Προς το περιεχόμενο

Dell U2311h 208€


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλα δυο για μένα.Βεβαια βρίσκω πιο προσιτό να παραγγείλουμε από Ελληνικό κατάστημα και να μας κάνει μια προσφορα.Κασέρι και πολλά τεμάχια ,κάτι καλο θα γίνει σίγουρα.

1. beez / 1 τμχ

2. downhill / 1 τμχ

3. AzaZyL / 1 τμχ

4. paylidis / 1 τμχ

5. koGi / 1 τμχ

6. Πέτρος / 1 τμχ

7. Jofapc / 2-3 τμχ

8. FiKiFiKi / 1 τμχ

9. T-Rex / 1 τμχ

10. gregmits / τμχ

11. str1979 / 1 τμχ

12. Satellite / 1 τμχ

13. esertas / 1 τμχ

14. Scullyist / 1 τμχ

15. madtracker / 2 τμχ

16. linky / 1 τμχ

17. nikpoth / 2τμχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 574
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αλλα δυο για μένα.Βεβαια βρίσκω πιο προσιτό να παραγγείλουμε από Ελληνικό κατάστημα και να μας κάνει μια προσφορα.Κασέρι και πολλά τεμάχια ,κάτι καλο θα γίνει σίγουρα.

1. beez / 1 τμχ

2. downhill / 1 τμχ

3. AzaZyL / 1 τμχ

4. paylidis / 1 τμχ

5. koGi / 1 τμχ

6. Πέτρος / 1 τμχ

7. Jofapc / 2-3 τμχ

8. FiKiFiKi / 1 τμχ

9. T-Rex / 1 τμχ

10. gregmits / τμχ

11. str1979 / 1 τμχ

12. Satellite / 1 τμχ

13. esertas / 1 τμχ

14. Scullyist / 1 τμχ

15. madtracker / 2 τμχ

16. linky / 1 τμχ

17. nikpoth / 2τμχ.

 

 

Για ελληνικό λεω κι εγώ..8α μας κανουν στανταρ καλύτερη τιμή στα τόσα κομμάτια και 8α αναλάβουν και τη διανομή! απλά κάποιος να αναλάβει να μιλησει εκ μερους ολων μας :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι όντως μια ομαδική παραγγελία 30-40 οθονών ή και παραπάνω, θα είναι πολύ δελεαστική για οποιδήποτε έμπορο στην παρούσα οικονομική κατάσταση, και θα είναι προς το συμφέρων και των δύο μερών (έμπορος-πελάτης).

 

Προτείνω να ανοίξουμε ένα νέο "καθαρό" θέμα που να αφορά μόνο την εκδήλωση ενδιαφέροντος για ομαδική αγορά της συγκεκριμένης οθόνης σε συγκεκριμένο εύρος τελικής τιμής (με μεταφορικά μέσα).

Θα πρότεινα τα 160-180 euro σαν εύρος τιμής προσφορών.

Το νήμα αυτό θα έχει ημερομηνία λήξης εκδήλωσης ενδιαφέροντος.

Μετά την λήξη, στέλνουμε ένα email σε όλα τα ελληνικά καταστήματα που την εμπορεύονται και ζητάμε τις προσφορές τους.

 

Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μιλησω εγω αυριο με Msystem gia 20+ οθονες να παρω μια ιδεα---εαν μπορει καποιος ας εποικοινωνησει με αλλο καταστημα.(φωτιες αναψα με την ιδεα μου---θα πεσει πολυ παντοφλα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο νόημα έχει ξεχωριστό νήμα αλλά ότι πουν οι πολλοί, no prob. Ας οριοθετήσουμε τουλάχιστον εδώ πρώτα όμως κάποιες λεπτομέρειες πριν ανοίξει άλλο θέμα για να τα θέσουμε εκεί ως δεδομένα ανοίγοντας το και να είναι καθαρό από συζητήσεις τέτοιου είδους έως ολοκληρωθεί/κλείσει η λίστα. Οι δικές μου σκέψεις/ερωτήματα:

 

α) Ημερομηνία λήξης για την δήλωση συμμετοχής --1 βδομάδα Δ-Π και αν πέσει νέκρα σε συμμετοχές πιο πριν, κλείνει εκεί -- ή να πούμε από την αρχή 3 μέρες κι όποιος δηλώσει, δήλωσε?

 

β) Όποιος αναλάβει τα μειλ στα καταστήματα,

 

- τους δίνει ένα όριο ημερών 1-3 για την απάντηση τους

(διότι αν ο ένας απαντήσει σε 2 μέρες, ο άλλος σε 4 κ.ο.κ., νύχτωσε χωρίς φεγγάρι μέχρι να πάρουμε απάντηση από όλους. Ένα όριο, όποιος απαντήσει απάντησε και την τέταρτη μέρα συγκρίνουμε προσφορές και επιλέγουμε για να προχωρήσει η παραγγελία.

 

- δεν τους οριοθετεί/βάζει ορίζοντα ως προς το ποσό που θα θέλαμε, τους αφήνουμε να δώσουν τις τιμές τους μη επηρρεασμένοι.

 

- Η τιμή που θα τους ζητηθεί να δώσουν να περιλαμβάνει μεταφορικά

 

- αυτονόητο, πληρωμή με αντικαταβολή για τον κάθε παραλήπτη

 

- Ενα γενικό πλαίσιο χρόνο παράδοσης (ανάλογα με την περιοχή του παραλήπτη, λογικό να παίζει, αλλά ένα "από Χ-Ψ μέρες" νομίζω είναι αυτονόητο).

 

-Φαντάζομαι ότι ισχύει για το προιόν περί εγγυήσεων κλπ έτσι κι αλλιώς, θα ισχύει και για εμάς, παίζει να πετύχουμε και τίποτα καλύτερο λόγω μαζικής παραγγελίας (?)

 

 

δ) Υποθέτω αν και όταν κλείσει συμφωνία με κάποιο κατάστημα, πρέπει αρχικά να τους δώσουμε πραγματικά στοιχεία (ονομ/πωνυμο) των ατόμων που θα περιλαμβάνει η λίστα, ώστε να επιβεβαιώνουν ότι πρόκειται για άτομο που ανήκει στην εν λόγω προσφορά τους και η πώληση να γίνει στην συμφωνηθείσα τιμή. Τα ονόματα θα δωθούν -με pm και όχι δημόσια στο νήμα- σε όποιον αναλάβει την επικοινωνία με τα καταστήματα και αφού κλείσει η συμφωνία. Από κει και πέρα, εννοείται τα πλήρη στοιχεία μας θα πάνε στο κατάστημα κατα την παραγγελία.

 

ε) Κάτι που με μπερδεύει, δεν ξέρω πρακτικά πως εκτελείται η παραγγελία που αφορά μια ομαδική προσφορά. Από τον καθένα μας ξεχωριστά? Τηλεφωνικά? Από το σάιτ τους δεν θα γίνεται γιατί το σύστημα θα βγάζει την τιμή όπως ισχύει γενικά, so?

 

Αυτά. Νομίζω. LOL

Enlighten me - agree - disagree για να τελειώνουμε σγα-σγα πριν βγουν άλλες IPS οθόνες και μετανιώσουμε :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jofapc, περίμενε λίγο, θα έλεγα να μην μιλήσεις με κανένα κατάστημα ακόμα.

Ας κάνουμε κάτι οργανωμένο.

 

scullyist, έχεις δίκιο, ας βιαστούμε πριν βγουν οι LG LED IPS και μας βάλουν σε αμφιβολίες. :unsure:

 

 

 

Για ημερομηνία λήξης εκδήλωσης ενδιαφέροντος, προτείνω τα μεσάνυχτα της επόμενης Κυριακής επειδή ίσως κάποιοι λόγω υποχρεώσεων "σερφάρουν¨ μόνο το ΣΚ.

 

Δεν ξέρω αν θα πρέπει να αφήσουμε την τιμή ελεύθερη. Σαν ομαδική αγορά μήπως πρέπει να δηλώσουμε τι είδους έκπτωση περιμένουμε; Ας πουν κι άλλοι τη γνώμη τους.

 

Η τιμή να είναι τελική με μεταφορικά και αντικαταβολή.

 

Πολύ σωστή και η ιδέα του χρονικού ορίου για απάντηση/προσφορά των εμπόρων.

 

Για την εγγύηση, δεν νομίζω να γίνει κάτι καλύτερο μιας και είναι από την DELL και όχι από το εκάστοτε μαγαζί.

 

Κάποιος θα πρέπει να αναλάβει τα email προς τα καταστήματα και κάποιος την συλλογή των στοιχείων των ενδιαφερόμενων (με πμ φυσικά).

 

Η τελική παραγγελία μάλλον βολεύει να γίνει με email με συνημμένη τη λίστα ονομάτων και διευθύνσεων.

 

 

 

Άλλες ιδέες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα με τα μεταφορικά όμως,υπάρχει περίπτωση σε κάποιους να φανεί άσχημη η τιμή στο σύνολο.

και αν ακυρώσουν 4-5 η προσφορα που θα πάρουμε πάει περίπατο..

Γίνετε να βάλουμε ένα όριο 2 μέρες να αναλάβει κάποιος συνολικά το θέμα?Γιατί αλλιώς θα μείνει στο γενικό η συζήτηση.

Οποιος νομίζει ότι θέλει να το οργανώσει, ας ποστάρει.αλλιώς δεν έχει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος θα πρέπει να αναλάβει τα email προς τα καταστήματα και κάποιος την συλλογή των στοιχείων των ενδιαφερόμενων (με πμ φυσικά).

Oπου μπλέκουν πολλά κοκόρια αργεί να ξημερώσει ως γνωστόν (και ήδη συμβαίνει) και δεν θα ωφελήσει πιστεύω. Άλλος να μιλήσει μέσω μειλ με τα καταστήματα και μετά 2ος να τους δώσει ονόματα? H αυτός που θα μαζέψει στοιχεία μετά να τα στείλει στον άλλο που επικοινώνησε για να τα στείλει στο κατάστημα με το οποίο συνεννοήθηκε? Χάσιμο χρόνου με ενδιάμεσες κινήσεις και προσωπικά, αν τα πλήρη στοιχεία μου πάνε σε κάποιον εδώ και όχι στο κατάστημα απευθείας από μένα, ε δεν έχω διάθεση να αλλάξουν και 'εκατό' χέρια εδώ μέσα.

Η τελική παραγγελία μάλλον βολεύει να γίνει με email με συνημμένη τη λίστα ονομάτων και διευθύνσεων.

Φαντάζομαι ότι αυτό θα πρέπει να προστεθεί ως ερώτημα στα καταστήματα μαζί με τις υπόλοιπες ερωτήσεις που θα τους τεθούν στο πρώτο μειλ επικοινωνίας. Επιθυμητό τρόπο διεκπεραίωσης της παραγγελίας δηλαδή, μετά την συμφωνία.

 

Στο θέμα με τα μεταφορικά όμως,υπάρχει περίπτωση σε κάποιους να φανεί άσχημη η τιμή στο σύνολο.

και αν ακυρώσουν 4-5 η προσφορα που θα πάρουμε πάει περίπατο..

Έχεις ένα δίκιο εδώ. Μπορεί να γίνει ως εξής, στη λίστα που θα κάνουμε να προσθέσουμε και πόλη απλά, "scullyist/1tmx/Θεσ-νίκη". Ώστε στο αρχικό μέιλ να τους ζητήσουμε να μας πούνε μεν την τιμή έκπτωσης για Χ κομμάτια + ξεχωριστά τα μεταφορικά για τις "Χ_Ψ-Ω" τοποθεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα το θέμα εδώ.

Παρακαλώ όσοι ενδιαφέρεστε, δηλώστε το εκεί ενημερώνοντας τη λίστα.

 

Ας δούμε πόσοι μαζευόμαστε και για πόσα τμχ.

 

το θεμα ειναι επρεπε να αντιγραφει η ηδη λιστα που υπηρχε τωρα παλι απο την αρχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες για να μη βρωμιζω το αλλο τοπικ ερωτώ εδω.

 

Η τιμη που λετε ειναι ακρως συμπαθητικη,αλλα τα μεταφορικα για μας απο επαρχια? θα γνωριζουμε κάποια στιγμη μεσα στη βδομαδα το προσθετο κοστος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο νόημα έχει ξεχωριστό νήμα αλλά ότι πουν οι πολλοί, no prob. Ας οριοθετήσουμε τουλάχιστον εδώ πρώτα όμως κάποιες λεπτομέρειες πριν ανοίξει άλλο θέμα για να τα θέσουμε εκεί ως δεδομένα ανοίγοντας το και να είναι καθαρό από συζητήσεις τέτοιου είδους έως ολοκληρωθεί/κλείσει η λίστα. Οι δικές μου σκέψεις/ερωτήματα:

 

 

 

δ) Υποθέτω αν και όταν κλείσει συμφωνία με κάποιο κατάστημα, πρέπει αρχικά να τους δώσουμε πραγματικά στοιχεία (ονομ/πωνυμο) των ατόμων που θα περιλαμβάνει η λίστα, ώστε να επιβεβαιώνουν ότι πρόκειται για άτομο που ανήκει στην εν λόγω προσφορά τους και η πώληση να γίνει στην συμφωνηθείσα τιμή. Τα ονόματα θα δωθούν -με pm και όχι δημόσια στο νήμα- σε όποιον αναλάβει την επικοινωνία με τα καταστήματα και αφού κλείσει η συμφωνία. Από κει και πέρα, εννοείται τα πλήρη στοιχεία μας θα πάνε στο κατάστημα κατα την παραγγελία.

 

ε) Κάτι που με μπερδεύει, δεν ξέρω πρακτικά πως εκτελείται η παραγγελία που αφορά μια ομαδική προσφορά. Από τον καθένα μας ξεχωριστά? Τηλεφωνικά? Από το σάιτ τους δεν θα γίνεται γιατί το σύστημα θα βγάζει την τιμή όπως ισχύει γενικά, so?

 

Αυτά. Νομίζω. LOL

Enlighten me - agree - disagree για να τελειώνουμε σγα-σγα πριν βγουν άλλες IPS οθόνες και μετανιώσουμε :P .

 

εγω θα το εβλεπα να γινεται ως εξης - αν υπαρχει συμφωνια μας βγαζει ενα κωδικο προσφορας π.χ. insomnia-dell - μπαινουμε ολοι και παραγγελνουμε ονλαιν, στην παραγγελια βαζουμε τον κωδικό προσφοράς, οταν εχει συμπληρωθει ο απαραιτητος αριθμος βαση της συμφωνιας το μαγαζι προχωραει στην εκτελεση των παραγγελιών.

 

θα ελεγα να κανουμε καποιες επαφες για να δουμε αν μπορει να περπατησει η ιδεα, γιατι το να μαζευτουμε 30 ατομα και να γυρισουν να μας πουνε η τιμη ειναι ηδη πολυ χαμηλη δεν υπάρχει περιθώρια. και μενα σκεψη μου ηταν κρουση στην msystems να δουμε αν ενδιαφερονται να παιξουν μπαλα επειδη ειναι γνωστο καταστημα. εχω στειλει ηδη ενα εμαιλ σε ενα αλλο καταστημα που εβγαινε 199 μαζι με μεταφορικα (το bmac) αλλα το καταστημα δεν το ξερω και ειναι κοντά στην αλεξανδρουπολη.

 

υπολογειστε παντως για αυτη την ποσοτητα οτι θα χρειαστεί περιπου 2-3 βδομαδες πιστεύω.

 

Παιδες για να μη βρωμιζω το αλλο τοπικ ερωτώ εδω.

 

Η τιμη που λετε ειναι ακρως συμπαθητικη,αλλα τα μεταφορικα για μας απο επαρχια? θα γνωριζουμε κάποια στιγμη μεσα στη βδομαδα το προσθετο κοστος?

 

ακομα υπαρχει μονο τιμη στοχος, δεν εχει γινει καποια διαπραγματευση στην τιμη οποτε το θεμα των μεταφορικων ερχεται μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι επρεπε να αντιγραφει η ηδη λιστα που υπηρχε τωρα παλι απο την αρχη?

 

Έχεις δίκιο, το σκέφτηκα αρχικά αλλά τελικά δεν ήθελα να πάρω την ευθύνη να σας δηλώσω όλους εκεί γιατί μπορεί κάποιοι να άλλαξαν γνώμη.

Συγνώμη γι' αυτό αλλά παρακαλώ ξαναδηλώστε ο καθένας για τον εαυτό του.

 

Η τιμη που λετε ειναι ακρως συμπαθητικη,αλλα τα μεταφορικα για μας απο επαρχια? θα γνωριζουμε κάποια στιγμη μεσα στη βδομαδα το προσθετο κοστος?

 

Θα ζητήσουμε η τιμή να περιλαμβάνει μεταφορικά και αντικαταβολή για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιοι να άλλαξαν γνώμη.

Μέσα σε ούτε 24 ώρες? Να φοβόμαστε τι θα γίνει μέχρι το τέλος δηλαδή LOL

 

Εεεεεεεντωμεταξύ, μιας που τέθηκε όριο, ας ενημερώσουμε από τούτο εδώ το βήμα =P και τους 'κολλητούς' των διαφόρων καταστημάτων -που όπως ξέρουμε πολύ καλά ζουν ανάμεσα μας και διαβάζουν τα δρώμενα- ότι αν ελπίζουν να πάρουν παραγγελία της οποίας η προσφορά θα πλησιάζει το 180 και όχι το 160, ας το ξανασκεφτούνε πριν στείλουν προσφορά όταν έρθει η ώρα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...