Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Πεσετέρο είναι γενικά καλός και σεβαστός, παρόλο που δε συμφωνώ πάντα μαζί του.

 

Επίσης Midi Miliz ούτε με τη δική σου άποψη συμφωνω. Θα σου δικαιολογήσω το λόγο

1. Περυσι παντελονιασε το καλοκαιρι και υποσχεθηκε μεταγραφαρες το Γενναρη. Οπως αποδειχθηκε ηταν σανο.

Έχουμε πει 100.000 φορές πως για το θέμα Ριέρα δεν έφταιξε κανεις. Η προσφορά ηταν εξαιρετική, ο παίχτης πίεσε πολύ να φύγει, δε γινόταν κάτι διαφορετικό.

Μεταγραφή υψηλού επιπέδου τον Γενάρη δε μπορείς να κάνεις. Ο Καζίμ ήρθε με τη προοπτική να αγορασθεί. Δεν πήγε καλά. επέστρεψε πίσω.

Το γεγονός όμως οτι το καλοκαίρι προχώρησε στον δανεισμό του Μακούν (που ήρθε ως τεράστιο όνομα ), δείχνει οτι οντως ηθελε να ενισχύσει την ομάδα, εντός του δυσκολότερου ομίλου Τσ.Λ τα τελευταία χρόνια. Αν ο Μακούν έβγαζε μάτια, όπως περιμέναμε οτι θα κάνει, τα 4 εκατομμύρια δεν θα ήταν τίποτε, σε σχέση με την αξία του παίχτη. Λογικό να μη τον αγοράσει. Σε παιχνιδια έπαιξε καλά.

2. Ξαναυποσχεθηκε μεταγραφες για αυτο εδω το καλοκαιρι. Ξανα σανο.

Αυτό πάει με τον αριθμό 4.

Εσύ είσαι της άποψης, δε ξέρω για ποιό λόγο, αφού όλα τα ΜΜΕ και του εξωτερικου μιλάνε για εντελώς διαφορετικά πράγματα, πως ο Μαρινάκης δεν ήθελε να αγοράσει αυτούς τους παίχτες.

 

Κι όμως η πρόταση στον Νενε όπως αποδείχθηκε ήταν σοβαρότατη.

Το ιδιο και στον Κακουτά, το ίδιο και στον Κουαρέσμα.

 

Οι 3 αυτοί παιχτες δέχθηκαν επίσημη πρόταση απ τον Ολυμπιακό με εξαιρετικές αποδοχές για τα Ελληνικά δεδομένα.

Στον Νενέ, έδινε 2 εκατομμύρια το χρόνο και 3 στην ομάδα για αγορά.

Η Παρί δέχθηκε ο Νένε ζήτησε 3 το χρόνο για κλειστό 3ετές συμβόλαιο και 1 εκατομμύριο, πριμ υπογραφής!!!!!

 

Ο Κακουτά, απλά δεν ήθελε να έρθει Ελλάδα και με τον Κουαρέσμα η Μπεσίκτας στάθηκε εμπόδιο.

 

Όσο για το θέμα Ντελ Πιέρο, αποδείχθηκε βάση της δήλωσης του Μάνατζερ και αδελφού του παίχτη, οτι ο Ολυμπιακος έκανε ένα τραγικό επικοινωνιακό λάθος.

Ο Νικολακόπουλος ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν βγαίνει στο ράδιο να πει οτι ένας παίχτης ειναι πολύ κοντά αν δεν ειναι. Μπορει να έχει πολύ προκλητικές απόψεις, αλλά ως ρεπόρτερ ειναι ο πιό αξιόπιστος σε ότι αφορά τα του Ολυμπιακού.

Τι περιμένατε δηλαδη να πει ο επίσημος Ολυμπιακός?

"Ναι κάναμε μ@λ@κι@ και χάσαμε τον παίχτη γιατί δε καταφέραμε να κερδίσουμε την εμπιστοσύνη του, ενώ ο άνθρωπος ήθελε τελικά να έρθει?"

Σε ότι αφορά τους Τουντσάι κτλ, πολύ πιθανόν να υπήρξαν ερωτήσεις αλλά όχι κανα σοβαρό ενδιαφέρον.

Κλασικές δημοσιογραφικές πατάτες για να πουληθεί κανά φύλο.

 

Ούτε ο Μιραλλάς επωλήθη τελευταία στιγμή. Είναι τελείως λάθος αυτή η λογική της "τελευταίας στιγμής".

Πουλήθηκε μια εβδομάδα πριν το τέλος των μεταγραφών με μια εξαιρετική προσφορά. Και στη μέση της χρονιάς εγώ θα τον έδινα.

 

Το λάθος του Βαγγέλα δεν ειναι οτι δε πήρε τον παιχταρά.

Είναι οτι δεν είχε ετοιμάσει την ομάδα νωρίτερα και φυσικά το τραγικό ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟ λάθος για τον κοσμο.

Ακόμα και τον Ζαιρί να έπαιρνε στη θέση του Μιραλάς εγώ δε θα είχα πρόβλημα, αρκεί να βγει να μου πει τι θα κάνει όλα αυτά τα λεφτά. Που θα τα χρησιμοποιήσει αν όχι σε μεταγραφες?

Θα κάνει την ομάδα να έχει μόνο κέρδη?

Θα ξεχρεώσει τα πάντα?

 

Γενικά είμαι της άποψης πως ούτε ο Τζίγκερ, ούτε ο Χοντρός έχουν ανάγκη τον ΠΑΟ και τον γαβρο για να βγάλουν τα φράγκα τους.

Αυτά ειναι για τίποτε επιχειρηματίες της πλάκας. Εδώ μιλάμε για μεγέθη.

Ακόμα γελάω με το "ο Σωκράτης παντελόνιασε απ τον Γάβρο και τον καταριόμαστε μια ζωή που μας άφησε τελευταία χρονιά έτσι" κτλ κτλ.(Εικόνισμα έπρεπε να τον είχαν όλοι οι πορωμένοι Γαύροι τον Σωκράτη που τους έβγαλε απ τη κακομοιριά και τους έκανε πρωτη μούρη στο καβούρι, με γήπεδα κτλ κτλ)

 

Θεωρώ πολύ "οπαδικοκαφρική" συζήτηση, να μιλάμε για "παντελόνιασμα".

Σιγά μη περιμένει ο Χοντρός να παντελονιάσει τα 7-8 εκατομμύρια κέρδος που μένουν (γιατι οι περισσότεροι δεν κοιτάνε τον ισολογισμό του γάβρου ή της ομάδας τους να δουνε τι γίνεται και πόσο εύκολα μπορεί κανεις να πιάσει αυτόν που όντως παντελονιάζει), τη στιγμή που οι εταιρείες του βγάζουν τα 3πλάσια κάθε μήνα.

 

Έχουμε τη κακή συνήθεια να τα πετάμε όλα στην εύκολη λύση. Παντελόνιασμα, κλέφτες, χρησιμοποιούν την ομαδάρα μας για να βγάλουν λεφτά, χωρίς να κοιτάμε καν το υπόβαθρο του κάθε ανθρώπου.

Αν αύριο ερχόταν όμως ο τάδε και έκανε μεταγραφές 50 εκατομμυρίων όλοι μια χαρά θα ήταν, άσχετα αν σε 3-4 χρόνια η ομάδα θα εμπαινε στο 44 για χρέη.

 

Εννοείτε πως όλοι αυτοί έχουν τη τρέλα της ομάδας. Εννοείτε πως ο Τζίγγερ είναι Παναθηναϊκός, και ο Μαρινάκης ειναι Γαύρος. Αλλά υπάρχουν και άλλοι παράγοντες πέρα από το κέρδος για να κάνουν έναν μεγαλοεπιχειρηματία να ασχοληθεί με το ποδόσφαιρο. Σκεφτείτε λιγο...

 

alexis333 κανένα πρόβλημα. Πάντως απαντάω παραπάνω για την δήλωση του επισημου Ολυμπιακού σε ότι αφορά τον Ντελ Πιέρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για πιο λόγο ποσταρουμε απόψεις από μπλογκ? Προσωπική άποψη δεν έχουμε?

Το διάβασα παρόλα αυτά και τα περισσότερα από αυτά που γράφει είναι αλήθεια. Αυτό που δεν αληθεύει ομως κατα την γνωμη μου ειναι το οτι υπονοει πως ο Ολυμπιακος ειναι χωρισμενος αυτη την στιγμη σε 2 στρατοπεδα. Ας μην κυνηγαμε φαντασματα λεω εγω, δεν ισχυει κατι τέτοιο, η τουλαχιστον δεν ισχυει "in real life", γιατι σε φορουμ, φυλλάδες, μπλογκ, ραδια και αλλα τετοια μεσα που ο καθένας γραφει-λέει την παπάτζα του σίγουρα ισχύει. Στο γήπεδο, εκεί που μετράει δηλαδή, εγώ δεν βλέπω κάτι τέτοιο, όλοι το ίδιο θέλουμε,

 

Η κρητική επιβάλετε, αλλά επαναλαμβάνω, μην κυνηγάμε φαντάσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Cossutius

Kαλα το οτι ο Γαριδακης δεν πονταρει στα 7-8εκ ευρω κερδος το χρονο που μπορει να εχει απο τα παντελονιασματα του ΟΣΦΠ οταν οι επιχειρησεις του του αποφερουν περισσοτερα (αληθεια εχουμε ισολογισμους του Ολυμπιακου ή των εταιρειων του?) ειναι επιχειρημα που δεν στεκεται ουτε με δεκανικια. Μιλαμε για ανθρωπους που ζουν για να πατανε επι πτωματων και να αναδεικνυονται. ΦΥΣΙΚΑ και τον καινε οχι τα 7-8εκ ευρω αλλα ακομη και τα 1000 ευρω ενος υπαλληλου του, ΦΥΣΙΚΑ και δεν βρισκεται στον ΟΣΦΠ μονο για να παντελονιαζει αλλα για να συνδυαζει πολλαπλα πλεονεκτηματα (πχ δυναμη χειραγωγησης καμποσων χιλιαδων λαου, που αυτοματως σε κανει πολυ δυνατο στα του εσωτερικου της χωρας, ελεγχος παρασκηνιου, ισως και πολιτικου σκηνικου προς ωφελος των υπολοιπων επιχειρησεων του κλπ). Κι αυτα να μην ηταν εννοειται οτι 7-8 εκ ευρω το χρονο για τον καθε επιχειρηματια ειναι σημαντικο ποσο ακομα και αν εχει δευτερη επιχειρηση που κανει κερδη 50 το χρονο. ΑΛλιως δε θα σφαζοταν να σηκωσει πρωταθληματα, θα αφηνε κανενα και για τον ΠΑΟ για να δινει εμπορικη αξια στο προιον του (ουσιαστικο δικο του ειναι), την Σουπερλιγκα και να μην εχει και την γκρινια της νοβα στο κεφαλι του. Αλλα τα λεφτα του Τσου Λου ειναι πολλα για να αγνοησει το σχεδον δωρεαν παντελονιασμα τους, εστω και για 1 χρονια.

 

Δηλαδη αποτι καταλαβαινω συνολικα απο τα ποστ σου, εισαι πεπεισμενος οτι ο προεδρας εφετος ηταν διατεθιμενος να κανει 1-2-3 μεταγραφικα μπαμ συνολικης αξιας ανω των 8-9εκ ευρω, αλλα δε του εκατσε καμια περιπτωση λογω του αναδρομου Ερμη ή τελος παντων εξαιτιας οσων λενε τα δημοσιευματα και εμεινες με τον Ντιακιτε και τον Τατο?

Ακομα και ετσι να το δεις να το δεις παντως, το συμπερασμα που βγαινει ειναι πως πρεπει να ναι πολυ καλος businessman στο να πουλαει/ξεφορτωνεται παιχτες(συμβολαια) και τραγικα κακος-ατυχος στο να φερνει...

2 παιχτες επρεπε να στειλει φετος και 1 περυσι και το εκανε με απολυτη επιτυχια. 15 παιχτες κυνηγησε φετος το καλοκαιρι και τελικα του εκατσες ο 16ος ο Ντιακιτε...Κατι δεν μου καθεται βαση λογικης στα παραπανω...

 

@Sred

Σε αυτα που λες πονταρει ο προεδρος. Οτι καποιοι εχουν τον ΟΣΦΠ σαν ιδεα και θα συνεχιζουν να τον αντιμετωπιζουν ετσι, οσο ο προεδρας θα τους αντιμετωπιζει απλα ως πελατες-ευρω και μαλιστα Β κατηγοριας(btw αυτην την φραση "Ο ΟΣΦΠ/ΠΑΟ/ΠΑΟΚ/Αρης ειναι ιδεα την ακουω χρονια τωρα απο οπαδους διαφορων ομαδων και δεν εχω καταφερει να την κατανοησω ακομη..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι έβγαλαν στα ΜΜΕ οτι έκαναν πλουσιοπάροχες προτάσεις σε Νενέ, Κακουτά κτλ, δεν σημαίνει οτι είναι και αλήθεια.

Οπότε δε πιστευουμε τι λένε τα ΜΜΕ λοιπόν (και όχι μόνο ο γαβρος και οι Μαρινακικές εφημερίδες). Μα το θέμα ειναι το έλεγαν και τα ξένα ΜΜΕ. Δηλαδή ολοι λένε ψέμματα?

Δε παιζει δηλαδή οντως να έκανε καλές προτάσεις αλλά να μη γουσταραν οι παίχτες?

Σιγά το δύσκολο.

 

Οχι.Είμαι πεπεισμένος οτι ηθελε να φέρει ΕΝΑΝ καλο παίχτη αλλά το προσπάθησε πολύ αργά με αποτέλεσμα να μην έχει καιρό να διαπραγματευτεί.

 

Μιλαμε για ανθρωπους που ζουν για να πατανε επι πτωματων και να αναδεικνυονται.

Εχεις υπόψη σου τι εστί Μαρινάκης στους εφοπλιστικούς κύκλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξτο λίγο.

Wall Street κτλ κτλ.

Δες τη θέση του στους εφοπλιστικούς κύκλους στην Ελλάδα, στην Ευρώπη και Παγκόσμια.

Δεν έχει ανάγκη τον Ολυμπιακό για να βγαλει χρήματα όπως δεν είχε ο Σωκράτης όπως δεν είχε και ο Τζίγγερ(τον ΠΑΟ).

Στις δουλειές τους, τέτοια ποσά ειναι αστεία.

Για άλλους λόγους ασχολούντε αυτοι οι άνθρωποι με ομάδες.

Κάποιους τους ανέφερες και εσυ.

 

Και γενικά. Αν θεωρείς οτι ο κόσμος ειναι πρόβατα γιατι ασχολήσε με το ποδόσφαιρο?

Μπορεις απλά να αφήσεις τον κόσμο να έχει τις απόψεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα το θεμα των επιχειρησεων και αν εχει λογο να παντελονιαζει απο τον ΟΣΦΠ το ανελυσα παραπανω. Θα μπορουσα να εμβαθυνω επειδη τυγχανει να γνωριζω αναλογους επιχειρηματιες σε καπως κοντινο επιπεδο, λογω της δουλειας μου και να σου πω οτι και για 100 ευρω θα πατησουν πανω στο πτωμα σου και θα σε αφησουν και νηστικο αν χρειαστει ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ (ναι τσουβαλιαζω), δεν γινεται να μου πλασαρεις σαν επιχειρημα οτι χεστηκε για 7-8εκ το χρονο (που ειναι παραπανω ειδικα φετος αλλα anyway). Ρωτα καναν υπαλληλο του να σου πει αν χεζεται για τα 50-100-150 ευρω η οχι και συμπερανε αν γινεται να τον ΚΑΙΝΕ τα 7εκ το χρονο. Εχεις την εντυπωση οτι τα βλεπει για στραγαλια και σου λεω οτι και ο Μπιλ Γκειτς να ηταν δεν θα τα εβλεπε ετσι.

 

Οσο για το τελευταιο ερωτημα σου μου φαινεται καπως αστοχο?! Τι σχεση εχει αν ειναι προβατα ο κοσμος με το αν μ'αρεσει να χαζευω μπαλα? Οπως επισης και σαν παθων με τα διοικητικα μου να διακρινω ομοιοτητες και να τις αναφερω? Αποψη αφηνω τον καθενα να εχει -προφανως...-, αυτο δε συνεπαγεται οτι δεν πρεπει να εχω κι εγω μια αποψη.. Εξαλλου, επειδη βλεπω οτι στεκεσαι στη δικη μου αποψη, να σου υπενθυμισω οτι αναλογες αποψες εχουν και ομοιδεατες σου που ενδεχομενως να θεωρεις πιο ειλικρινεις τις προθεσεις τους στην κριτικη αποτι τις δικες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω από πότε το να αποκαλείς τους άλλους πρόβατα σε αυτό το φορουμ αποτελεί μια απλή άποψη και μάλιστα αποδεχτή.

Ναι θα το φαω το ban μπορεις εσυ που μου θιχτηκες απτο πουθενα και χωρις λογο :devil:

Ειπε ο COssuitus:

Και γενικά. Αν θεωρείς οτι ο κόσμος ειναι πρόβατα γιατι ασχολήσε με το ποδόσφαιρο?

Aπαντησα στον Cossutius:

Οσο για το τελευταιο ερωτημα σου μου φαινεται καπως αστοχο?! Τι σχεση εχει αν ειναι προβατα ο κοσμος με το αν μ'αρεσει να χαζευω μπαλα?

 

Αυτο που δεν ξερω εγω, ειναι αν ειναι αποδεκτο να μου βαζεις λογια που δεν ειπα και μαλιστα οτι ταχα τα ειπα και σε συμφορουμιτες. Και οχι μονο αυτο αλλα να ξεκινας και μια δηθεν μιρλα εκ του μη οντος οταν η συζητηση ειναι μια χαρα πολιτισμενη. Αραξε στα κυβικα σου λοιπον και ασε τα πονηρα τρολοπαιχνιδακια με τις λεξεις-παραπονακια-δηθεν θιχτηκες. Tωρα αν τριγυρνουν μυγες και μυγιασμενοι που απτη λεξη "κοσμος" εμενα και του cossutius σκιαγραφουν τον εαυτο τους, δικαιωμα τους. Η συζητηση ειναι κομπλε εδω και σελιδες, ο μονος που ξαφνικα εντοπισε προβλημα εισαι εσυ. Μονος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα το φαω το ban μπορεις εσυ που μου θιχτηκες απτο πουθενα και χωρις λογο :devil:

Ειπε ο COssuitus:

 

Aπαντησα στον Cossutius:

 

 

Αυτο που δεν ξερω εγω, ειναι αν ειναι αποδεκτο να μου βαζεις λογια που δεν ειπα και μαλιστα οτι ταχα τα ειπα και σε συμφορουμιτες. Και οχι μονο αυτο αλλα να ξεκινας και μια δηθεν μιρλα εκ του μη οντος οταν η συζητηση ειναι μια χαρα πολιτισμενη. Αραξε στα κυβικα σου λοιπον και ασε τα πονηρα τρολοπαιχνιδακια με τις λεξεις-παραπονακια-δηθεν θιχτηκες. Tωρα αν τριγυρνουν μυγες και μυγιασμενοι που απτη λεξη "κοσμος" εμενα και του cossutius σκιαγραφουν τον εαυτο τους, δικαιωμα τους. Η συζητηση ειναι κομπλε εδω και σελιδες, ο μονος που ξαφνικα εντοπισε προβλημα εισαι εσυ. Μονος σου.

 

Μην κανείς ότι δεν καταλαβαίνεις.

Και περα απο τα προβατα που λεγανε "ευχαριστουμε προεδρε που τον πουλησες και εβγαλες κερδος για την ομαδα μας" ή τα αλλα "ζητω ζητω, επιτελους ανανεωση με ελληνακια στην ομαδα" για να κρυφτουν πισω απτο δαχτυλακι τους,

 

Τέλος πάντων, πάω για ύπνο γιατί βλέπω να έρχεται πάλι το μπαν αν το συνεχίσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε δε πιστευουμε τι λένε τα ΜΜΕ λοιπόν (και όχι μόνο ο γαβρος και οι Μαρινακικές εφημερίδες). Μα το θέμα ειναι το έλεγαν και τα ξένα ΜΜΕ. Δηλαδή ολοι λένε ψέμματα?

Δε παιζει δηλαδή οντως να έκανε καλές προτάσεις αλλά να μη γουσταραν οι παίχτες?

Σιγά το δύσκολο.

 

Τα ΜΜΕ ενημερώνονται με ρεπορτάζ κατευθείαν απο την ΠΑΕ. Αντικειμενικά η μή. Υπάρχει όμως μια βασική διαφορά. Τα βαμμένα είναι πιο εύκολο να πουλήσουν "φουσκωμένο" το σανό που θα τους παραγγείλει η ΠΑΕ, για να τα έχουν καλά με την διοίκηση. Αυτό γίνεται παραδοσιακά απο τις ημέρες του Κόκκαλη μέχρι και σήμερα, με τις εκάστοτε ειδήσεις περί "ενίσχυσης" και "παικταράδων", συνοδευόμενες με τα all-time classic πρωτοσέλιδα τύπου: "Πάρτο πάνω σου πρόεδρε", "δείξτους ποιός είσαι" κτλ. Τα ουδέτερα μέσα απλά θα πάρουν την πληροφορία και θα την αναπαράγουν χωρίς ιδιαίτερες σάλτσες. Είναι πολύ εύκολο το να βγάλεις προς τα έξω μια οποιαδήποτε είδηση σαν διοίκηση, γιατί ακόμα και μούφα εντελώς να είναι, θα κάνει "αίσθηση" και θα αναπαραχθεί απ' όλους σαν επίσημη θέση (άρα "αλήθή").

 

Τα ξένα ΜΜΕ απο που νομίζεις οτι κάνουν ρεπορτάζ; Απο τα ελληνικά πρακτορεία παίρνουν τις ειδήσεις και τις αναπαράγουν αυτούσιες.

 

Συγνώμη, τέτοιο κουτόχορτο δεν θα το φάω. Τέτοιες δηλώσεις οτι "προσπαθήσαμε και δεν ήθελαν", κινούνται στο ίδιο μοτίβο με το "εξαιρετικό ρόστερ" ή το άλλο απίθανο: "ο προπονητής πήρε περισσότερα απ' όσα ζήτησε", δια στόματος του παιδοβούβαλου Καραπαππά. Που μέχρι και εκεί αυτοαναιρέθηκαν μόνοι τους, μετα την μεταγραφή του Ντιακιτέ. Με την ίδια λογική κανένας ποδοσφαιστής δεν θα πήγαινε στις στέππες της Ρωσσίας και της Ουκρανίας, με τα γήπεδα-χωράφια τους και το -10 Μ.Ο θερμοκρασιών που φτάνουν τον χειμώνα. Πόσο μάλλον όταν ο Ολυμπιακός είναι μια ομάδα που παίζει Τ.Λ.

 

Δεν ζητώ Φαλκάο, ούτε Μόντριτς στον Ολυμπιακό. Βγές όμως ρε Μαρινάκη και πές ξεκάθαρα και τίμια στον κόσμο τον Μάη, πρίν αρχίσουν τα διαρκείας: "Παίδες, έχουμε ένα πρωτάθλημα για τον πούτσο. Θα πάμε με τα ελληνόπουλα και με 1-2 φθηνές μεταγραφές για να πάρουμε εύκολα το ντάμπλ και να πάμε όπου μας βγάλει στην Ευρώπη". Πουλάς τον Μιραλάς, πουλάς τον Μέλμπεργκ, και απο την στιγμή που δεν έχεις σκοπό να τους αντικαταστήσεις με ισάξιους παίκτες, την βγάζεις με ότι έχεις και συμπλήρωμα κανένα ελεύθερο.

 

Αυτή θα έπρεπε να ήταν η στάση τους προς τον κόσμο, και όχι να μου βγάζουν διαφημιστικά με τον Μιραλάς "στήριξε το 4ο αστέρι" (μέχρι και αποζημίωση στα διαρκείας θα πρέπει να ζητήσουμε κανονικά, όπως έκαναν οι οπαδοί της Μίλαν που στο αντίστοιχο διαφημιστικό για τα διαρκείας τους είχαν τον Ζλάταν και τον Σίλβα, για να τα τσεπώσει ο Σίλβιο πρίν τους πουλήσει).

 

Όταν λοιπόν λαμβάνουμε τέτοια κοροϊδία, τέτοιο εμπαιγμό απο την διοίκηση με δηλώσεις του τύπου "θα τους τρελάνω με παιχταρά", ε τότε κάποια στιγμή μπαίνει μπροστά και η αξιοπρέπεια του καθενός. Το πόσο δηλαδή θα ανέχεται να τον δουλεύουν οι διοικούντες του με γραφικότητες και κινήσεις επιπέδου Τσάκα και παρακάτω, εκεί απλά ξενερώνεις και σιχτιρίζεις. Το μήνυμα δώθηκε πάντως την Κυριακή απο τον κόσμο. Πόσο μάλλον σε καιρούς κρίσης που βλέπουν τις τιμές των εισητηρίων να μένουν το ίδιο υψηλές, ενώ το προϊόν να υποβαθμίζεται συνεχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κανείς ότι δεν καταλαβαίνεις.

 

 

Τέλος πάντων, πάω για ύπνο γιατί βλέπω να έρχεται πάλι το μπαν αν το συνεχίσουμε...

Kαι σε αυτο που παραθετεις δεν βλεπω που ακριβως αναφερομαι σε μελη του φορουμ. Ξεκαθαρα αναφερομαι και στα 2 ποστ μου σε μερος του κοσμου του ΟΣΦΠ ΓΕΝΙΚΑ και σε αποψεις που ειτε ακουσα, ειτε διαβασα σε διαφορα σαιτ. Οποτε σταματα αυτο το πονηρο παιχνιδακι να επιμενεις να μου βαζεις προσβολες που δεν απηυθυνα σε καποιον εδω μεσα και αν τις παιρνεις προσωπικα μονο εσυ απο ολους τους υπολοιπους, ψαξου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μαρινακης εχει κανει λαθη αυτο το ξερουμε ολοι αλλα για να λεμε και τα πραγμα οπως εχουν

ηταν ο μονος που βγηκε μπροστα οταν ο κοκκαλης ειπε πουλαω και αν δεν αγοραζε δεν νομιζω

να ηταν ο ολυμπιακος οπως ειναι τωρα τουλαχιστον οικονομικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρόνος θα κρίνει τον Μαρινακη. Μόλις δυο χρόνια είναι στην ομάδα και έχει κάνει και λάθη και σωστά. Νωρίς ειναι για να βγάλουμε τελικά συμπεράσματα.

 

Φέτος αγωνιστικά έχει φέρει τον Ολυμπιακό ένα σκαλοπατι κάτω σε σχέση με πέρυσι, όμως για εμένα είναι σαν να ξεκινάει από το μηδεν, μιας και έχει πει οτι πάμε να χτίσουμε ομάδα απο την αρχη. Χρόνο με τον χρόνο λοιπόν περιμένω τον Ολυμπιακό να ανεβαίνει και από ενα σκαλοπάτι. Για να δούμε αν θα τα καταφέρει. Εκεί θα δείξει τις πραγματικές προθέσεις του ο Μαρινακης,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...