Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση υποτίτλων; Κάντε post ΕΔΩ! v2.0


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια ερώτηση σχετικά με υπότιτλους. Γιατί σε όλες τις λέξεις που ξεκινάνε απο κεφαλαίο α με τόνο, λείπει το α?

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του προγράμματος αναπαραγωγής που χρησιμοποιείς, βρες που είναι οι ρυθμίσεις για τους υπότιτλους και επέλεξε στο encoding το "Ελληνικά WIndows 1253".

π.χ. στο mpc είναι Options->Sybtitles-Default style και επιλέγεις κάτω από το font το GREEK.

Στο vlc είναι Tools-Preferences-Subtitls & osd-Default Encoding=Greek (WIndows 1253)

Κάπως έτσι είναι και στο kmplayer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του προγράμματος αναπαραγωγής που χρησιμοποιείς, βρες που είναι οι ρυθμίσεις για τους υπότιτλους και επέλεξε στο encoding το "Ελληνικά WIndows 1253".

π.χ. στο mpc είναι Options->Sybtitles-Default style και επιλέγεις κάτω από το font το GREEK.

Στο vlc είναι Tools-Preferences-Subtitls & osd-Default Encoding=Greek (WIndows 1253)

Κάπως έτσι είναι και στο kmplayer.

 

Οκ, διορθωθηκε. Εγω ειχα Greek (ISO 8859-7) σε vlc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπάρχουν κανονικοί αγγλικοί υπότιτλοι για το Elysium

 

http://www.opensubtitles.org/en/subtitles/5214328/elysium-en

 

Ας τους ανεβάσει κάποιος στο subs4free, προσπαθώ εγώ αλλά δε βλέπω χαΪρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.subtitleseeker.com/

 

ριξε μια ματια και εδω!

 

δεν με εχει απογοητευση ακομη αυτη η σελιδα σε οτι αναζητησα απο υποτιτλους :)

 

Δυστυχως οχι. Το 8χ3 καπου το βρηκα (οχι πληρες), αλλα τα 4,5,6 δεν υπαρχουν πουθενα... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις subs απο το Hustle season 8;

Τι εγινε κι αφησαν τα τελευταια 4 επεισοδια; 

Δυστυχως οχι. Το 8χ3 καπου το βρηκα (οχι πληρες), αλλα τα 4,5,6 δεν υπαρχουν πουθενα... :(

 

Αν υπάρχουν, σίγουρα είναι πολύ καλά κρυμμένοι! Μού έχει φέρει και μένα ο θείος μου υποτιτλισμένους όλους τους κύκλους τής σειράς, από τον πρώτο μέχρι και τον έβδομο, αλλά από τον όγδοο μόνο τα δύο πρώτα επεισόδια έχουν υπότιτλους...

 

...και να ήταν ή μόνη που έχουν εγκαταλείψει! Εντάξει, δωρεάν το κάνουν και τούς ευχαριστούμε, αλλά μας αφήνουν στα κρύα τού λουτρού. Αφού αρχίζεις κάτι, τελείωσέ το ρε άνθρωπε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν subs για τη σειρα Threshold (2005);

Δεν μπορεσα να βρω.

Βοηθεια! :fear:

 

 

EDIT: Βρήκα,βρήκα! :-D

Βρήκες συγχρονισμένους για την 720p version;

Αν ναι, για πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις subs απο το Hustle season 8;

Τι εγινε κι αφησαν τα τελευταια 4 επεισοδια; 

 

 

Αν υπάρχουν, σίγουρα είναι πολύ καλά κρυμμένοι! Μού έχει φέρει και μένα ο θείος μου υποτιτλισμένους όλους τους κύκλους τής σειράς, από τον πρώτο μέχρι και τον έβδομο, αλλά από τον όγδοο μόνο τα δύο πρώτα επεισόδια έχουν υπότιτλους...

 

...και να ήταν ή μόνη που έχουν εγκαταλείψει! Εντάξει, δωρεάν το κάνουν και τούς ευχαριστούμε, αλλά μας αφήνουν στα κρύα τού λουτρού. Αφού αρχίζεις κάτι, τελείωσέ το ρε άνθρωπε!

 

Στο www.addic7ed.com έχει το 3ο επεισόδιο αλλά είναι ακόμα στο 49.2% completion.

Από την άλλη όμως 4 επεισόδια έμειναν όλα κι όλα. Δείτε τα με Αγγλικούς υπότιτλους, δεν χρειάζεται και ντοκτορά στην Αγγλική φιλολογία για να καταλάβεις τι γίνεται. Ή ακόμα καλύτερα μεταφράστε από 2 ο καθένας και ανεβάστε τα στο tvsubtitles.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω προσεξει οτι υπαρχει προβλημα με το bs player μου. Στην αρχη νομιζα οτι απλα δεν εβρισκε ελληνικους υποτιτλους μονο στα .mkv αρχεια, αλλα μετα ειδα το ιδιο προβλημα και σε .avi αρχεια. Μετα υπεθεσα οτι ισως φταει το ονομα του αρχειου η οτιδηποτε τετοιο που να μην ειναι ευρεως γνωστο στα σαιτ με υποτιτλους. Αλλα ουτε αυτο παιζει γιατι μετα απο μερικες μερες και ενω ξαναεκανα search για υποτιτλους μου βρηκε μερικους.

 

Τωρα δεν μπορω να βρω υποτιτλους για την σειρα Entourage, τις τελευταιες σεζον κιολας που υπαρχουν πολλοι υποτιτλοι. Δοκιμασα να κατεβασω απο σαιτ μονος μου, αλλα δεν ταιριαζε σχεδον κανενας. Το προβλημα ειναι στο bs player η κατι αλλο??? Help meeeeeeee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...