Προς το περιεχόμενο

Θέματα σχετικά με το Dualshock 3 χειριστήριο [PS3 controller][DS3]


Runner25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποτε καταλαβαινεις οτι εχει φορτισει πληρως?αν πατησεις το menu button βλεπεις την κατασταση φορτισματος.εσυ απο που το βλεπεις?

 

ακριβως απο εκει...ειναι καινουρια και τα 2 δεν ξερω αν παιζει ρολο.2 φορτισεις το καθενα εχει κανει.Αυτο που ειχε η κονσολα μεσα σε 25 λεπτα ειχε γεμισει,το δευτερο ουτε να ανοιξει...ειχε στεγνωσει τελειως:-D

 

 

η αληθεια ειναι οτι σε 60αρι φιλου,(το πηρε οταν βγηκε με την μια)εκανε αυτο ακριβως...στις αρχες κραταγε και 4-5 μερες οι μπαταρια και τωρα ανα 1 μερα θελει φορτιση,ειδικα δε αν εχεις και την δονηση και βαλεις κανα GTA αντε γεια...

 

θα το δοκιμασω παντως:-)

 

No offence για το προηγουμενο ποστ:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν η μπάρα αναβωσβήνη στο menu και το λαμπάκι στο χειριστήριο για 2 ώρες και μετά σταματάει το λαμπάκι και δείχνει η μπαταρία full στην ένδειξη στο menu τότε το βγάζεις..αυτονόητα πράγματα θα λέμε;

Ποιός το βγάζει δηλαδή πρίν δείξει ότι η μπαταρία είναι φορτιζμένη πλήρως;

Αν το φορτίσεις 10 η 20 λεπτά και το βγάλεις και δεν έχει φορτίση πάλι γεμάτη μπορεί να σου δείξει την μπαταρία αλλά θα σου κρατήση κάποιες ώρες μόνο.

Εμένα η μπαταρία όπως είπα μου κρατάει 72 ώρες ασταμάτητου παιχνιδιού.

Εσείς που λέτε 25 λεπτά θα μας πείτε και πόσο σας κρατάει η μπαταρία σε καθαρό χρόνο παιχνιδιού;

Επεξ/σία από soso75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λεέι ο soso75 ειναι.

Ειναι σαν κινητό ενα 25 λεπτο δεν φτάνει να φορτίσει full.Kαι αν δειχνει οτι φόρτισε full ειναι σαν σαν τα κινητα παλι που γινεται ταχεία φόρτιση όχι και ολοκληρωμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λεέι ο soso75 ειναι.

Ειναι σαν κινητό ενα 25 λεπτο δεν φτάνει να φορτίσει full.Kαι αν δειχνει οτι φόρτισε full ειναι σαν σαν τα κινητα παλι που γινεται ταχεία φόρτιση όχι και ολοκληρωμένη.

 

ας πουμε οτι ειναι ετσι.πως δικαιολογεις το γεγονος οτι κραταει ιδιες ωρες λειτουργιας?(γυρω στις 60)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ολες οι μετρησεις σας ειναι με την δονηση μεσα;εμενα με δονηση εχω τα μισα απ οτι κανονικα..

 

 

Εγώ μίλησα υπό κανονικές συνθήκες με δόνηση.

Μετά ασφαλώς παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο το αν το φορτίζεις απλά η το φορτίζεις και παίζεις..αν χρησιμοπιοίς τη δόνηση η την έχεις απενεργοπιοιμένη..αν και κατά πόσο τα παιχνίδια που παίζεις χρησιμοποιούν τη δόνηση συνεχώς..κτλ.

Π.χ αν παίξεις την Bayonetta που σχεδόν ποτέ δεν σταματάει το χειριστήριο να δονήτε μιας και έχει τρελή δράση μπορεί να σου πάει η μπαταρία και μια μέρα.

Αλλά αυτός δεν είναι ο κανόνας αλλά η εξαίρεση μιας και στα υπόλοιπα παιχνίδια που έχω εγώ τουλάχιστον η διάρκεια του παιχνιδιού φτάνει τις 72 ώρες.

Επεξ/σία από soso75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Το πρωτο λαμπακι στο dualshock 3 εχει μεινει κολλημενο.

 

Τωρα που πηγα να ξανανοιξω το ps3 διαπυστωσα πως το πρωτο λαμπακι στο dualshock εχει μεινει κολλημενο. Κλεινω το ps3 και παραμανει αναμενο. Το συνδεω με usb και παλι τιποτα. Yπαρχει κανα μικρο κουμπακι απο πισω ωστε να το κανω reset ή κατι τετοιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πηγαινε στις ρυθμισεις του ps3 και ενεργοποιησε το energy save στο χειριστηριο, που το κανει να απενεργοποιειτεαι μετα απο λιγα λεπτα αν δεν το χρησιμοποιεις (για να σωζει την μπαταρια), να δεις αν θα κλεισει.λογικα ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια εχω προβλημα με το χειριστηρι στο ps3. αρχικά το παλιο χειριστηριο που ειχα δεν φορτιζει και συνεχεια αποσυνδεοταν από την κονσολα σαν να μην το αναγνωριζε. το καινουριο χειριστηριο που μολις πηρα ΠΑΛΙ δεν φορτίζει, αλλά όταν εινα συνδεδεμένο με το καλωδιο σοτ usb παιζει κανονικα. οταν ειναι να παει να φορτισει αναβοσβηνει 3 φορες και μετα τιποτα...μπορεί να φταιει το καλωδιο usb? η κονσολα δεν νομιζω να παιζει ρολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω έχω το πρώτο 60αρη ps3 που βγήκε με sixaxis χωρίς δόνηση και κάνει κανα 2ωρο να φορτίσει πλήρως ίσως τα πιο καινούργια να φορτίζουν πιο γρήγορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 30 λεπτά το πολύ φορτίζει.Η μπαταρία κρατάει περίπου 25-30 ώρες σε παιχνίδια με πολύ δράση που υπάρχει πολύ δόνηση.Το 60-70 που λέτε συνεχόμενο παιχνίδι δεν νομίζω να αληθεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...