αρκετό καιρό το κούρασα με την αναμονή, βέββαια δεν περίμενα πώς αυτό το διάστημα θα είχαμε τέτοια προσφορά και το είχα αφήσει το θέμα για Γενάρη-Φλεβάρη.Δεν ξέρω αν μετά από 1-2 μήνες δούμε καλές τιμές και σε μεγαλύτερες χωρητικότητες.Τώρα το πότε θα τον εγκαταστήσω είναι ένα θέμα καθώς ο 500αρης που έχω τα 7αρια θέλει πολύ ξεκαθάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτύπησα και εγώ έναν από χθές το βράδυ και την Τετάρτη παραλαμβάνω :) .Αρκετό καιρό το κούρασα με την αναμονή, βέββαια δεν περίμενα πώς αυτό το διάστημα θα είχαμε τέτοια προσφορά και το είχα αφήσει το θέμα για Γενάρη-Φλεβάρη.Δεν ξέρω αν μετά από 1-2 μήνες δούμε καλές τιμές και σε μεγαλύτερες χωρητικότητες.Τώρα το πότε θα τον εγκαταστήσω είναι ένα θέμα καθώς ο 500αρης που έχω τα 7αρια θέλει πολύ ξεκαθάρισμα.

 

 

 

μια απο τα ιδια ακριβως

 

 

ps προς ολους,μπορει να μας εξηγησει καποιος με λινκ γιατι δεν πρεπει να γεμιζουμε τους ssd? γιατι διαβασα πολυ χθες για το θεμα αλλα δεν βρηκα κατι τετοιο ως σωστη χρηση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...