Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν νομίζω σου βρήκα μια λύση. Βάλε τον φάκελο σε ένα USB flash κανονικά, αφαίρεσε τον σκληρό δίσκο από το Xbox, βάλε το φλασάκι στο Xbox και άνοιξε την. Μόνο έτσι κατάφερα να κάνω update.

 

Μπορεί να μας πει κάποιος που παίζει κανονικά στο live τι έκδοση έχει στο dashboard από το system info;

 

Edit: Πάντως και να κάνεις το παραπάνω update τα καινούργια παιχνίδια εξακολουθούν να σου ζητάνε αναβάθμιση του dashboard. Οπότε ξαναμπαίνεις στην ίδια λούπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια το video δειχνει τα βηματα που ακολουθεις για να κανεις update.Αυτονοητο ειναι οτι θα κατεβασεις την τελευταια εκδοση dashboard και οχι αυτη που δειχνει το video.

Nik0s σιγουρα κατι κανεις λαθος και δεν γινεται το update.Πες μου την εκδοση dashboard που εχει τωρα το xbox σου.

 

Την τελευταια εκδοση dashboard θα την βρεις εδω. http://www.xbox.com/en-US/support/systemuse/xbox360/console/systemupdates.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το video δειχνει τα βηματα που ακολουθεις για να κανεις update.Αυτονοητο ειναι οτι θα κατεβασεις την τελευταια εκδοση dashboard και οχι αυτη που δειχνει το video.

Nik0s σιγουρα κατι κανεις λαθος και δεν γινεται το update.Πες μου την εκδοση dashboard που εχει τωρα το xbox σου.

 

Την τελευταια εκδοση dashboard θα την βρεις εδω. http://www.xbox.com/en-US/support/systemuse/xbox360/console/systemupdates.htm

 

Εχω ηδη απο οτι βλεπω την 2.9.8955.0 που αν καταλαβα καλα ειναι η τελευταια ηδη. Γιαυτο δεν ξεκιναει καν η διαδικασια?

 

Βασικα αρχια να ρωαω για τα updates γιατι ενα φιλος δεν μπορει να παιχει κατι νεα παιχνιδια επειδη λενε οτι χρειαζεται update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alexis333 σβήσε και κάνα p.m. γιατί δεν μπορώ να σου στείλω τίποτα.

 

Eσβησα πολλα p.m τωρα ...

:-)

 

ελα στην παρεα μας υπαρχει ενα προγραμμα μαζι με οδηγο στο φορουμ πατσαρει με ενα κλικ .. οτι wave θελεις ..

http://www.xboxhackers.gr

 

Θα μπω ...

Thanx ...

 

Με ποιο προγραμμα κανεις την αλλαγη ..

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσβησα πολλα p.m τωρα ...

:-)

 

 

 

Θα μπω ...

Thanx ...

 

Με ποιο προγραμμα κανεις την αλλαγη ..

:-)

 

το προγραμμα ειναι το 360 wavepatcher ειναι σε 5 γλωσσες και υπαρχει οδηγος στα ελληνικα + το προγραμμα να το κατευασεις ..

@ για τον Νικο update δεν χρειαζετε η κονσολα το firmware του drive χρειαζετε υπαρχουν και για σενα αναλυτικοι οδηγοι στο φορουμ ελα να ριξεις μια ματια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Patsarismeni την εχω με iXtreme v1.61 σε ενα παιδι τοε χια δςσει οταν την ειχα αγορασει και προσωπικα οτι εχω δοκιαμσει το παιζει.

 

ο φιλος ιδιο σαν και μενα xbox εχει αλλα λεει καποια παινχιιδ αεν μπορουν να τοθ παιξουν, Και αυτουνου ομως το ιδιο παιδι την ιδια μερα του εκανα το patchαρισμα.

 

Jasper εχει και αυτος. Γιατι λες φιλε μου οτι θελει update to firmwate του drive? Εξηγησε μου αν θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελεις δωσε μας περισοτερες πληροφοριες του τυπου ποια παιχνιδια δεν του παιζει του φιλου σου ...

 

to battlefield, to metro 2033 to mass efect to dantes inferno to army two ζητανε update οπως μου ειπς μολςι τωρα και οσο και να επιλεγει οτι θελει να εφαρμοστει το update παλι την ιδια ερωτηση του κανει το παιχνιδι, κατι σαν ατερμων loop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to battlefield, to metro 2033 to mass efect to dantes inferno to army two ζητανε update οπως μου ειπς μολςι τωρα και οσο και να επιλεγει οτι θελει να εφαρμοστει το update παλι την ιδια ερωτηση του κανει το παιχνιδι, κατι σαν ατερμων loop.

 

το ίδιο έπαθα και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα έχει πειράξει τα ISO με το waves patcher έτσι δεν είναι;

 

Edit:

 

Η πιο σίγουρη λύση για τον φίλο σου είναι να πάει να νοικιάσει ένα καινούργιο παιχνίδι, να το βάλει στο Xbox και να κάνει το update. Μετά από αυτό τα παραπάνω παιχνίδια δεν θα του ζητάνε update.

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα ειναι πατσαρισμενα τα παιχνιδια γιαυτο γινετε αυτο οποτε η το φλασαρει σε νεα version για να παιζει τα νεα wave 15 ευρο κοστιζει ... η δωστου το φλασακι σου να κανει update .. η αυτο που αναφερε ο προλαλισαντας νοικιαζει το παιχνιδι οριτζιναλ και κανει το update ...

υπαρχει παντα και η λυση του να το κανει μονος του διαβαζοντας τον καταληλο οδηγο στο φορουμ μου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα...

Μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα ενα Nec 3550 για να γραφω τα iso, αλλά απο οτι φαινεται μας αφησε χρονους....

Επειδη έχω καιρό να ασχοληθω μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει ένα recorder to οποιο επιτρέπει την αλλαγή στο book type χωρις πολλά πολλά?

Ευχαριστω

 

ΥΓ: πριν με κράξετε γιατι ρωτάω εδώ κ όχι σε άλλο τομεα του forum...

Ήθελα μια γνώμη απο αυτούς που χρησιμοποιούν τα recorders τους για την συγκεκριμένη χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pioneer απο οτι βλέπω δε πρέπει να υπάρχει στην αγορα αυτή τη στιγμή....

Κάτι πιο προσβάσιμο ισως?

Βλέπω παντού τα Optiarc...επιτρέπουν την αλλαγή του book type με το img burn?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...