Προς το περιεχόμενο

Dell U2311h 208€


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει πάρει κάποιος τηλέφωνο ρε παιδιά να ρωτήσει κάπου;

 

Αυτο, κι από μένα. ;)

 

Ειμαι μέσα για τιμή ως 180ε, με λογική παράδοση ως 15-20 ημέρες απο τη συμφωνία, προσωπικό παραστατικό/απόδειξη (οχι ομαδικό τιμολογιο) για την εγγύηση, αλλά ας ρωτήσει κάποιος που τρέχει την υπόθεση γιατι μου φαινεται οτι λογαριάζουμε χωρις τον ξενοδόχο. Προβλέπω απάντηση του στυλ "Το άλλο με τον Τοτό το ξερατε;" :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 574
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά ειπώθηκε ελάχιστα πιο πίσω στο θρεντ :)

γινονται ηδη καποιες προσπαθεις για διαπραγματευσεις απο τους τοπικ σταρτερ και θα σας ενημερώσουμε μολις υπάρχει κατι χειροπιαστο και μετα την ληξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά λέει ο scullyist.

 

Γνώμη μου, δεν έχει νόημα να αναλώνεστε σε θεωρητική κουβέντα επί σελίδες για το αν θα γίνει.Αφήστε να το δούμε στην πράξη ρε σεις.Αν κάτσει, καλώς.Αν όχι, πάλι καλώς.Μην το κουράζουμε.Δε θα σκάσουμε κι όλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα και στο άλλο θέμα:

 

Επειδή η λίστα μακρένει και το θεωρώ λίγο περίεργο να κάνουμε copy-paste όλα τα ονόματα μπορείτε να πηγαίνετε εδώ http://goo.gl/4n7YG και να προσθέτε το όνομα σας στο τέλος της λίστας.

 

Το σύνολο των τεμαχίων στα δεξιά ενημερώνεται αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δε βάζει ο κάθε ένας και το προσωπικό του "ταβάνι" ; (ελπίζω σε ρεαλιστική βάση...)

 

Πάντως το κέρδος του οποιουδήποτε προμηθευτή είναι συνήθως της τάξης του 25-30%

με τιμή 160Ε θα έχει σχεδόν μηδενικό κέρδος και δε νομίζω να χαρίζει κανείς οθόνες...

οπότε δε πρέπει να υπολογίζουμε κατ ελάχιστο μια τιμή 170Ε + 10Ε πχ τα μεταφορικά όπου χρειάζεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά με εχετε ψησει και μενα για αγορα και θα αποφασισω τελευταία στιγμη τελικά.Ίδωμεν..

 

Παρ'ολα αυτα μπορει καποιος να μου πει το εξης: Αν καποιος εμπορος εχει τη δυνατοτητα(και το συμφερον εννοειται) να κανει κατι τετοιο γιατι δεν βγαζει μονος του την προσφορά;Πετάει απο κατω και ενα 10-15 μερες για αποστολη για να ειναι καλυμμένος και ολα καλα.. :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δε βάζει ο κάθε ένας και το προσωπικό του "ταβάνι" ; (ελπίζω σε ρεαλιστική βάση...)

 

Πάντως το κέρδος του οποιουδήποτε προμηθευτή είναι συνήθως της τάξης του 25-30%

με τιμή 160Ε θα έχει σχεδόν μηδενικό κέρδος και δε νομίζω να χαρίζει κανείς οθόνες...

οπότε δε πρέπει να υπολογίζουμε κατ ελάχιστο μια τιμή 170Ε + 10Ε πχ τα μεταφορικά όπου χρειάζεται ;

 

δυστυχώς αδερφε το κερδος τους δεν ειναι μονο τόσο. Ίσως φαίνεται τόσο στα τιμολογια αλλα εχε υπόψη σου οτι σε αυτά τα ειδη παίζει 1+1 ή 2+1 δώρο, και έτσι μειώνουν το κόστος σε σχέση με το τι γράφει στο τιμολογιο... :rolleyes:

 

Προσωπικά όπως προείπα εχω ταβάνι (160 τελική με μεταφορά) και θα εξαρτηθεί απο την τελική τιμή αν θα συμμετασχω στην αγορά ή όχι, προς το παρόν δεν ειμαι στη λίστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, οι προμηθευτές ανάλογα με τον τζίρο που έχει κάνει το κατάστημα μέσα σε ενα έτος τους δίνει και κάποιο bonus, εκτός από το κέρδος του που είναι περίπου στο 15% ανάλογα το ποιόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν προτείνω στο άλλο θέμα με την ομαδική αγορά, να ξαναγράψουμε δίπλα από τα ονόματα μας , την τελική τιμή που είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε για την οθόνη χωρίς τα μεταφορικά. Πχ azazyl 180 ευρω. Έτσι θα γίνει στο τέλος λίστα του στιλ 190ευρω: 20 οθόνες. 180ευρω: 36οθόνες κτλ. Τα μεταφορικά ας τα κανονισουμε μετά με το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά όπως προείπα εχω ταβάνι (160 τελική με μεταφορά) και θα εξαρτηθεί απο την τελική τιμή αν θα συμμετασχω στην αγορά ή όχι, προς το παρόν δεν ειμαι στη λίστα...

 

Όπως και να έχει μπες στο excel και γράψε το "ταβάνι σου" να δούμε που βρισκόμαστε.

 

Υ.Γ βασικά κάντε το και οι προηγούμενοι, στο αρχείο προσθέθηκε είδη το νέο κελί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...