Προς το περιεχόμενο

Στις 25 Μαρτίου κυκλοφορεί το Nintendo 3DS


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά μη με περάσετε για hater αλλά θέλω να πω κάποια πράγματα που σκέφτομαι σχετικά με το ζήτημα που δεν είναι βολικά για τη Nintendo.

 

250 ευρώ/δολλάρια ήταν η τιμή του Wii όταν βγήκε.

Μου φαίνεται παράξενο μια φορητή κονσόλα να στοιχίζει όσο μια οικιακή.

Ακόμα και έτσι όμως πιστεύω πως η τιμή του 3ds δε συμφέρει,μιας και η Nintendo χρεώνει το hardware πιο ακριβά και από την Apple..

 

Το iPod touch 4g των 200$ μπορεί και σερφάρει σε ιστοσελίδες,έχει τετραπλάσια χωρητικότητα μνήμης (8gb),παίζει mp3,video,HD camera,και τη δυνατότητα να τρέξει παιχνίδια με γραφικά σαν του xbox360.

Το μόνο που του λείπει είναι κουμπιά χειρισμού.

 

Και η Nintendo μας ζητάει 250$ για ένα πολύ πιο αδύναμο μηχάνημα μόνο και μόνο επειδή έχει 3d.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά μη με περάσετε για hater αλλά θέλω να πω κάποια πράγματα που σκέφτομαι σχετικά με το ζήτημα που δεν είναι βολικά για τη Nintendo.

 

250 ευρώ/δολλάρια ήταν η τιμή του Wii όταν βγήκε.

Μου φαίνεται παράξενο μια φορητή κονσόλα να στοιχίζει όσο μια οικιακή.

Ακόμα και έτσι όμως πιστεύω πως η τιμή του 3ds δε συμφέρει,μιας και η Nintendo χρεώνει το hardware πιο ακριβά και από την Apple..

 

Το iPod touch 4g των 200$ μπορεί και σερφάρει σε ιστοσελίδες,έχει τετραπλάσια χωρητικότητα μνήμης (8gb),παίζει mp3,video,HD camera,και τη δυνατότητα να τρέξει παιχνίδια με γραφικά σαν του xbox360. :shock: :whistle: :confused:

Το μόνο που του λείπει είναι κουμπιά χειρισμού.

 

Και η Nintendo μας ζητάει 250$ για ένα πολύ πιο αδύναμο μηχάνημα μόνο και μόνο επειδή έχει 3d.

Πες μου οτι δεν το λες σοβαρα.

Η τιμη του ειναι οντως τσουχτερη απο την αλλη το σιγουρο ειναι οτι το 1ο 3μηνο θα πεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου οτι δεν το λες σοβαρα.

Η τιμη του ειναι οντως τσουχτερη απο την αλλη το σιγουρο ειναι οτι το 1ο 3μηνο θα πεσει.

Κοίτα πόση λεπτομέρεια έχουν τα γραφικά αυτού του παιχνιδιού.

Video Video: http://www.youtube.com/watch?v=sy2hXtUN2t0&feature=related

Σε κάποια σημεία καλύτερα κι απ' το Oblivion..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μη με περάσετε για hater αλλά θέλω να πω κάποια πράγματα που σκέφτομαι σχετικά με το ζήτημα που δεν είναι βολικά για τη Nintendo.

 

250 ευρώ/δολλάρια ήταν η τιμή του Wii όταν βγήκε.

Μου φαίνεται παράξενο μια φορητή κονσόλα να στοιχίζει όσο μια οικιακή.

Ακόμα και έτσι όμως πιστεύω πως η τιμή του 3ds δε συμφέρει,μιας και η Nintendo χρεώνει το hardware πιο ακριβά και από την Apple..

 

Το iPod touch 4g των 200$ μπορεί και σερφάρει σε ιστοσελίδες,έχει τετραπλάσια χωρητικότητα μνήμης (8gb),παίζει mp3,video,HD camera,και τη δυνατότητα να τρέξει παιχνίδια με γραφικά σαν του xbox360.

Το μόνο που του λείπει είναι κουμπιά χειρισμού.

 

Και η Nintendo μας ζητάει 250$ για ένα πολύ πιο αδύναμο μηχάνημα μόνο και μόνο επειδή έχει 3d.

 

Και το 3DS έχει αρκετά καλά γραφικά ίσως και καλύτερα,

μάλλον έχει και άλλες δυνατότητες όπως το σερφάρισμα(διαθέτει Wifi,στο ds έμπαινες internet

με ένα ειδικό πακέτο που είχε βγάλει η nintendo μην ξεχνάς ότι την apple τώρα την βλέπει

και ανταγωνιστικά με τόσα παιχνίδια που έχει το IOS,οπότε internet θα μπαίνει κατά 99%)

και 3D φωτογραφίες θα τραβάει,δεν λέω πως είναι φθηνό ακριβό

είναι,Αλλά και το ipod Touch 4g 260 ευρώ έχει

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/Apple-iPod/Apple-Ipod-Touch-8GB-4Gen-MC540BT-A.htm

μην ξεχνάς ότι το 3DS έχει 2 οθόνες

είναι ακριβή η τεχνολογία της 3D οθόνης

βασικά ακόμα,είναι από τις πρώτες 3D οθόνες χωρίς γυαλιά που κυκλοφορούν στο εμπόριο ευρέως,

αργότερα θα πέσει η τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 3DS έχει αρκετά καλά γραφικά ίσως και καλύτερα,

μάλλον έχει και άλλες δυνατότητες όπως το σερφάρισμα(διαθέτει Wifi,στο ds έμπαινες internet

με ένα ειδικό πακέτο που είχε βγάλει η nintendo μην ξεχνάς ότι την apple τώρα την βλέπει

και ανταγωνιστικά με τόσα παιχνίδια που έχει το IOS,οπότε internet θα μπαίνει κατά 99%)

και 3D φωτογραφίες θα τραβάει,δεν λέω πως είναι φθηνό ακριβό

είναι,Αλλά και το ipod Touch 4g 260 ευρώ έχει

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/Apple-iPod/Apple-Ipod-Touch-8GB-4Gen-MC540BT-A.htm

μην ξεχνάς ότι το 3DS έχει 2 οθόνες

είναι ακριβή η τεχνολογία της 3D οθόνης

βασικά ακόμα,είναι από τις πρώτες 3D οθόνες χωρίς γυαλιά που κυκλοφορούν στο εμπόριο ευρέως,

αργότερα θα πέσει η τιμή του.

Ωχ! Δε το ήξερα ότι πήγε εκεί η τιμή του.

Αλλά πάντως προσωπικά θα περίμενα η Nintendo να έβαζε μερικά παραπάνω features από αυτά που έχουν ανακοινωθεί αν και πάλι τα 250$ στην Αμερική που για Ελλάδα αυτό σημαίνει κάπου στα 300 ευρώ,τη βρίσκω αρκετά υψηλή τη τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα πόση λεπτομέρεια έχουν τα γραφικά αυτού του παιχνιδιού.

Video Video: http://www.youtube.com/watch?v=sy2hXtUN2t0&feature=related

Σε κάποια σημεία καλύτερα κι απ' το Oblivion..

:whistle: Καμιά επαφή ομως δείξε μου παιχνίδι που να εχει μάχες χαρακτήρες και οχι πατώματα και ταράτσες σκέτες και μετα βλέπουμε.

Και τα γραφικά δεν έχουν κάτι καλύτερο από ενα psp ίσα ίσα είναι πολλές φορες χειρότερα.

Καλημέρα :-)

http://www.youtube.com/watch?v=ifapyfKOs4I

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από τι είδα στην Αμερική η τιμή θα ναι 250$.

 

Πάλι θα μας τον πιάσουν για τα καλά :-(

 

Κατά το Μάιο πάντως που ναι και τα γενέθλια μου με βλέπω να το τσιμπάω.

 

είναι χωρίς ΦΠΑ (ή πολιτειακό φόρο) αυτή η τιμή όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:whistle: Καμιά επαφή ομως δείξε μου παιχνίδι που να εχει μάχες χαρακτήρες και οχι πατώματα και ταράτσες σκέτες και μετα βλέπουμε.

Και τα γραφικά δεν έχουν κάτι καλύτερο από ενα psp ίσα ίσα είναι πολλές φορες χειρότερα.

Καλημέρα :-)

 

http://www.youtube.com/watch?v=JDvPIhCd8N4

 

Από κοντά φαίνεται ακόμα πιο καθαρό και καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=x_RenH5EXcw&feature=player_embedded

 

εμενα μου φαινετε τρελα δυνατοτερο απο το psp και βεβαια η φυσικη συγκριση θα ειναι με το dsi οπου εχει ξεφυγει και σε τεχνολογια και σε γραφικα.day 1 αγορα ευκολα και σκοπευω να χαλασω πολλα λεφτα στην κονσολα.

<-------fanboy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα γιατι τα γραφικα του μου φαίνονται ακομα πολυ κατώτερα του psp?

δεν αποκλειεται...

ωστοσο ολοι ξερουμε οτι δεν κανουν τα γραφικα την επιτυχια... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPod touch 4g των 200$ μπορεί και σερφάρει σε ιστοσελίδες,έχει τετραπλάσια χωρητικότητα μνήμης (8gb),παίζει mp3,video,HD camera,και τη δυνατότητα να τρέξει παιχνίδια με γραφικά σαν του xbox360.Το μόνο που του λείπει είναι κουμπιά χειρισμού.Κ

 

 

Άλλο πράμα μια φορητή παιχνιδομηχανή και άλλο πράμα μια φορητή συσκευή που θέλουν να την περάσουν για παιχνδιδομηχανή...

 

Αυτό που πάει να περάσει η apple ότι έχει παραπάνω παιχνίδια το app store από ότι υπάρχουν για τις φορητές της nintendo δεν σημαίνει τίποτα για κάποιον που θέλει να παίξει παιχνίδια.

 

Εγώ σε όλα μου τα iphone ποτέ δεν κατάφερα να παίξω παιχνίδια. Ναι, είχα και έχω πολλά μέσα αλλά από το 5 λεπτό τα παρατάω.

 

Όσο για τον χώρο που αναφέρεις, αν δεις τα τελευταία παιχνίδια στο ios, τα 4gb (και τα 16 ακόμα) δεν θα σου φτάσουν άνετα όταν κάθε παιχνίδι, σοβαρό και μη, είναι πλέον από 600mb μέχρι 1gb.

 

Τέλος, δεν έχει με την καμία την ίδια αντοχή στον χρόνο. Τα παιχνίδια όπως το infinity blade δεν παίζουν σε όλα τα ipod/iphone.

 

Αν ήθελα κάτι να παίζω στην στάση/λεωφορείο/μετρό μέχρι να πάω στην δουλειά μου είναι μια χαρά το ipod/iphone... για "σοβαρό" gaming όμως δεν είναι.

 

on topic τώρα:

Και εγώ το θέλω... άσχετα αν δεν έχω χρόνο να παίξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα γιατι τα γραφικα του μου φαίνονται ακομα πολυ κατώτερα του psp

βασικα οτι και να πουμε αν δεν το πιασουμε εικασιες θα κανουμε..υπομονη μεχρι το Μαρτιο να δουμε απο κοντα.προσωπικα εχω ανεβει στο hypetrain και παω τερμα γκαζια επειδη οι current gen κονσολες ειναι πλεων τραβηγμενες απο τα βυζια σε δυνατοτητες και ηθελα να δω κατι καινουργιο.

η ninty ειναι εγγυηση fun and joy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...